Eylül 26, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İşte HBO Max’in düzinelerce film ve dizi çekmesinin nedeni

İşte HBO Max'in düzinelerce film ve dizi çekmesinin nedeni

Warner Bros’u keşfedin.HBO Max, 36 film ve diziyi platformundan kaldırıyor. Bunun olmasının üç ana nedeni var.

Gençlik draması “Generation” ve “Susam Sokağı” yan ürünü “The Not-Too-Late Show with Elmo” gibi 20 orijinal HBO Max şovunu içeren filmler ve diziler Cuma günü sonuna kadar kaldırılacak. Karar, Warner Bros.’un planlarından önce geldi. Discovery + ile HBO Max’i yeni bir hizmette birleştirmek için Discovery 2023’ün ortalarında ABD’de piyasaya sürülecek.

HBO Max sözcüsü, “İçerik kataloglarımızı tek bir platforma getirmek için çalışırken, hem HBO Max hem de Discovery +’da bulunan içerikte değişiklikler yapacağız. Bu, her iki platformdan da bazı içeriklerin kaldırılmasını içerecek” dedi. Bir deyim. Beyan.

HBO Max’in platform için özel olarak oluşturulmuş dizileri kaldırması garip görünebilir – akış hizmetleri az izlenen şovlar ve filmlerle dolu. Ama Warner Bros için. Discovery, kesintilerin arkasında üç ana etken var: maliyetleri düşürmek, çocuklara ve ailelere yönelik içerikten uzaklaşmak ve hizmetin denetimini kaldırmak.

Kesim maliyetleri

HBO Max bu şovları yapmak için zaten para ödemiş olsa da, uzun vadeli izleyici metriklerine dayalı olarak oyunculara, mürettebata ve yazarlara yapılan sözde geri ödemeler de dahil olmak üzere, hala akşamdan kalmalar için bir sıkıntı içinde.

Yöneticiler, bu filmleri ve şovları, özellikle de HBO Max tarafından yaratılanları lisanslamak yerine kaldırarak, giderleri anında kısabilir. Warner Bros’u keşfedin. En az 3 milyar dolar vaat etti Mayıs ayında açıklanan WarnerMedia ve Discovery birleşmesinden kaynaklanan sinerji.

Konuya aşina olan ve mali durum özel olduğu için anonimlik talep eden iki kişiye göre, içeriği toplu olarak silmek “on milyonlarca dolar” tasarruf sağlayacaktır.

mantık aynı değil Süper kahraman filmi ‘Batgirl’ neden iptal edildi? bu ay ilerleyin. Bu karardan yararlanılan bir Stratejiyi değiştirmek için birleşme vergisi avantajı Bu, bitmemiş projelerin silinmesine izin verdi. HBO Max şovları zaten başlatıldı ve hizmete girdi, bu nedenle bu özellik için başvuruda bulunmuyorlar.

Çocuklardan ve aileden uzak durun

HBO Max’in sunduğu şeylerin çoğu ya realite TV ya da çocuk ve aile içeriğidir. (Silinen içeriğin tam listesi bu hikayenin sonundadır.)

HBO Max, HGTV, Food Network ve Animal Plant dahil olmak üzere neredeyse tüm realite TV kataloğunu gelecek yıl ortak hizmete ekleyecek olan Discovery’den kendi kayıtsız içeriğini alacak. HBO Maks. Bu hafta başında çalışanlarının yüzde 14’ünü işten çıkardı.incelenmemiş bölümlerinin çoğu dahil.

Çocuklardan ve aile içeriklerinden uzak durmak yeni. HBO Max yöneticileri, izleyicilerin çocuk programlarını izlemek için servise gitmeyeceğine karar verdi. Hatta “Susam Sokağı” HBO Max, 2019’da beş yıllık bir anlaşmayla satın alındıKonuya aşina olanlara göre güçlü rakamlar çekmeyin. Ve insanlar bunun “Elmo ile Çok Geç Olmayan Şov” un kaldırılmasıyla sonuçlandığını söyledi.

