Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

OpenSea, multi-milyon dolarlık NFT istismarı söylentilerini araştırıyor

OpenSea, multi-milyon dolarlık NFT istismarı söylentilerini araştırıyor

Reklamlar

Güncelleme: (23:01): OpenSea kurucu ortağı Devin Finzer cıvıldamak Şirket olayı hala araştırıyor ve bunun bir “oltalama saldırısından” kaynaklandığına inandıklarını da sözlerine ekledi.

“OpenSea web sitesine bağlı olduğuna inanmıyoruz. Şimdiye kadar 32 kullanıcı bir saldırganın kötü niyetli bir yüküne kapılmış gibi görünüyor ve NFT’lerinden bazıları çalındı.”

Finzer, etkilenen kullanıcıların şirketle iletişim kurmasını önerdi: Twitter Desteği.


Bir hacker’ın OpenSea’de milyonlarca dolarlık NFT’leri silip süpürmesinin ardından, bunaltıcı bir Cumartesi akşamı, yeni ortaya çıkmakta olan kripto para olmayan token piyasası vitese geçti.

Yazının yazıldığı sırada, varlıkların bir OpenSea eksikliği ihlali veya bir kimlik avı saldırısı yoluyla çalınıp çalınmadığı açık değildi – hırsızların sahte e-postalar yoluyla hesaplara erişmesinin yaygın bir yolu.

Şirket, bir tweet’te “OpenSea ile ilgili akıllı sözleşmelerle ilişkili istismar söylentilerini aktif olarak araştırıyoruz” dedi. “Bu, OpenSea web sitesi dışından kaynaklanan bir kimlik avı saldırısı gibi görünüyor.”

Bir şirket sözcüsü, daha fazla güncelleme için erişildiğinde The Block’a bu tweet’e hitap etti.

Bu noktada, The Block bir dosyanın bilgisayar korsanı Bored Apes, Azuki ve CloneX gibi popüler NFT’leri içeren yaklaşık 3 milyon dolarlık varlık çaldı.

Nasen CEO’su Alex Svanevik, yaklaşık 19 OpenSea kullanıcısının etkilendiğini tahmin ediyor.

OpenSea – yakın zamanda yapılan yüklemek 13 milyar doların üzerinde bir değerleme ile – en büyük NFT ticaret platformlarından biridir. Andreessen Horowitz ve aktör Ashton Kutcher destekçileri.

Daha fazlasını öğrendiğimizde bu raporu güncelleyeceğiz.

trend hikayeler

READ  Snoop Dogg ve Master P, tahıl sabotajı iddiaları nedeniyle Walmart'a dava açıyor