Eylül 25, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Jamaikalı avukat, yasal sorunlar nedeniyle Turks ve Caicos ODPP’den istifa etti

sofya thomas

Jamaikalı avukat ve avukat Sophia Thomas, Turks ve Caicos Adaları’ndaki (TCI) Savcılık Direktörü (DPP) görevinden istifa etti.

Thomas’ın istifası, Genel Hukuk Konseyi’nin (GLC) disiplin komitesinin, dolandırıcılık suçlamalarından aklanan birinin şikayeti üzerine geçen ay onu profesyonelce bulmamasının ardından geldi.

Adam, Kingston ve St Andrew Parish Court’ta Kasım 2017’de açılan bir dolandırıcılık davasında Thomas’ı yanlış kanıt kullanmak ve/veya yanlış olduğunu bildiği kanıtların üretimine katılmakla suçladı.

Thomas, savcı tarafından kullanılan ifadenin orijinal olmadığı mahkemenin dikkatine sunulduğunda, dolandırıcılık soruşturmasına müdahale eden Paula Llewellyn’in başkanlığındaki Savcılık Ofisi’nde (ODPP) avukat olarak çalışıyordu. .

Adam, Llewellyn’in Kraliyet’in artık GLC’ye şikayette bulunan adama karşı dava açmayacağını belirtmesinin ardından serbest bırakıldı.

TCİ basınında çıkan haberlerde, TCİ’nin DPP’si Eugene Otuonye’nin 3 Ağustos’ta idari izne ayrıldıktan bir gün sonra üst düzey savcı olarak TCİ kamu hizmetinden istifa ettiği doğrulandı.

İstifa, aynı zamanda kamu hizmetinin de başkanı olan Vali Yardımcısı Anya Williams tarafından kabul edildi.

Thomas’ın son günü 12 Ağustos Cuma idi.

Thomas’ın Jamaika’daki yasal sorunlarıyla ilgili olarak, DPP, G.L.C., “karara itiraz etme hakkına sahip olmakla birlikte, mahkumiyetinin “ODPP, TCI Kamu Hizmeti ve TCI Barosu nezdinde iyi durumda olduğunu söyledi. Thomas üyeydi.”

Bu çerçevede Otuonye, ​​Thomas’ın adada avukat olarak görevine devam etmesine izin veremeyeceğini söyledi.

Jamaika’daki GLC tarafından kendisine bir yasak getirilmeden önce, Thomas’a denetimde dinlenmesi için bir tarih verilmelidir.

READ  Ukrayna'daki savaş için Rusya'dan daha fazla Türk ABD ve NATO'yu suçluyor