Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İşverenlerin sizi neden mahvettiğini ve bununla nasıl başa çıkılacağını burada bulabilirsiniz.

İşverenlerin sizi neden mahvettiğini ve bununla nasıl başa çıkılacağını burada bulabilirsiniz.

kariyer

işte

4 Haziran 2023 | 08:04

İşinizin sizin hayatınız olmadığını söylediğini duyduk, ancak teklifler bir yana, pek çok görüşme almadan aylarca iş aradığınızda, bu yıkıcı olabilir.

San Diego’da ikamet eden Hannah Bateman’ı düşünün.

Yetenek edinme uzmanı, geçtiğimiz Kasım ayından bu yana her hafta 75 ila 100 işe başvuruyor ve bunu paylaştı. Linkedin sadece bir avuç röportaj verirken, aldığı şeyin çoğunlukla “çok fazla radyo sessizliği” olduğunu.

Durumu benzersiz değil.

Başka bir LinkedIn kullanıcısı Veronica R. Chiesi Brown, başvurduğu 174 iş arasından üç mülakat aldığını, üçünün reddedildiğini (%2), 32’sinin (%18) otomatik olarak reddedildiğini ve geri kalan işlerin (%80) olduğunu bildirdi. karanlıktı. .

Sanki bu kadınlar uygulamaları kara deliklere gönderiyor.

Bir iş için yalvarmıyorum. Sadece radarda kalmak istiyorum. . . Unutulmak zordu ama dirençliyim ve iş piyasasındaki zor zamanların beni üzmesine izin vermemeyi seçiyorum,” diye yazdı Bateman.

Bu doğru bir tutumdur, özellikle de pek çok insanın fark etmediğini düşündüğünüzde – ki bu çoğunlukla insanlara düşer.

Şirketin kurucu ortağı ve araştırma ve geliştirme başkanı Maryam Jahanshahi’ye göre bu durumun birkaç nedeni var. veri adamları“kötü yazılmış iş gereksinimleri, İK-iş uyuşmazlıkları, piyasa dışı ücret aralıkları ve daha fazlasına” işaret eden istihdam analitiği yazılımı sağlayıcısı.

Başka bir deyişle, bazı durumlarda Pitman’ın başvurusunda veya niteliklerinde yanlış bir şey olmaması muhtemeldir.

Web’de yayınlanan tüm gönderilerin üçte birinin sorunlu olduğunu unutmayın, bu da en azından bazı uygulamaların varışta kullanım dışı kalması anlamına gelir.

Giriş seviyesi işler veya yüksek devir hızına sahip roller gibi, sık sık yayınlanan işlerin küçük bir yüzdesinin olabileceğine de dikkat edilmelidir.

READ  Google Pixel telefonunuzu şimdi güncelleyin

Loretta Barr, Profesyonel Eğitmen Korn FeribotuDijital ve yönetici araştırması ile işe alım süreci ve profesyonel aramada dış kaynak kullanımı konusunda uzmanlaşmış yönetim danışmanlığı firması, başvuranların yanıt alamamasının veya yanıt vermede yavaş olmasının başka nedenleri olabileceğini söyledi. “Bazen işverenler, orada bir aday havuzu olup olmadığını görmek için bir iş ilanı verebilirler. Ya da birini kovmayı düşünüyor olabilirler, ancak önce yerine birini ayarlamak isterler.”

Peter Capelli, Profesör Wharton İşletme Fakültesi.

Bazen işverenlerin piyasanın talep ettiği maaşı ödemeye yanaşmadıklarını ancak aradıklarını değiştirmeye de yanaşmadıklarını, bu nedenle işin asla doldurulmadığını sözlerine ekledi.

Burada da sorun başvuru yapan kişilerde değil, iş ilanındadır.

Bu gibi durumlarda, başvurularla ne yapılacağı her zaman net değildir, bu nedenle iş ilanı nihayet kapatılana kadar belirsizlik içinde kalırlar.


Bazı işverenler hiçbir zaman şirket dışından birini işe almayı düşünmezler, ancak yine de yasal ve fırsat eşitliği politikalarına uymak için iş ilanı verirler.
stok mücadelesi

Ancak bu noktadan sonra başvuru sahiplerine durumları bildirilebilir.

Bateman, geçen Aralık ayında başvurduğu bir iş hakkında Nisan ayında bir bildirim aldığında olan bu olabilir.

