Mayıs 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Japonya, Kuzey Kore’nin “potansiyel balistik füze” test ettiğini söyledi

Japonya, Kuzey Kore'nin "potansiyel balistik füze" test ettiğini söyledi

Güney Kore de fırlatmayı bildirdi ve Güney Kore’nin Genelkurmay Başkanları yaptığı açıklamada Seul’ün hala ateşlenen mermi sayısını belirlemeye çalıştığını söyledi.

Fırlatma onaylanırsa, Perşembe günkü fırlatma, Kuzey Kore’nin bu yılki 11. füze fırlatması olacak. 16 Mart’ta bir Güney Kore’nin Genelkurmay Başkanlarına göre muhtemelen başarısız oldu.

ABD Hint-Pasifik Komutanlığı bu ayın başlarında, ABD’nin son füze fırlatma dalgasının ardından Kuzey Kore ile ilgili “istihbarat toplama, hazırlık ve gözetim faaliyetlerini” hızlandırdığını duyurdu.

Hareket, Biden yönetiminden ABD ile Güney Kore ve Japonya gibi bölgedeki müttefiklerinin Kuzey Kore füze testlerinden korunmasını sağlamak için askeri duruşunu güçlendirmesi gerektiğine dair bir sinyal.

Komutanlık, “Sarı Deniz’deki istihbarat, gözetleme ve keşif faaliyetlerinin yoğunlaştırılmasının yanı sıra bölgedeki balistik füze savunma kuvvetleri arasındaki hazırlığın artırılması emrini verdiğini” söyledi.

Geçen hafta ABD ordusu, balistik füze savunma sistemlerini simüle etmek de dahil olmak üzere Kuzey Kore faaliyetinin ardından hazır olduğunu göstermek için Kore yarımadasında ve çevresinde tatbikatlar gerçekleştirdi.

ABD Kuvvetleri Kore basın açıklamasında, ABD Ordusu’nun 35. Hava Savunma Tugayının “savaş zamanı savunma pozisyonunu işgal ederek, bir Patriot füze sistemi dikerek ve simüle edilmiş bir savaş senaryosunda hava ve füze savunma operasyonlarını yürüterek” uzak bir yere taşındığını söyledi.

Denizde, F-35 ve F/A-18 savaş uçakları, Güney Kore’nin batı kıyısı açıklarındaki Sarı Deniz’de bir güç gösterisinde bölgede konuşlanmış ABD Hava Kuvvetleri varlıklarıyla birlikte uçak gemisi USS Abraham Lincoln’den uçtu. ABD Deniz Kuvvetleri’nin Japonya’daki Yedinci Filosu tarafından yayınlandı.

[Perşembe günü potansiyel lansman da Güney Kore’den sadece iki hafta sonra geliyor[potansiyel lansman daGüney Kore’den sadece iki hafta sonra geliyor][الإطلاقالمحتمليومالخميسأيضًابعدأسبوعينفقطمنكورياالجنوبية[potentiallaunchalsocomesjusttwoweeksafterSouthKoreayeni bir muhafazakar cumhurbaşkanı seçti, Yoon Seok Yeol, Kimin Kuzey Kore’ye karşı mevcut görevdeki Moon Jae-in’den daha sert bir duruş sergilemesi bekleniyor.

Bu hikaye, füzenin yerini netleştirmek için güncellendi.