Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Japon hisse senetleri, G7 toplantısının gerçekleşmesiyle 1990’dan beri en yüksek seviyelerine yükseldi.

Japon hisse senetleri, G7 toplantısının gerçekleşmesiyle 1990’dan beri en yüksek seviyelerine yükseldi.

bir saat önce

Financial Times: Zelenskyy, G-7 zirvesine bizzat katıldı

Financial Times’ın haberine göre Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky, Pazar günü G7 toplantılarına bizzat katılacak. adı geçenCuma günkü hazırlıkları gören insanlardan alıntı.

Sürpriz ziyaret, cumhurbaşkanının toplantılara sanal olarak katılmasının beklenmesinin ardından geldi.

Financial Times raporu, Zelensky’nin Hiroşima gezisinin “Batı’nın Ukrayna’yı destekleme kararlılığını güçlendirmeyi ve Hindistan ve Brezilya da dahil olmak üzere G7 üyesi olmayan diğer üyelerin zirvede varlığını kazanmayı amaçladığını” belirtti.

– Jihe Lee

2 saat önce

Alibaba, üç aylık gelir beklentileri aştıktan sonra Hang Seng’de kayıplara öncülük ediyor

Çinli teknoloji devi Alibaba’nın hisseleri, Perşembe günü geç saatlerde şirketin üç aylık kazançlarının beklentileri karşılamamasının ardından, Hong Kong’da yaklaşık %5 düşerek Hang Seng Endeksi’ndeki kayıpları sürükledi.

Alibaba, Mart ayında sona eren üç ay için 208,20 milyar yuan (30,12 milyar $) gelir bildirdi, Refinitiv’in tahmini 210,3 milyar yuan.

Bu arada firma mesaj attı. tam yıl dönüşü Yıllık %2 artışla 868,69 milyar yuan, ancak bu, şirketin halka açıldığı 2014’ten bu yana en yavaş büyüme oranıydı.

Net gelir, geçen yılki 18.36 milyar yuan’lık kaybı tersine çevirerek çeyrekte 22 milyar yuan olarak gerçekleşti.

3 saat önce

Yeni Zelanda’nın Nisan ayı ticaret açığı 427 milyon NZD’ye geriledi

Yeni Zelanda’nın Nisan ayı ticaret fazlası, bir önceki yılki 470 milyon NZ$’dan düşerek 427 milyon NZ$’a (266.46 milyon$) geriledi.

Devlet İstatistik Departmanı İhracatın yıllık %10 artışla 6,8 milyar NZD’ye, ithalatın ise %12 artışla 6,4 milyar NZD’ye yükseldiğini söyledi.

Süt, tereyağı ve peynir ihracatının geçen yıla göre en çok Nisan ayında arttığını ve yıllık %26 artışla 2 milyar Yeni Zelanda Doları’na ulaştığını söyledi.

READ  Tesla hisseleri, kazançlara yaklaşırken yaşanan fiyat kesintileri nedeniyle düştü

Bu arada, petrol ve petrol ürünleri ithalata öncülük ederek %312 artışla 974 milyon NZ$’a ulaştı.

– Lim Hwi Ji

4 saat önce

Japonya’da çekirdek enflasyon Nisan’da %3,4 arttı

Japonya’nın çekirdek enflasyon oranı, Reuters tarafından ankete katılan ekonomistlerin beklentileri doğrultusunda Nisan ayında yıllık bazda %3,4 arttı.

Okuma, bir önceki ayın %3,1’lik enflasyon oranından ve merkez bankasının %2’lik hedefinin üzerindeydi.

Manşet enflasyon oranı da Mart’taki %3,2’den Nisan’da %3,5’e yükseldi.

ABD dolar endeksinin bir gecede 103.5’i geçerek yaklaşık iki ayın en yüksek noktasına ulaşmasının ardından Japon yeni dolar karşısında %0.2 artışla 138.42’ye yükseldi.

5 saat önce

Amerika Birleşik Devletleri ve Tayvan, bir ticaret girişiminin parçası olarak ilk anlaşmalarına varıyor

Amerika Birleşik Devletleri ve Tayvan, ikili “21. Yüzyıl Ticareti” girişiminin ilk bölümünde anlaşmaya vararak bir dizi ticaret şartı üzerinde anlaşmaya vardı.

ABD ticaret temsilcisi yaptığı açıklamada, girişim kapsamındaki ilk anlaşmanın şunları kapsadığını söyledi: gümrük idaresi ve ticaretin kolaylaştırılması, iyi düzenleyici uygulamalar, hizmetlerin yerel düzenlemesi, yolsuzlukla mücadele ve küçük ve orta ölçekli işletmeler.

ABD Ticaret Temsilcisi Catherine Tay, anlaşma hakkında “Bu başarı, ABD ile Tayvan arasındaki ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesinde ileriye doğru atılmış önemli bir adımı işaret ediyor.” dedi.

