Mayıs 27, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İsa, Obama ve Muhammed, sahte Türk iddialarına göre Türk’tür

Birinin milliyeti, ırkı veya dini ile gurur duymasında yanlış bir şey yoktur. Ancak bu gurur çılgınca bir hal alıp saçma bir hal aldığında gerçeklik duygusunu kaybetmiş biriyle karşı karşıyayız demektir.

Türk siyasi analist Brock Pecktil, 30 Temmuz 2021 tarihli makalesinde aynı fikirde Yayınlanan BESA Merkezi perspektifinden: “Türk-İslam ruhu… namusa, ölüme, komploya, bombalamaya, tanıtıma ve kaosa karşı savunmasızdır.”

Yıllar boyunca, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, akıl sağlığına dair şüphe uyandıran bir dizi tuhaf açıklama yaptı.

İşte Erdoğan’ın kaba açıklamalarından bazı örnekler.

Erdoğan 2014’te İstanbul’da bir grup Latin Amerikalı Müslüman’a, Müslüman gezginlerin Amerika’yı Kristof Kolomb’dan yüzyıllar önce keşfettiklerini söyledi: Anılarında Küba kıyısında bir tepede bir caminin varlığından ve bugün de bir caminin varlığından söz ediyor. bu tepe doğru olurdu. Elbette, Columbus anılarında böyle bir şey söylemedi.

Başka bir dış açıklamada, Basın. Erdoğan, 2023’te Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılı münasebetiyle Türkiye’nin bir Türk astronotla aya bir uzay aracı göndereceğini açıkladı. Türk uzay ekibinde bir kadın astronot olabileceğini tahmin etti. İflas eden Türkiye’nin uzay teknolojisinin yokluğu bir yana, böyle ileri görüşlü bir maceraya nasıl milyarlarca dolar harcadığını görmek ilginç. Bütün bu başlık, insanların dikkatini sefaletlerinden ve ayı ve yıldızları görmek için boş ceplerinden başka yöne çekmek için bir aldatmaca olabilir! Şüpheci bir Türk adam alay etti: “Süpermarkete gidemeyiz, peki uzaya nasıl gideceğiz?” Bir başka Türk, “Maskeleri dağıtamadık. [for COVID] Vatandaşlar, uzaya nasıl gideceğiz?”

Erdoğan uzaya gitmeyi hayal etmeden önce, düşen lira, milyonlarca işsiz Türk ve nüfusunun büyük bir bölümünün sefaletten muzdarip olması konusunda endişelenmeli. Türk kaynaklarına göre 34 milyon Türk açlığın eşiğinde. 2020’nin ilk yarısında 1,6 milyon Türk hanesi faturalarını ödeyemediği için elektrik ve gazdan kesildi.

READ  Elizabeth Turk'ün Sanatsal Meditasyonları - Budistdoor Global

Beckett, “Bir Türk dünyaya layıktır ve Türkler, ‘Türkler yedi büyük dünya gücüyle savaşmak zorunda kaldı’ ve ‘Bir Türk’ün tek dostu başka bir Türk’ gibi sloganlarla dolu sınıflarda büyüdüler. İmparatorluk ancak dünya güçlerinin işgalinden sonra çöktü; Yenilen Almanlarla ittifakımız nedeniyle Birinci Dünya Savaşı’nı (bizi değil) kaybettik; bir gün tüm gezegeni Türkiye’ye çevireceğiz. [Byzantine] Düşman. “

Sonuç olarak Beckett, “Türkler geçen yüzyılda yaşamadıkları güzel hayatla ilgili peri masallarına açlar ama bunu hak ettiklerine inanıyorlar. Erdoğan’ın ünlü ‘Almanlar dahil Batılı milletler bizi kıskanıyor!’ tirade, Türkiye’nin absürt post-modern pazarında milyonlarca karşılama buluyor.”

A Madde Luca Ivan Zukik, New / Lines dergisine “İsa Türktür” yazdı: Sahte Türkiye’nin tuhaf rönesansı: “Eski ABD Başkanı Barack Obama’nın Türk olduğunu, İsa Mesih’in ve Hz. Büyük Türk milletinin, Kazakların ve Japonların genetik olarak aynı olduğunu veya efsanevi İngiliz Kralı Arthur’un bir Türk olduğunu bilmediğiniz için affedileceksiniz. Bunların hiçbirinin doğru olmadığı için affedileceksiniz. Orta Avrupa’dan Orta Asya’ya kadar aradaki tüm ülkelerde, aşırı hevesli ve sahte eğitimcilerin zihinlerinden teorileri destekleyen bu tür tarihi gerçekler, ulusal okul ders kitapları, popüler kültür ve gerçekten otoriter hükümet haline geldi.

1932’de Türk dil enstitüsü, Zukik’in “Türk dili tüm insan dillerinin ve dolayısıyla tüm insan uygarlığının kaynağıdır” yazdığı sözde “güneş dili teorisini” icat etti. “Enstitüdeki dilbilimciler, dilin Orta Asya’da güneşe tapan Proto-Türkler tarafından güneşe bakarak keşfedildiğini söylüyorlar.” Ayrıca Türk tarihi araştırmasında “Türklerin Avrasya bozkırlarından göç ettiklerinde Çin’e, Avrupa’ya, Hindistan’a ve diğer yerlere medeniyet getirdiği” belirtilmektedir. Bu sözde teoriler, Türkçe ders kitaplarına ve popüler kitaplara sızmış ve birçok Türk neslinin beynini yıkamıştır. Bu sözde-bilimsel iddiaların takipçilerinin çoğu, basın mensuplarıdır. Erdoğan.

READ  Oklahoma B Michael Durk Haftalık 12 Büyük Ödül Aldı

Süper yarış yok. Bütün insanlar eşittir. Hepsi Tanrı’nın çocuklarıdır. Üstünlük iddiaları boş bir insan iradesini tatmin ederken, hiç kimse diğer ırklara aşağılık muamelesi yapmamalıdır.

Harle Sassounian, haftalık Courier of California gazetesi Glendale’in yayıncısıdır. 1989’dan beri Ermenistan’a ve Artsakh’a 917 milyon dolar insani yardımda bulunan Ermenistan Artsakh Fonu’nun (önceki Birleşik Ermeni Fonu dahil) başkanıdır. Ermenistan, Artzak ve Ermenistan’ın Apostolik ve Katolik Kiliselerinin liderleri tarafından nişanlandı. Ellis Adası Onur Madalyası sahibi.

enkarnasyon