Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Michelin Rehberi, Tampa’nın tüm restoranlarına 3 yıldız veriyor

Michelin Rehberi, Tampa’nın tüm restoranlarına 3 yıldız veriyor

MIAMI — Bazı Tampa restoranları sonunda yıldızlarına kavuştu.

Değerli Michelin Rehberi, ilk kez Tampa’daki üç restorana yıldız verdi: Roca, Coya ve Lilac, her biri birer yıldız aldı.

Gıpta ile bakılan reytingler, kılavuzun Florida’daki 2023 sürümünü kutlamak için Perşembe gecesi Miami’deki LoanDepot Park’ta yalnızca davetlilerin katılabileceği bir partide açıklandı. Bu, Orlando, Miami ve Tampa’daki restoranların uygun olduğu ikinci yıl ve yeni Uluslararası Rehber’in eyalete girişinin bir parçası.

Bu yıl Florida’da sadece dört yeni Yıldız dağıtıldı ve bunlardan üçü Tampa restoranlarına gitti. Diğeri Tristan Brandt’ın Miami Beach’teki Tef Odasına verildi.

Rehber ayrıca Perşembe günü birkaç restoranı Bib Gourmand statüsüyle ödüllendirdi ve “kaliteli bir yemeği uygun fiyata sunan” restoranlara verildi. Bunlar arasında Himalaya esintili mutfakta uzmanlaşmış bir Nepal restoranı olan Gorkhali Kitchen; North Hyde Park’ta bir Yunan restoranı olan Psumi; Ayrıca geçen yıl Bib Gourmand reytingleri kazanan iki restoran, Rooster & The Till ve yakın zamanda kapanan Ichicoro Ramen.

Lilac, Psomi’nin şefi ve sahibi Tampa Christina Theofilos’a verilen Michelin Genç Şef Madalyası ve Matthew Braden’a Üstün Hizmet Ödülü dahil olmak üzere dört özel ödülün sahibi oldu.

Mutfak dünyasının Oscar ödüllerinin çoğu James Beard Ödülleri olarak kabul edilse de, Michelin Rehberi tartışmasız en popüler ve saygın restoran derecelendirme sistemidir ve uluslararası ödüller vermesi ve yıldız derecelendirmesi alan restoranları takdir etmesiyle bilinir. Bir restoranın alabileceği maksimum yıldız sayısı üçtür. Sürecin çok gizli olduğu biliniyor. Müfettişler restoranları isimsiz olarak ziyaret eder ve restoranları aşağıdaki kriterlere göre değerlendirir: ürün kalitesi, tatlarda ustalık, teknikte mükemmellik, mutfağın belirgin karakteri ve restoranın ziyaretler arasındaki tutarlılığı.

Rehberin Florida’da piyasaya sürülmesinden bu yana, yerel şefler ek yıldızların ve ödüllerin Tampa Bay bölgesinin daha yaygın tanınmasına yardımcı olacağını umdular.

READ  Eddie Van Halen'ın oğlu Valerie Bertinelli, 'otopsi' belgesini eleştirdi: 'iğrenç'

Perşembe günkü duyuru, Miami ve Orlando’daki restoranların toplam 15 yıldız almasına rağmen tek bir Tampa restoranının yapılmadığı geçen baharda iki yıllık James Beard ve Michelin’in şok edici çıkışından dolayı hala ağrılı olan Tampa mutfak topluluğunda toplu bir rahatlama sağladı. kesim

Modern Tampa İtalyan restoranı Rocca, Perşembe günü Michelin yıldızı alan üç Tampa restoranından biriydi. [ OCTAVIO JONES | Times ]

Perşembe günkü yıldız, popüler İtalyan restoranı Rocca şefi ve sahibi Bryce Bonsack için, Tampa Heights karakolunun Bib Gourmand statüsünü kazandığı geçen yılki galadan sonra hoş bir sürpriz oldu. Michelin müfettişleri, yıldızları açıklayan bir basın bülteninde, restoranı özgünlüğü ve tümü “ustalıkla” kendi bünyesinde yapılan, “klasik tatları ve incelikli teknikleri sergileyen” makarnaları nedeniyle övdü. (Restoran aynı zamanda 2019’da ilk açıldığında Tampa’da bu eleştirmenden mükemmel puan alan ilk restorandı.)

Kendinizi Tampa Körfezi'nin yiyecek ve içecek sahnelerine bırakın

Kendinizi Tampa Körfezi’nin yiyecek ve içecek sahnelerine bırakın

Ücretsiz Taste bültenine kaydolun

Her Perşembe, yemek ve yemek eleştirmeni Helene Freund’dan can attığınız restoran ve bar haberlerini, içgörüleri ve incelemeleri alın.

Hepiniz kaydoldunuz!

Ücretsiz haftalık bültenimizin daha fazlasını gelen kutunuzda görmek ister misiniz? Başlayalım.