HBO, erkek bir izleyici kitlesine yönelen yetişkin temalı içerik konusunda uzmanlaşmıştır. Discovery, daha fazla kadın tarafından görüntülenen yetişkinlerle ilgili gerçeklik içeriğinde uzmanlaşmıştır. Paket hizmetler her iki cinsiyetin demografik özelliklerini etkilese de çocukları hedef almıyor. Bu boşluğu doldurmak için daha fazla içerik eklemek yerine, Warner Bros. People, Discovery’nin gelecekteki yatırım bütçesiyle kategoriden uzaklaştığını söyledi.

sökme

Sektördeki akan yöneticiler genellikle Netflix “Keşfet” sorunu yaşamak. Netflix’in çok fazla içeriği olduğunu ve içeriğinin en iyisini aramanın zor olduğunu söylüyorlar. Netflix, algoritmalar ve ilk 10 listesiyle bunu hafifletmeye çalışırken, hizmetin arama sürecinde çok fazla içerik olduğu için karıştırmada kaybolan yüzlerce şovu var.

Konuya aşina olan kişilere göre, “HBO Max”ten çekilen her şey defalarca izlenmedi.

Discovery+ içeriğinin yakında eklenmesiyle, Warner Bros. yöneticileri… HBO Max’in az izlenen filmlerde ve dizilerde yer alabileceğinin keşfi. Kararın özel olması nedeniyle isminin açıklanmasını istemeyen bir HBO Max yöneticisi, bu, izleyicileri izlemek istemedikleri pek çok şeyle hizmete bağlayabilir – bir “Netflix sorunu” dedi.

Geleneksel Pay TV de bu sorundan zarar gördü. Kablo TV’nin maliyeti, yıllar içinde daha fazla hizmet alamayan kablo ağları eklendiğinden, ayda ortalama 100 dolar civarında arttı. Sonuç, müşterilerin Kablo TV, sürüler halinde reddetti.

Bu, çok fazla içeriğe sahip olma riskinin bir nedenidir. Disney Tarihsel olarak Disney+, ESPN+ ve Hulu’yu ayrı tuttu. Disney yöneticileri uzun zamandır tüketicilerin daha özel bir deneyim için daha düşük bir fiyat ödeyeceğini düşünüyorlardı.

Warner Bros. CEO’su isteyebilir. Discovery, David Zaslav, özellikle rakipleri Disney ve Netflix ile ortak HBO Max-Discovery+ şovunun fiyatını yükseltirken Son zamanlarda yükselen fiyatlar. Bir ton yeni Discovery+ içeriği eklerken daha az izlenen içerikten kurtulmak, artışı haklı çıkarmaya yardımcı olabilir.

***

HBO Max, aşağıdaki dizinin bu hafta kaldırılacağını duyurdu:

12 doğum günü tarihi

dün gece hakkında

Aquaman: Atlantis’in Kralı

yeterince yakın

tutuklama macerası

dudu

Eileen’in Bir Sonraki Büyük Tasarımcısı

Dünya’dan Elliot

benim adım ve Roy

mantarlar!

koşuşturma kuşağı

genel + iyon

sonsuzluk treni

Küçük Elaine

Mao Mao, saf bir kalbin kahramanları

Dağınık Okido’ya gidiyor

Sihirli Mia Stadyumu

Güçlü Sihirli Sözler

Herve ile akşam yemeğim

annen, baban

yaparsın

Peki ko! – Hadi kahraman olalım

Oli ve Ay Galerisi

Pac-Man ve Hayalet Maceraları

Mutluluğun Peşinde Ravi Patel

Susam Sokağı Spesiyallerini Seçin

Büyük yap, küçük yap

Dahil olmuş

İshak

yaz kampı adası

Elmo ile Sınırsız Şov

kaçak tavşan – özel

Theodosia

Tig ve Ara

büyükbabanın amcası

Victor ve Valentino

Dinozor Yaba Dibba

İzleyin: Warner Bros. CEO’su. Discovery David Zaslav, stratejisi hakkında CNBC ile konuşuyor

READ  Alman elektronik müziğin öncüsü Klaus Schulz 74 yaşında öldü | müzisyen