Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İşten atılan Tesla çalışanı Nico Morello, 90 dakikalık bir işe gidip gelmemek için fabrikada arabasında uyuyor ve duş alıyordu.

İşten atılan Tesla çalışanı Nico Morello, 90 dakikalık bir işe gidip gelmemek için fabrikada arabasında uyuyor ve duş alıyordu.

Kendini işine o kadar adamış ki arabasında uyuyup fabrikada duş alan Tesla çalışanı bile elektrikli otomobil şirketinin toplu işten çıkarmalarından kurtulamadı.

29 yaşındaki Nico Murillo’ya, geçen ay beş yıldır çalıştığı işverenden herhangi bir ihbarda bulunmaksızın işten çıkarıldığı söylendi.

Murillo yaptığı açıklamada, Tesla’nın Kaliforniya’daki Fremont fabrikasındaki bir üretim amirinin Pazartesi sabahı işe giderken pozisyonunun “yeniden yapılanma yoluyla ortadan kaldırıldığını” belirten bir e-posta aldığını söyledi. LinkedIn’de yayınlayın.

Murillo inanamayarak fabrikaya doğru sürmeye devam etti, ancak gelip rozetini almaya çalıştığında işe yaramadı ve güvenlik görevlisi onu elinden aldı. İş hesabı da devre dışı bırakıldı.

“Rozetimi aldım, turnikeye gittim, sonra turnike çalışmadı, kırmızıya döndü ve bip sesi çıkarmaya başladı ve ‘Bu gerçek mi?’ diye düşündüm. O KTVU dedi.

29 yaşındaki Nico Morello’ya geçen ay Tesla’nın Kaliforniya’daki Fremont fabrikasında üretim sorumlusu olarak çalıştığı işinden kovulduğu söylendi. KTVU Haberleri

Morello, Tesla’nın Nisan ayından bu yana işten çıkardığı yaklaşık 14.000 çalışandan biri ve şirketin küresel iş gücünün %10’unu temsil ediyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, elektrikli araç üreticisinin satışların düşmesiyle karşı karşıya kalması nedeniyle 15 Nisan’da tüm çalışanlara gönderdiği bir notta kesintileri “zor bir karar” olarak nitelendirdi.

Morello, 2019 yılında Tesla’da üretim asistanı olarak işe başladı ve üretim asistanı ve son olarak üretim şefi olarak yükseldi.

Murillo, her gün bir buçuk saat işe gidip gelmekten kaçınmak için hafta boyunca arabasının dışında fabrikanın otoparkında yaşıyordu. KTVU Haberleri
Morello, akşam yemeğini fabrikanın dinlenme odasında ısıtıyor, görevlisinin odasında duş alıyor ve otoparktaki arabasının içinde uyuyordu. KTVU Haberleri

“Şirket için çok şey feda ettiğini” belirtti.

Geçen yılın bir döneminde Murillo, her gün bir buçuk saat işe gidip gelmekten kaçınmak için hafta içi fabrikanın otoparkında arabasının dışında yaşadı.

Akşam yemeğini fabrikanın dinlenme odasında mikrodalgada pişiriyor, tesislerinde duş alıyor ve otoparkta arabasında uyuyordu.

Fedakarlıklara ve kişisel olmayan işten çıkarmalara rağmen Murillo, kendisine kıdem tazminatı paketi kazandıran Tulsa’da geçirdiği zaman için minnettar.

Tesla Model Y kullanıyor ve gururla Tesla ekipmanlarını takıyor.

READ  Hedefin Yeni Bahar Tasarımcısı seti 15 dolardan başlıyor

KTVU’ya şöyle konuştu: “Tesla’nın bana zorlukların üstesinden nasıl çok hızlı bir şekilde gelebileceğimi gerçekten öğrettiğini düşünüyorum.”

Tesla CEO’su Elon Musk, elektrikli araç üreticisinin satışların düşmesiyle karşı karşıya kalması nedeniyle 15 Nisan’da tüm çalışanlara gönderdiği bir notta kesintileri “zor bir karar” olarak nitelendirdi. KTVU Haberleri

Yerel Fox üyesine Morello’nun Pleasanton’daki GNC mağazasında yönetici olarak yeni bir işe başladığını ve bir süre yollarda yaşamak için evini satışa çıkarmayı planladığını söyledi.

Murillo, “Benim benzetmem – futbol oynuyorum – sanki işler ters gittiğinde, diğer takım topu alıyor ve bundan sonra elinizdekilerle çalışmanız gerekiyor” dedi.