Tüm seçeneklerinizi keşfedin

Bonsack törenden sonra “Ben suskunum,” dedi. “Geçen yıldan sonra gerçekten bir yıldızı eve getirmek istedik. Tüm yıl boyunca çok çalışan yetenekli bir ekibimiz var.”

Bonsack, geceyi daha da iyi yapan şeyin, diğer Tampa restoranlarının yıldız almasını izlemek olduğunu söyledi.

Bu şehir için büyük bir adım” dedi.

Diğerleri Perşembe günkü etkinlikte bu duyguyu yineledi.

Hyde Park’ta eşi Eric ile birlikte modern Japon restoranı Koya’yı işleten Adriana Fralick, “Dörtte üç, bu olağanüstü” dedi. “Ne bekleyeceğinizi asla bilemezsiniz, ama biz çok heyecanlıyız.”

Müfettişler notlarında Koya’nın “Japon mutfağının eşsiz yorumuna” ve “nefis deniz ürünleri” kurslarına övgüde bulundular. Çift, 2019 yazında sekiz kişilik samimi omakase restoranını açtı ve Tampa Bay Times tarafından yılın en iyi yeni restoranlarından biri seçildi.

READ  İşte Bu 5.000 $'lık Star Wars Disney Cruise Kokteyli'nde Neler Var?

Perşembe günkü açıklama, New York restoranları Dovetail ve NIX’in her biri geçmişte birer Michelin yıldızı kazanan Lilac yönetici şefi John Fraser için üçüncü bir Michelin yıldızı oldu. Times’ın 2022’nin En İyi Yeni Restoranlarından biri seçilen Akdeniz esintili restoran, geçen sonbaharda Tampa’nın yeni Water Street projesindeki Edition Hotel’de açıldı. Fraser ve Baş Aşçı Josh Werksman tarafından yönetilen dört çeşitli çağdaş menü (kişi başı 140 $), “Akdeniz etkileri, Florida odaklı malzemeleri ve Fransız teknikleri” ile Michelin müfettişlerini etkiledi.

Tampa Edition Hotel'deki Executive Chef John Fraser'ın Lilac Restaurant'ı Perşembe günü Michelin yıldızı ile ödüllendirildi.
Tampa Edition Hotel’deki Executive Chef John Fraser’ın Lilac Restaurant’ı Perşembe günü Michelin yıldızı ile ödüllendirildi. [ Courtesy of the Tampa Edition ]

İlk olarak 1900 yılında Fransa’nın Clermont-Ferrand kentinde Andre ve Edouard Michelin kardeşler tarafından kurulan Michelin Guide – aynı adlı Fransız lastik şirketinden – başlangıçta sürücülerin seyahatlerini planlamalarına yardımcı olmak için tasarlandı. Kılavuz, 1926’da lüks restoranlar için yıldız vermeye başladı ve 1936’da üç yıldızlı bir derecelendirme sistemi yürürlükteydi, üç yıldız birçokları arasında en popüler ve tanınanıydı.

Uzun yıllar boyunca, Avrupa odaklı yayın, New York, Chicago, Washington, D.C. ve San Francisco Körfez Bölgesi dahil olmak üzere yalnızca birkaç Amerikan şehrine odaklandı. Son zamanlarda şirket, bulunduğu şehirlerden önemli finansal yatırımlar alarak varlığını genişletmeye başladı. Guide Florida’nın yeni yaklaşımı, eyaletin turizm pazarlama ajansı Guide Michelin, Visit Florida ile Tampa, Orlando ve Miami’nin turizm pazarlama konseyleri arasındaki ortaklığın sonucudur.

Modern bir Japon restoranı olan Koya, sunumuyla Michelin müfettişlerinden büyük övgü aldı.
Modern Japon restoranı Koya, “Japon mutfağının benzersiz yorumu” ve “enfes deniz ürünleri” kurslarıyla Michelin müfettişlerinden büyük övgü aldı. [ Courtesy of Koya ]

Perşembe günü sadece dört restoran yeni yıldızları karşıladı, ancak tüm Florida rehber yıldızları ve Bib Gourmand alıcıları etkinlikte kutlandı. Eksiksiz Florida Rehberi şimdi 19 yıldızlı restoran içeriyor ve Miami’deki L’Atelier de Joël Robuchon iki yıldızlı tek derecelendirmeyi kazanıyor. 33 restoran daha Bib Gourmand statüsüne ulaştı.

Kılavuz ayrıca, 18’i Tampa’da bulunan ve diğerlerinin yanı sıra Ponte, Bern’s Steak House ve Cena’yı içeren 92 ek tavsiye edilen restoranı listeler.

READ  Ivanka Trump, Bahamalar'daki bir dalga havuzunda sörf becerilerini test ederken kesik mayosuyla karın kaslarını sergiliyor.