Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İsrail, 7 Ekim saldırılarına yardım eden Hamas liderini öldürdü

İsrail, 7 Ekim saldırılarına yardım eden Hamas liderini öldürdü

Haberler

İsrail savaşı 2023

İsrail güçleri, 7 Ekim'de yaklaşık 1.200 kişinin ölümüne ve 240 kişinin de rehin alındığı terör saldırısına liderlik eden bir Hamas liderini öldürdü.

İsrail ordusu 10'uncu Pazartesi günü, Deir al-Balah şehrindeki seçkin bölüğün komutanı Adel Mesmar'ın “tasfiye edildiğini” yazdı.

Jerusalem Post'a göre Masmah, teröristleri Kibbutz Kissufim'e götürdü ve diğer militanlara Nirim ve Be'eri topluluklarına zarar verme emrini verdi.

Yetkililer, komutanın İsrail kara kuvvetlerinin yönlendirdiği bir hava saldırısında öldürüldüğünü söyledi.

İsrail ordusu, güçlerin Shujaiya'daki “Hamas ve İslami Cihad terörist hedeflerini de bombaladığını” ve fırlatma noktasını yok etmenin ve İsrail kuvvetlerine saldıran bir terör hücresini “ortadan kaldırmanın” yanı sıra büyük miktarda silah bulduğunu söyledi.

Yetkililer Pazartesi sabahı yaptığı açıklamada, İsrail donanmasının Gazze'deki hedefleri hedef aldığı sırada İsrail ordusunun Han Yunus'ta da bir roketatar düşürdüğünü söyledi.

İsrail, tartışmalı bölgelerdeki savaşının önümüzdeki aylarda devam edeceğini söyleyerek, uluslararası ateşkesin uzatılması yönündeki çağrılara direndi.

İsrail ordusu Pazartesi günü, Kibbutz Kissufim'e (kasım ayında görülen) saldırıyı yöneten Adel Mismar'ın “tasfiye edildiğini” duyurdu. Getty Images
Birlikler
İsrail ordusu, Shujaiya'daki “Hamas ve İslami Cihad terörist hedeflerini de bombaladığını” söyledi. Reuters

Gazze'deki Hamas yönetimindeki Sağlık Bakanlığı'na göre Gazze'de 21.800'den fazla insan öldürüldü.

Sivil ve askeri mağdurlar arasında ayrım yapmayan bakanlık, mağdurların üçte ikisinin kadın ve çocuklardan oluştuğunu söylüyor.

The Post'un her Pazartesi, Çarşamba ve Cuma doğrudan gelen kutunuza gönderilen İsrail Savaşı Güncellemesi ile İsrail ile Hamas arasındaki savaş ve anti-Semitizmin küresel yükselişiyle ilgili en son haberleri takip edin.

İsrail, ölen Filistinlilerin 8 binden fazlasının terörist olduğunu iddia etti. Her iki taraf da ölü sayısına ilişkin iddialarını destekleyecek kanıt sunmadı.

Birleşmiş Milletler'e göre, Gazze'deki 2,3 milyon insanın büyük çoğunluğu insani kriz devam ederken yerlerinden edildi; yarım milyondan fazla insan bölgeye gıda ulaştırılamadığı için açlıktan öldü.

Daha fazla yükle…
https://nypost.com/2024/01/01/news/israel-kills-hamas-commander-who-helped-lead-oct-7-attacks/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Paylaşım URL'sini kopyalayın

READ  F-16'lar neden Ukrayna'ya yeterince erken gelemiyor?