Anlaşma, ABD ile Tayvan arasındaki ikili ilişkilerin derinleşmesi uyarısında bulunan Çin’den gelen artan baskı karşısında geldi.

– Jihe Lee

5 saat önce

CNBC Pro: Yavaşlama, Durgunluk veya Patlama? Bank of America, her olasılığı oynamak için küresel hisse senetlerini açıkladı

Bank of America, üç ekonomik aşamada iyi performans göstermesi beklenen bir dizi Avrupa hissesini belirledi.

Bank of America kantitatif stratejisti Polina Strelinska, 17 Mayıs’ta müşterilere yazdığı bir notta, “Stil döngüsü modelimiz … hala ‘yavaşlama’ aşamasında, ancak bir sonraki aşama için kesişme çizgisine yakın” dedi.

READ  Activision Blizzard, büyük bir cinsiyet ayrımcılığı davasının çözümü için yaklaşık 54 milyon dolar ödeyecek

“Tarihsel olarak, ‘durgunluk’ aşaması, ‘yavaşlama’ aşamasının tipik halefiydi, ancak ‘canlanma’ aşaması da geçmişte ‘yavaşlamayı’ takip etti.”

Yatırım bankası, bu hisse senetlerini her ihtimalde oynaklığa dayanma yeteneklerine göre inceledi.

CNBC Pro aboneleri hisse senedi seçimleri hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirler.

– Ganesh Rao

5 saat önce

CNBC Pro: Fon Yöneticisi, Büyüme İçin Daha Fazla Alana İşaret Ederek Bu Siber Güvenlik Hisse Senetlerinden Daha İyi Performans Gösteriyor

Storebrand Asset Management portföy yöneticisi Philip Reibmann’a göre siber güvenlik şu anda yatırımcılar için fırsat sunan alanlardan biri.

1 milyar $’lık Storebrand Global Solutions sürdürülebilir fonunu yöneten Reibmann, birkaç siber güvenlik şirketi konusunda iyimser.

Ayrıca tipik büyük teknoloji isimlerini bagajında ​​neden taşımadığını da açıklıyor.

CNBC Pro aboneleri buradan daha fazlasını okuyabilir.

– Wizen bronzluğu

14 saat önce

McCarthy, müzakerecilerin gelecek hafta yapılacak oylama için zamanında borç tavanı konusunda bir anlaşmaya varabilecekleri konusunda iyimser olduğunu söylüyor.

14 saat önce

Büyük teknoloji ve çip üreticileri Nasdaq Composite’i yükseltmeye yardımcı oluyor

15 saat önce

Dallas Fed Başkanı: Ekonomik veriler henüz faiz artırımlarına ara verilmesini haklı çıkarmıyor

Dallas Federal Rezerv Başkanı Lori Logan Perşembe günü yaptığı açıklamada, şu ana kadarki ekonomik verilerin, Haziran ayındaki bir sonraki merkez bankası toplantısında faiz artırımının atlanmasını haklı çıkarmadığını söyledi.

San Antonio’da bankacılara hitaben yaptığı konuşmada, “Son 10 FOMC toplantısının her birinde federal fon oranı için hedef aralığı yükselttikten sonra, biraz ilerleme kaydettik” dedi. “Önümüzdeki haftalardaki veriler, bir toplantıyı atlamanın uygun olduğunu gösterebilir. Yine de bugün bile, henüz tam olarak bu noktada değiliz.”

Vadeli işlemler onun yorumlarından sonra düştü.

– Jeff Cox

16 saat önce

READ  Teknoloji devleri ifşaları sınırlamaya çalışırken Google'ın deneyiminde "benzeri görülmemiş" gizlilik

işsizlik başvuruları beklenmedik bir şekilde düşüyor; Philadelphia’da sanayileşme gelişti

İlk işsizlik başvuruları geçen hafta beklenmedik bir şekilde düştü ve bu, iş piyasasında hala bir miktar sıkıntı yaşandığına işaret ediyor.

13 Mayıs’ta sona eren hafta için toplam ilk başvurular, bir önceki haftaya göre 22.000 düşüşle 242.000 oldu ve Dow Jones tahmini olan 250.000’in altında kaldı. Çalışma Bakanlığı bildirdi. Devam eden iddialar, FactSet’in 1.829 milyonluk tahminine karşın 1.799 milyona düştü.

Diğer ekonomi haberlerinde ise Philadelphia Fed’de üretim Bölge endeksi yüzde 29 artışla -20 tahmininin üzerinde -10,4’e yükseldi.

Bununla birlikte, genişleme bildiren şirketlerin daralma yaşayan şirketlere karşı yüzdesini ölçen endeks, sektörün bölgeye göre hala düşüşte olduğunu gösteriyor.

– Jeff Cox