Bu beklemek için uzun bir süre.

Bazı işverenler, başvurular alındığında bildirim gönderir.

Genellikle “Yalnızca kısa listeye giren adaylarla iletişime geçilecek” gibi bir şey söylerler.

Diğerleri, başarısız adayları bilgilendirmeden önce boşluk doldurulana veya temizlenene kadar bekler.

İşverenlerin başvuruları kabul etmesini veya birisiyle neden mülakat yapılmadığını veya işe alınmadığını açıklamasını gerektiren bir kanun bulunmadığına dikkat edilmelidir.

İşe alım uzmanlarını davranışlarından dolayı utandırmak cazip gelse de, bazıları yönetilemeyecek kadar yüksek sayıda başvuru aldıklarını iddia ediyor.

Steve Levy, İşveren posta koduNew York Post’a göre, yaptığı her araştırma için 400 ila 500 özgeçmiş alıyor.

Genellikle aynı anda en fazla beş pozisyon için işe alım yaptığı düşünülürse, bu bir seferde 2.000 özgeçmiş anlamına gelebilir.

READ  Kingdom Heart Bulut Sürümleri 'Sunucuları Meşgul' Uyarısı Aldı

Ancak Levi iyi adamlardan biridir. Biraz zaman alabilir ama herkese geri döneceğim” dedi.

Amazon Web Hizmetleri Başka bir işletme sahibi yanıt veriyor.

Başvuru sahipleri iki çevrimiçi değerlendirmeyi tamamladıktan sonra, şirket iki gün içinde ilerler.

Ne yazık ki, bu kuraldan ziyade istisnadır.

Peki, iş arayan ne yapmalı?

Listenin bir işe alım sitesinde olduğunu doğrulamak istiyorsanız (örn. Aslındaveya Canavar) Gerçek, şirketin kariyer sayfasında yayınlanan aynı işe bakın.

Hemen hemen tüm şirketlerin web sitelerinde listelenen işleri vardır. CareerSherpa.net’te iş arama stratejisti Hannah Morgan, “Onlara hiçbir maliyeti yok,” dedi.

Amanda Augustine, Kariyer Uzmanı ve Sahibi YukarıdakiProfesyonel bir özgeçmiş yazma hizmeti olan , başka bir rotaya gitmeyi tavsiye ediyor.

“Yapabiliyorsanız, çevrimiçi yayınlanan işlere başvurmaktan kaçının” dedi. Bunun yerine ağınıza tıklayın.

Indeed gibi sitelerde ilgilendiğiniz işleri seçmenizi tavsiye etti. cam kapıMonster, vb. ve ardından işe alım şirketindeki bir çalışanı tanıtabilecek bir kişiyi veya kişiyi belirlemek için LinkedIn’den veya başka bir sosyal ağdan yararlanın.

“İşle ilgili bir fikir edinmeyi isteyin – umarım sizi bir işverene yönlendirmeyi teklif ederler” dedi.

Bunun avantajı, işe alım müdürünün, sizi yönlendiren meslektaşa saygısından dolayı bilgilerinizi gözden geçirme olasılığının daha yüksek olmasıdır.

Augustine, “Şirketler uygulamalarla o kadar dolu ki, başka türlü onları asla göremeyebilirler,” dedi.

İş arayanlar, seçtikleri meslek için uzman veya uzmanlaşmış iş bulma kurullarını arayabilir ve ayrıca ilgili kişilerle çapraz referans verebilir.

Çoğu durumda, meslek adınızı “dernek” kelimesiyle birlikte Google’da aratarak bulabilirsiniz.

Sizi işe alma müdürüyle tanıştırabilecek bir dernek üyesi bulun.

Son olarak, “zamanınızı niceliğe değil niteliğe harcayın” dedi Levy.

Augustine kabul etti. “Uygun değilseniz, başvurma” ve bunun yerine “istediğiniz, kalifiye olduğunuz ve bağlantınızın olduğu bir işe” odaklanın.

READ  25 yıllık açık dünya oyununun Breath of the Wild'dan ilham alan devamı, yaklaşık 64 kilometrekarelik bir alanı kapsıyor ve "her santimetreyi... hiçbir kısıtlama olmadan" keşfedebiliyorsunuz.


daha fazla yükle…
https://nypost.com/2023/06/04/heres-why-job-recruiters-ghost-you-and-how-to-cope/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Paylaşım URL’sini kopyalayın