Nisan 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İtfaiyeciler, Hong Kong’un alışveriş bölgesinde çıkan yangına müdahale ediyor

Hong Kong (AFP) – Hong Kong itfaiyecileri, popüler bir alışveriş bölgesindeki bir inşaat alanında gece boyunca çıkan ve yakındaki binalarda bulunan yaklaşık 130 kişiyi tahliye etmeye zorlayan bir yangınla mücadele etti.

Perşembe günü saat 23.00 sularında yoğun nüfuslu Tsim Sha Tsui semtindeki Mariners Club yeniden geliştirme projesinde çıkan yangında yaralanan olmadığı bildirildi. İskele de dahil olmak üzere binanın birçok katı alevler içinde kaldı ve yanan molozlar havaya uçtu.

Şirketin web sitesi, Empire Group’un yeniden geliştirme planının, tarihi Mariners Club’ı ve yeni bir oteli barındırmak için 42 katlı bir mimari dönüm noktası inşa etmek olduğunu söyledi.

Site bir alışveriş merkezi, birkaç otel ve bazı konut ve ticari binalar ile çevrilidir. Gecenin erken saatlerinde, söndürme sürecini izlemek için izleyiciler sokakta toplandı.

Şafak söktüğünde, birkaç katta hala alevler olmasına rağmen, yangın saatler önce olduğundan daha az ciddiydi. Yapının dış duvarları karardı ve iskelenin bazı kısımları sallanıyor gibiydi.

Hükümet, yangının büyük ölçüde sabah 8: 30’da söndürüldüğünü söyledi.

Polis, olay yerine yakın üç binada oturanların tahliye edildiğini söyledi.

Polis, tahliyenin gerçekleştiği üç bina ve Sheraton Hong Kong Hotel & Towers da dahil olmak üzere bitişik altı binanın yandığını, ancak bu yangınların şimdi söndürüldüğünü söyledi.

Kowloon’da yer alan Tsim Sha Tsui, gökdelenleri ve şehrin Victoria Limanı’nın ayrıcalıklı manzarasıyla tanınan bir turizm ve alışveriş bölgesidir.

READ  Ukrayna ve Rusya: Şimdi bilmeniz gerekenler