Aralık 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İtfaiyeciler Azor Adaları açıklarında lüks bir motorlu gemideki alevleri söndürmek için mücadele ediyor

İtfaiyeciler Azor Adaları açıklarında lüks bir motorlu gemideki alevleri söndürmek için mücadele ediyor

Felicity Ice adlı gemi, Volkswagen fabrikasının bulunduğu Almanya’nın Emden kentinden ABD’nin Rhode Island eyaletindeki Davisville’e giderken Portekiz, Azor Adaları’ndan 100 kilometre açıkta yanıyor, 18 Şubat 2022. Portekiz Donanması (Marinha) Portuguesa)/ Reuters/File Photo aracılığıyla Bülten

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

LİZBON (Reuters) – Bir liman yetkilisi, Çarşamba günü Portekiz’in Azor adaları açıklarında binlerce lüks otomobili taşıyan bir gemide çıkan yangını itfaiyecilerin söndürmek için mücadele ettiğini, henüz netlik kazanmadığını da sözlerine ekledi. Ne zaman başarılı olacaklar?

Bazıları lityum iyon pilli elektrikli, Porsche, Audi ve Bentley de dahil olmak üzere yaklaşık 4.000 araç taşıyan Felicity Ace, Çarşamba günü Atlantik’in ortasında alev aldı. 22 mürettebat aynı gün tahliye edildi. Daha fazla oku

Azorean adasındaki en yakın limanın kaptanı Joao Mendes Cabicas Cumartesi gecesi geç saatlerde Reuters’e verdiği demeçte, “Alevleri söndürmek için müdahale çok yavaş yapılmalıdır.” “Biraz zaman alacak.”

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

Kabekas, elektrikli otomobillerdeki lityum iyon pillerin “ateşi yakmaya devam ettiğini” ve söndürmek için özel ekipmanın yolda olduğunu da sözlerine ekledi.

Pillerin yangını başlatıp başlatmadığı belli değildi.

Markaların sahibi Volkswagen, uçaktaki toplam araç sayısını doğrulamadı ve Cuma günü daha fazla bilgi beklediğini söyledi. Gemi Müdürü Mitsui OSK Lines Ltd (9104.T) Yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Kabekas daha önce “su hattının beş metre yukarısında her şeyin alev aldığını” ve alevlerin hala geminin yakıt tanklarından çok uzakta olduğunu söylemişti. Yaklaşıyor dedi.

“Yangın dibe sıçradı” dedi ve gemiye binmenin çok tehlikeli olması nedeniyle ekiplerin yangına ancak geminin gövdesini soğutarak dışarıdan müdahale edebileceklerini açıkladı.

READ  Hacktivistler İsrail ve Gazze arasındaki çevrimiçi çatışmayı körüklüyor

Kabekas, gemideki artan ağırlığın gemiyi dengesiz hale getirebileceği ve geleneksel su söndürücülerin lityum iyon pillerin yanmasını engellemediği için su da kullanamadıklarını söyledi.

Panama bandıralı gemi, Avrupa veya Bahamalar’daki bir ülkeye çekilecek, ancak bunun ne zaman olacağı belli değil.

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

Lizbon’da Catarina Dimon raporları; Berlin’de Victoria ve Al-Dursi tarafından ek raporlama. Düzenleme Barbara Lewis

Kriterlerimiz: Thomson Reuters Güven İlkeleri.