Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Wendy Williams'a primer ilerleyici afazi ve frontotemporal demans teşhisi konuldu

Wendy Williams'a primer ilerleyici afazi ve frontotemporal demans teşhisi konuldu

Wendy Williams'a ilkokul tanısı konuldu Progresif afazi Ve Frontotemporal demans. Daily'ye göre Williams, sağlık sorunlarıyla uğraşırken 2021'de talk şovundan izin aldı ve 2023'te “bir dizi tıbbi testten” geçtikten sonra kendisine dili, iletişim davranışını ve işlevini etkileyen koşullar teşhisi konuldu. Posta, İngiliz. basın bülteni.

59 yaşındaki Williams, Graves hastalığı ve lenfödem teşhisini kamuoyuna açıkladı. Başlangıçta, 2008'de prömiyeri yapılan uzun süredir devam eden talk şovu “Wendy”den süresiz izin aldı. 2022'de programda sunucu olarak Sherri Shepherd'ın konuşacağı açıklandı.

Wendy Williams'ın dosya fotoğrafı

Getty Images aracılığıyla Bravo/NBCU İmaj Bankası


Wendy'nin Bakım Ekibi Sağlık güncellemesi paylaşıldı Perşembe günü “sağlığıyla ilgili yanlış ve zararlı söylentileri düzeltmek için.” Konuşma şovunun kayıtları da dahil olmak üzere, zaman zaman kelimeleri oluşturamadığı ve kararsız davrandığı görüldü, bu da birçok hayranın endişeli ve kafası karışmış hissetmesine neden oldu.

Afazi nedir?

Afazi, hastaların dili anlama ve iletişim kurma konusunda zorluk yaşamasına neden olur. Dava aktörün büyük ilgisini çekti Bruce Willis teşhisini açıkladı Daha sonra kendisine frontotemporal demans teşhisi konulduğu ortaya çıktı.

Afazi, beynin sol tarafındaki hasarla ilişkilidir ve genellikle felç, kafa travması veya tümör gibi diğer tıbbi sorunların bir belirtisidir veya beyindeki dejeneratif bir duruma bağlı olarak gelişir. Mayo Kliniğine göre.

Frontotemporal demans nedir?

FTD olarak da bilinen frontotemporal demans, kişilik, davranış ve dil ile ilişkili olan beynin frontal ve temporal loblarını etkileyen bir grup beyin bozukluğunu tanımlar. Mayo Kliniği açıklıyor.

Demans vakalarının yaklaşık %10 ila %20'sini oluşturur ve demanstan sonra ikinci sırada yer alır. Alzheimer hastalığı.

Agus, her yıl 50.000 ila 60.000 kişiye frontotemporal demans tanısı konulduğunu ve eksik teşhis konulabileceğini söyledi. İlerleyen ve çok fazla bakım gerektirebilecek ilerleyici bir hastalık olduğunu söyledi.

Mayo Kliniği, frontotemporal demansı olan bazı kişilerin kişiliklerinde dramatik değişiklikler gösterdiğini ve “sosyal açıdan uygunsuz, dürtüsel veya duygusal açıdan kayıtsız hale gelebileceğini, diğerlerinin ise dili düzgün kullanma yeteneğini kaybettiğini” söylüyor.

Wendy Williams Belgeseli ve Konservatörlüğü

Williams'ın ekibi, teşhislerini halka açıklama kararının zor olduğunu söyledi ancak bunu “sadece Wendy'ye anlayış ve şefkat çağrısı yapmak için değil, aynı zamanda afazi ve frontotemporal demans hakkında farkındalık yaratmak ve binlerce kişiye destek olmak için” yapmaya karar verdiler. diğerleri afaziyle karşı karşıya.” Benzer durumlar.”

Williams'ın hâlâ birçok şeyi kendi başına yapabildiğini ve “mizah anlayışını koruduğunu” söylediler. İhtiyacı olan bakımı aldığını söylediler.

Wells Fargo'nun 2022'de “aklının yerinde olmadığını” iddia etmesi üzerine Williams'a mahkeme tarafından vasilik görevi verildi. buna göre Bu gece eğlence. Banka onun “aşırı etki ve mali sömürü” altında olduğunu iddia etti, ancak Williams iddiaları reddetti.

Oğlu Kevin Hunter Jr. da Vesayetle ilgili endişeleri artırdı. Menajeri Will Selby, ET'nin istismar edilmediğini söyleyerek iddialarını yalanladı.

İki bölümlük fragmanda Williams'ın hayatını anlatan bir belgesel 24 ve 25 Şubat'ta Lifetime'da yayınlandı ve Williams mali durumu hakkında konuşurken görüldü. “Param yok” diyor üzgün bir şekilde. Ailesi de onun vesayetiyle ilgili endişelerini dile getiriyor gibi görünüyor.

Williams fragmanda “Ünlü olmayı seviyorum. Ama aile her şeydir. Her şeydir” diyor.

—Sarah Moniusco bu rapora katkıda bulunmuştur.

READ  Leslie Jordan'ın hayranları, onun ölmeden önce satın aldığı bir daireyi satın almak istiyor.