Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Jeff Bezos’un kız arkadaşı Lauren Sanchez, Southwest’in onu kilosu nedeniyle uçuş görevlisi olarak reddettiğini söyledi.

Jeff Bezos’un kız arkadaşı Lauren Sanchez, Southwest’in onu kilosu nedeniyle uçuş görevlisi olarak reddettiğini söyledi.

Jeff Bezos’un Kız Arkadaşı Lauren SanchezRBir keresinde kilosu nedeniyle bir uçuş görevlisi işi için reddedildiğini açıklıyor.

53 yaşındaki gazeteci ve helikopter pilotu, 18 yaşındayken uçuş görevlisi olmayı arzuladığını, ancak zorunlu tartı alamayınca 1989’da Southwest Airlines’taki pozisyonunu kaybettiğini hatırladı.

Emmy ödüllü oyuncu The Wall Street Journal ile yaptığı bir röportajda “O sırada seni tartıyorlardı ve ben 121 kiloydum” dedi. 115 olmalısın dediler.

Jeff Bezos’un kız arkadaşı Lauren Sanchez, kilosu nedeniyle Southwest Airlines’ta bir uçuş görevlisi işini geri çevirdiğini açıkladı. (Getty/Getty Images)

Sanchez, bu durum şimdi olsaydı farklı tepki vereceğini söyledi.

Bezos’un kız arkadaşı Lauren Sanchez, ABD-Meksika sınırındaki göçmen çocuklara odaklanan bir gruba 1 milyon dolar verdi.

Sunucu, havayoluna “Hostes olmak istemiyorum. Pilot olmak istiyorum!”

1990’lara kadar, birçok havayolunun uçuş görevlileri ve zorunlu ağırlık için katı boy ve kilo gereksinimleri vardı.

için Güneybatı Havayolları’ iş sayfası, “Yiyecek uçuş görevlisi adayları, prezentabl görünümü koruyacak ve pozisyonun tüm işlevlerini yerine getirme fiziksel yeteneğini engellemeyecek şekilde boylarıyla orantılı bir ağırlıkta olmalıdır.”

Ayrıca, “İş arayanlar, gerektiğinde 50 pound’a kadar olan nesneleri zemin seviyesinden omuz seviyesine kaldırabilmelidir.”

Southwest Airlines temsilcisi, Fox News Digital’in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Sanchez, Phoenix, Arizona’daki KTVK’da muhabir ve sunucu olmaya devam etti ve daha sonra Fox Sports Net, Los Angeles’ta Fox 11 ve Extra için çalıştı.

Ebeveynleri pilot olan New Mexico yerlisi, 2016 yılında helikopter pilotu lisansını aldı. Daha sonra kadınlara ait bir hava filmi yapım ve yapım şirketi olan Black Ops Aviation’ı kurdu.

Sanchez, güncel kalmak için haftada en az üç kez uçmaya çalıştığını ve 59 yaşındaki Bezos’u ve ailelerini dünyanın dört bir yanına uçurmak için sık sık kokpite tırmandığını söyledi.

Wall Street Journal’a “Neden daha fazla kadının bunu yapmadığını bilmiyorum” dedi.

the Eski “Göster” sunucusu Kadınların sahip olduğu başka havayolu olmadığını fark ettiğinde Black Ops Aviation’ı kurduğunu açıklıyor.

“Pilotların yüzde dokuzundan azı kadın” dedi. “İşte bu! Bu orandan helikopter pilotu azalıyor. Her filmde kaç tane pilot görüyorsunuz? Ne görüyorsunuz? Erkek pilotlar görüyorsunuz. Vesaire. [women] Bunu yapabileceklerinin farkında değilsin.”

Sanchez, diğer kadınların pilot olduğunu öğrenince şaşırdıklarını ve duygulandıklarını söyledi.

“Şok oldular!” dedi. ‘Ne? Sen baş belasısın! Ve bunun o kadar da zor olmadığını söylemek istiyorum. Daha fazla kadının bu işe girmesini istiyorum.”

Sanchez, WSJ’ye, 2024 yılına kadar gerçekleşecek olan Blue Origin’de uzaya tamamı kadınlardan oluşan bir misyona liderlik etme planlarından dolayı çok heyecanlı olduğunu söyledi.

“Dünyada fark yaratan, etki yaratan ve gönderecek mesajı olan kadınlar olacak” dedi.

Görevde Sanchez’e beş kadın katılacak, ancak isimleri lansman tarihi yaklaşana kadar açıklanmayacak.

Jeff Bezos, Lauren Sanchez

Eski yayıncı, Blue Origin görevinde ve diğer projelerde Bezos ile çalışmanın “yaşadığım en büyük deneyim” olduğunu söyledi. (Jason Armond/Los Angeles Times/Getty Images)

FOX BUSINESS hakkında daha fazla hikaye okumak için buraya tıklayın

Sanchez, Bezos’un pilot lisansı aldığını söylese de, Amazon kurucusunun kendisine katılmayacağını söyledi. görevde.

Sanchez, “Ne kadar bu yolculuğa çıkmak istese de, onu geride tutmam gerekecek,” dedi. “Hepimizi kenardan neşelendirecek.”

READ  Amazon, Hindistan gazete reklamlarında Reliance'ın Future mağazalarını devralmasını "dolandırıcılık" olarak eleştirdi

Sanchez ve Bezos, 2019’da eski eşleri Patrick Whitesell ve Mackenzie Scott’tan boşanırken ilişkilerini kamuoyuna açıkladı.

FOX Business Uygulaması için tıklayın

Eski yayıncı, Blue Origin görevinde ve diğer projelerde Bezos ile çalışmanın “yaşadığım en büyük deneyim” olduğunu söyledi.

“Ortağımdan her zaman çok ayrı bir kariyerim oldu” dedi. “Sanırım artık partnerimle çalışabilirim, her zaman onunla olabilirim… birlikte olmayı ve birlikte çalışmayı seviyoruz.”