Nisan 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Japonya “ev” dev pandasını Çin’e gönderirken gözyaşları ve görüntüler

TOKYO (Reuters) – Japonya’da dünyaya gelen dev bir panda, büyüdüğü Tokyo Hayvanat Bahçesi’nden salı günü Çin’e götürüldü.

Yaklaşık altı yıl önce Tokyo’daki Ueno Hayvanat Bahçesi’nde doğduğundan beri çok popüler olan Xiang Xiang, dev pandaların dünyanın dört bir yanındaki hayvanat bahçelerine ödünç verildiği bir anlaşma kapsamında Çin’e gönderildi, ancak ödünç alınan bu ayıların mülkiyeti Çin’de kaldı. . ve onların soyundan gelenler.

Xiang Xiang’ın başlangıçta Aralık 2020’de eski durumuna getirilmesi gerekiyordu, ancak bu, koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelendi.

Hayvanat bahçesinin ilk doğal pandası olan Xiang Xiang, yıllardır burada doğan ilk panda olmasıyla popülaritesini artırdı. Başka bir yavru panda 2012’de doğduktan kısa bir süre sonra öldü. Ebeveynleri ve 2021’de doğan küçük ikiz kardeşler hâlâ hayvanat bahçesinde.

Yaklaşık 60.000 kişi, son günü olan Pazar günü onu görmek için 2.600 noktaya başvurdu ve bazı kadınlar onun bambu atıştırmasını izlerken gözyaşlarına boğuldu.

En son güncellemeler

2 hikaye daha görüntüle

Medya, Salı sabahı erken saatlerde panda rozetli bir forkliftle bir kamyona yüklenirken yaptığı yolculuğu kaydetti ve o ayrılırken hayvanat bahçesi çalışanları yola dizildi. Kamu yayın kuruluşu NHK, Xiangxiang’ın uçağa yüklenmeden birkaç dakika önce havaalanında kafese kapatıldığı görüntüleri yayınladı.

Tokyo’daki Narita Havalimanı’nda toplanan bir kalabalık, seyahat ettiği uçak kalkarken fotoğraf çekiyor, el sallıyor ve bağırıyordu.

Hayvanat bahçesinin Twitter sayfasında bir hayran, “Teşekkürler Xiang Xiang” yazdı. “Cazibeniz ve karizmanız şehrimize hayat verdi.”

Eileen Lies tarafından bildiriliyor. Lincoln Feast tarafından düzenlendi.

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

READ  İngiliz hemşireler, maaş ve personel krizleri NHS'yi tehdit ederken tarihi bir greve başladı