Mayıs 30, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Jacqueline Zeman, diğer adıyla General Hospital’dan Bobby Spencer, 70 yaşında öldü.

Uzun soluklu televizyon dizisi “General Hospital”da yaklaşık yarım asırdır Hemşire Bobbie Spencer’ı canlandıran Emmy ödüllü aktris Jacqueline Ziman, Salı günü California, Thousand Oaks’ta 70 yaşında öldü.

Ailesi, ölümünün Los Robles’te olduğunu söyledi. Bölgesel Tıp Merkezi, kanserle “kısa bir savaşın” ardından geldi.

Daha çok Bobby olarak bilinen Barbara Jean Spencer olarak Bayan Zieman, herhangi bir televizyon dizisinin en uzun ömürlü oyuncu kadrosundan biriydi. İlk olarak 1977’de “General Hospital” dizisinde rol aldı ve Yaklaşık 900 bölümde görüldü hangi tekliften 1963’ten beri Çalışmaları, bir hastanede çalışan karakterlerin ve New York’un kurgusal Port Charles kasabasındaki zengin iş dünyasının yaşamlarına odaklandı.

Aslen bir fahişe olarak önceki hayatından ayrılan ve Florida’da bir çocuğu evlatlık vermek için bir öğrenci hemşire olan Bobbie, Scotty Baldwin adlı bir hukuk öğrencisinin sevgisi için yarıştı. Şovdaki en popüler karakterlerden biri olan Anthony Geary’nin canlandırdığı Luke Spencer’ın küçük kız kardeşiydi.

Bayan Ziman, Bobby’yi zor bir geçmişten çıkan sevgi dolu ama sert bir hemşire olarak tasvir etti. bir sahnede Zor yetiştirilme tarzını savundu Scotty’ye, ona hiçbir şey vermediğini söyleyerek.

ile geçen yıl bir röportajda söyledi içeriden televizyon. “Onun zeki, esprili ve insanları sevmesini istedim. Poppy işlevsiz bir geçmişe sahipti ama o çocuk sahibi olmak ve anne olmak istiyordu.”

“Karakterin komik olmasını, bir kasırga gibi gelmesini istedim” dedi.

Zeman Hanım aday gösterildi Dört Gündüz Emmy Ödülü şovdaki çalışmaları için ve 2021’de başka bir TV dizisi olan “The Gulf” için beşinci adaylık aldı.

Jacqueline Lee Zeman, 6 Mart 1953’te Englewood, NJ’de doğdu ve Bergenfield’da büyüdü. IBM’de mühendis olan Richard Zeeman ve Scholastic dergisinde çalışan Rita (Dohart) Zeeman’ın üç kızından en büyüğüydü.

READ  Alia Bhatt, Ranbir Kapoor'un onu İngiltere'den seçeceğini iddia eden bir rapor yayınladı: Ben kovulmadım

Kızı Cassidy Zee MacLeod, beş yaşında bale eğitimine başladığını ve on beş yaşında New York City’ye taşındığını, burada dans etmeye devam ettiğini ve kısa bir süre New York Üniversitesi’ne katıldığını söyledi. 1977’de ‘General Hospital’a taşınmadan önce 1976’da ‘One Life to Live’ TV dizisinin oyuncu kadrosunda yer aldı.

Bayan MacLeod’a ek olarak, California, Calabasas’ta yaşayan Bayan Zeeman’ın başka bir kızı, Lacey Rose Jordan vardı; iki kız kardeş, Lauren Fichte ve Carol Culp; ve iki torun. Disk jokey Murray Kaufman (profesyonel olarak Murray the K olarak bilinir) ve Steve Gribbin ve kızlarının babası Glenn Jordan ile olan evliliği boşanmayla sonuçlandı.

Nisan ayında “General Hospital” yayında olmasının 60. yılını kutladı. Bayan MacLeod, annesinin son görünüşlerinden birinin o ay A.J’nin de dahil olduğu bir bölümde olduğunu söyledi. Hemşire Balosu.

Şovun baş yapımcısı Frank Valentini Twitter’da yazdı Çarşamba“Tıpkı karakteri efsanevi Bobby Spencer gibi, o da parlak bir ışıktı ve işe çok fazla pozitif enerji getiren gerçek bir profesyoneldi.”

Bayan MacLeod, annesinin Bobby’nin “güçlü” rolünü sevdiğini ve ona bakan hemşirelerden bazıları Bobby’nin onlara nasıl ilham verdiğini anlattığında, annelerinin rolünün insanları ne kadar etkilediğini kendisinin ve kız kardeşinin gördüğünü söyledi.

Bayan MacLeod, “Kaç hayata dokunduğunuzun farkındayız,” dedi. “Bu yüzden hemşire olduklarını söylediler.”