Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İş dünyası ve hükümet liderleri, insanların neden Montana gibi büyüme yanlısı eyaletlere taşındığını vurguluyor

İş dünyası ve hükümet liderleri, insanların neden Montana gibi büyüme yanlısı eyaletlere taşındığını vurguluyor

Montana, Idaho ve Utah gibi eyaletler, ister siyasi ister ticari olsun, ülkenin diğer bölgelerinden daha hızlı büyüdüler. Montana’daki soy liderleri Yaşam tarzı, iş ortamı ve devlet politikasının her biri için.

R-Mount’tan Senatör Steve Danes Fox Business Network’e verdiği demeçte, “İnsanlar yaşayacak yer ararken, yaşam kalitesi arıyorlar, aynı zamanda hükümet yetkililerinden iyi bir liderlik istiyorlar.” “Montana’da görüyorlar.”

“Büyük hükümetin giderek ağırlaşan elini gördüğünüzde, Kaliforniya gibi kıyı eyaletleriNew York, Washington, Amerikan halkı özgürlüğün özlemini çekiyor ve hem yaşam kalitesini hem de liderlik kalitesini özlüyor.”

Pew Center’a göre Montana, Temmuz 2020 ile Temmuz 2021 arasında Idaho ve Utah’ın ardından en hızlı büyüyen üçüncü eyalet oldu. New York, California, Hawaii ve Illinois dahil olmak üzere 17 eyalette yıl boyunca nüfus düşüşleri görüldü.

İşgücü Analisti İşgücü Piyasasının ‘Çok Güçlü’ Talep Olduğunu Söylüyor

Missoula, Montana’daki ev fiyatları son birkaç yılda fırladı. (iStock)

Daines ve Montana Ticaret Odası tarafından ortaklaşa düzenlenen “Montana Yükselişte” ekonomik zirvesinde, GL Solutions CEO’su Bill Mosley şunları söyledi: Montana’daki düzenleyici politikalar Onları “her şeyi düzenledikleri” Oregon gibi eyaletlerdeki politikalarla karşılaştırarak “önemli”ler.

FICO CEO’su Will Lansing, “İş dünyası yanlısı ortam çok büyük ve ülkenin her yerinde böyle değil” dedi.

ABD ekonomisi, 390.000 daha fazla çalışanla zaman zaman istikrarlı bir iş büyümesi görüyor

Montana Valisi Greg Gianforte, Fox Business Network’e verdiği demeçte, “Montana iş yanlısı bir politikayla çalışmaya açık” dedi. “Buraya taşınan çok sayıda girişimcimiz var. Sürtünmeyi ortadan kaldırıyoruz, vergileri düşürüyoruz, düzenlemeleri düşürüyoruz.”

Daha çok hit şov Shark Tank’ta Bay Harika olarak bilinen Kevin O’Leary, ülke çapındaki eyaletlerin iş için birbirleriyle rekabet ettiğini ve Montana gibi yerlerin kazandığını kaydetti.

O’Leary, “Ülkeler arasında zaten ilginç bir rekabet yaşanıyor” dedi.

New York: Korkunç iş için. NJ: İş için korkunç. Massachusetts: İş için çok korkunç. “Kaliforniya iş yapmıyor” diye ekledi.

Larry Kudlow: Joe Biden, Amerikalıların enflasyonun arkasındaki gerçek nedeni anlamasını istemiyor

Bunun kanıtı olarak O’Leary, Daines, Gianforte, Konfederasyon Kabileleri Sekreteri Salish ve Kootenay Martin Sharlo ve Bitzer CEO’su Akbar Shamji ile birlikte Montana’daki Pizzo veri merkezinin hidroelektrik enerji kullanılarak inşa edileceğini duyurdu.

Montana Valisi Greg Gianforte

Montana Valisi Greg Gianforte (Getty Resimleri)

Ancak, Montana gibi eyaletlerde büyümek sancısız değildir. 35 yıldır Senato’da Montana gibi bir Demokrat olan eski ABD Senatörü Max Baucus, devlete yönelik duyguların biraz değiştiğini söyledi.

Ev fiyatlarındaki artış Mart ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı: Ev sahipleri bunu bu şekilde elde edebilir

“Devletin karakteri biraz değişiyor” dedi. “Büyüyen sancılar var, barınma sorunları var, şehrin ortasında sokakta yürümenin doğası var. [Bozeman] 50 yıl öncesine kıyasla çok az şey değişti.”

Gianforte ayrıca işgücünü de tanıdı ve konut zorlukları Bu hızlı nüfus artışı ile birlikte geldi.

FOX işinizi hareket halindeyken buraya tıklayarak alın

Gianforte, “Bu ülkede, özellikle net insan akını olan eyaletlerde ciddi bir konut sıkıntısı var ve bu daha da şiddetli.” Dedi. “Serbest piyasa çözümünün doğru çözüm olduğunu düşünüyoruz. Konut alanındaki talebi karşılayabilmeniz için arzı artırmaya izin vermeyi basitleştirdik.”

CoreLogic tarafından hazırlanan bir rapor, Ağustos 2020 ile Ağustos 2021 arasında Montana’daki ev fiyatlarının Idaho ve Arizona’dan sonra ülke çapında üçüncü yükseldiğini gösterdi.

READ  DeFi Exchange Uniswap (UNI), ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan yaptırım bildirimi aldı