Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

James Bond oyuncusu 80 yaşında hayatını kaybetti

James Bond oyuncusu 80 yaşında hayatını kaybetti

ünlüler

1983 yapımı James Bond filmi “Never Say Never Again”de Miss Moneypenny karakterini canlandıran Pamela Salem, Çarşamba günü 80 yaşında hayatını kaybetti.

Salem'in birlikte çalıştığı sesli kitap ve podcast şirketi Big Finish Productions, Cuma günü ölümünü duyurdu. Web sitesi.

Duyuru, “Big Finish'teki herkes arkadaşımız ve meslektaşımız Pamela Salem'in 21 Şubat 2024'te 80 yaşında vefat ettiğini öğrenince şok oldu ve üzüldü” diye başladı.

1978 yapımı Büyük Tren Soygunu filminde Pamela Salem ve Sean Connery. © Birleşik Sanatçılar/Everett Koleksiyonunun izniyle

Açıklamada ayrıca Salem'in “Doctor Who” ses dizisi “Counter-Measures”ta birlikte çalıştığı yönetmen Ken Bentley de dahil olmak üzere işbirlikçilerinden bazılarının ifadeleri de yer aldı.

“Pamela stüdyoya her girdiğinde Florida güneş ışığını da yanında getiriyordu” diye yazdı. “Harika bir arkadaştı, her zaman gülümsüyordu ve köpeğinizi kumsalda gezdirmek gibi hayatta hepimize neşe veren küçük şeylere karşı o kadar büyük bir coşku duyuyordu ki. Pek çok yeteneği vardı ama onun süper gücü, tek başına sağlığınızı yeniden kazanma yeteneğiydi.” insan doğasına olan inanç.”

Pamela Salem, İngiliz drama dizisinde başrol oynadı
Salem, İngiliz drama dizisi “The Onedin Line”da başrol oynadı. Getty Images

Kapsamlı kariyerinde Shakespeare, Çehov, Pinter ve Ayckbourn'un turne oyunlarında birçok rol yer aldı.

Ayrıca Sean Connery ile birlikte iki filmde rol aldı: 1978'de “Büyük Tren Soygunu” ve 1983'te Bond filmi “Bir Daha Asla Deme”.

Bilim kurgu ve fantazi hayranları Salem'i İngiliz TV şovları “Blake's 7”, “Into the Labyrinth” ve “The Tripods”dan da tanıyor olabilir.

Ayrıca Big Finish ile ilişkisinin başladığı Doctor Who'nun dokuz bölümünde yer aldı.

Televizyon çalışmaları arasında “ER” ve “The West Wing” yer alıyor.

Daha fazla yükle…