Mayıs 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Jeep, Dodge, Ram yeni bir Stellants turboşarjlı altı silindirli motor alıyor

Jeep, Dodge, Ram yeni bir Stellants turboşarjlı altı silindirli motor alıyor
 • Hurricane adı verilen tamamen yeni çift turboşarjlı 3.0 litrelik Stellantis, muhtemelen Jeep Wrangler’dan Ram 1500’e, Dodge Charger ve Challenger’a kadar çeşitli modellerin kaputunun altında yolunu bulacak.
 • Standart ve Yüksek Çıkışlı varyantlarda sunulacak ve şu anda satışta olan tüm lineer motorlu araçlara uyacak.
 • Stellantes’in Meksika’daki Saltillo South motor fabrikasında üretim şimdiden başladı.

  Pil teknolojisinden güçlü kompakt elektrik motorlarına kadar, elektrifikasyonla ilgili manşetler bu günlerde tüm hype gibi görünüyor. Elektrikli tahrik sistemlerinin geleceğine karşı inkar edilemez bir ilgimiz olsa da, temiz panelli içten yanmalı motorun mühendislik başarısı bize yeni bir soluk getiriyor. Diğer otomobil üreticilerinin 2030 yılına kadar tamamen elektrikli hale gelmek için iddialı hedefleri olmasına rağmen, Stellantis gelecekte benzinle çalışan motorlara olan ihtiyacı belirledi ve şirketin hedefinin o zamana kadar Kuzey Amerika’da yüzde 50 elektrikli olması Daha gerçekçi görünüyor. Hurricane’e girin: 3.0 litrelik çift turboşarjlı sıralı altı.

  Yeni motor, şu anda satılmakta olan herhangi bir lineer motorlu araca uyacak. Kasırga, önümüzdeki yıl boyunca birçok Stellantis markalı aracın kaportasının altına geldiğinde, çift üstten eksantrik mili, doğrudan enjeksiyonlu sıralı altı, 84.0 mm ve 90.0 mm iç çap ve strok ölçümlerine sahip olacak. Silindirleri, silindir duvarlarına ince bir demir kaplama ekleyen bir plazma transfer tel ark işlemi kullanılarak spreyle sıkılır; Stellantis’in iddiasına göre, geleneksel bir demir kasa kullanmaya kıyasla üç pound tasarruf sağlar. Bu delik ve strok numaraları aynıdır Güçlü BMW S58 3.0 litrelik V6 M markasını destekleyen ve aynı zamanda turbo gecikmesini azaltmak için her bir turboyu üç silindire beslemek için aynı yaklaşımı benimser. Hurricane, standart üretim ve yüksek çıkışlı varyantlarda sunulacak.

  Stilantlararaba ve sürücü

  Stellantis, standart çıkışlı motorun 400 beygir gücü ve 450 pound-feet tork üreteceğini ve yeni koşu bandını kullanan bireysel markalar tarafından belirlenen nihai çıkış sayılarıyla olacağını söylüyor. Daha düşük güçlü versiyon, 10.4:1 sıkıştırma oranına sahiptir ve giriş yükü, sudan havaya bir ara soğutucu tarafından soğutulmadan önce 22.4 pound’a kadar takviye ile ikiz türbinler tarafından sıkıştırılır. Küçük 3.0 litrelik motor 5800 rpm’ye ulaşacak ve 91 tavsiye edilmesine rağmen 87 oktanla çalışacak.

  Yüksek çıkışlı versiyon, 500 beygir gücü ve 475 pound fit torsiyon sunacak şekilde ayarlandı ve onu BMW’nin en güçlü altı silindirli teklifiyle eşit hale getirdi. Daha büyük türbinlerden çift girişli bir giriş yoluyla sağlanan 26.0 psi’ye uyum sağlamak için sıkıştırma oranı 9,5:1’e düşürülmüştür. Yüksek çıkışlı motor, kendi silindir kapağına, krank miline, daha büyük sudan havaya ara soğutucuya, dövme alüminyum pistonlara (standart çıkışlı pres döküm parçalara karşı) sahiptir ve çok uzak olmasına rağmen 6100 rpm’ye kadar biraz daha yükseğe çıkaracaktır. altı vokal BMW için uluyan muhteşem 7200 rpm’den. Tüm bu müthiş gücü üretmek için 91 oktan gerekir.

  Bu motorlar, Jeep Gladiator, Grand Cherokee, Wagoneer, Grand Wagoneer ve Wrangler gibi bir dizi Stellantis ürünü için kullanılabilir; Ram 1500 ve 2500; Ve Dodge Challenger ve Charger. Spekülasyon yapacak olsaydık, yeni altılının klasik – büyük ölçüde verimsiz olsa da – sevdiğimiz V-8’lerin ve saygıdeğer Pentastar 3.6 litrelik V-6’nın yerini alacağını söylerdik, ancak Stellantis tam olarak hangisinin – hangisi olduğunu söylemeyi reddetti. Ancak önümüzdeki aylarda kasırgayı ele geçireceğimiz için heyecanlıyız.

  Bu içerik {embed-name} kaynağından içe aktarıldı. Aynı içeriği başka bir biçimde bulabilir veya web sitelerinde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

  Bu içerik, üçüncü bir tarafça oluşturulur ve korunur ve kullanıcıların e-posta adreslerini vermelerine yardımcı olmak için bu sayfaya aktarılır. Bu ve benzeri içerikler hakkında daha fazla bilgiyi piano.io adresinde bulabilirsiniz.

READ  Jack Dorsey, Elon Musk'ın Twitter'da 'kapsama' verdiğini düşünüyor - Son Tarih