Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

“İlişkiyi ve ivmeyi kaybettik. Bunun bu yıl düzeldiğini düşünüyoruz.”

“İlişkiyi ve ivmeyi kaybettik. Bunun bu yıl düzeldiğini düşünüyoruz.”

Intel CEO’su Pat Gelsinger, Chipzilla’nın bu yıl AMD’ye kaptırdığı pazar payını yeniden kazanacağını umuyor, ancak Wall Street henüz emin değil.

Intel, bu yıl AMD’den pazar payını geri almayı umuyor ancak pazar gözlemcileri o kadar emin değil

Intel bildirdi son kazançlarYıllardır yayınladıkları en felaketlerden bazıları olan , şirketin 2023’te yeniden yoluna gireceğini ve 2025 ve sonrasında pazar liderliği yolunda ilerleyeceğini gösteriyor. biz Önümüzdeki yıllarda beklenen tüm ürün portföyünü detaylandırdı Sunucu, dizüstü ve masaüstü segmentlerinde hem AMD’yi hem de Apple’ı idare edecek.

Kazanç çağrısı sırasında, Intel CEO’su Pat Gelsinger, zemini ve daha önce sahip oldukları ivmeyi kaybettiklerini, ancak bunun artık değişmekte olduğunu ve şirketin bu yıl istikrar kazanmayı bekleyebileceğini itiraf etti.

CEO Pat Gelsinger yatırımcılara bir konferans görüşmesinde “Pay kaybettik, ivme kaybettik. Bunun bu yıl dengelendiğini düşünüyoruz” dedi.

Reuters aracılığıyla

Pat, Intel’in emin ellerde olduğunu düşünürken, Wall Street analistleri ve piyasanın kendisi, Intel’in bu kadar erken dönemde istikrarı nasıl beklediğinden emin değil. Etkenler, AMD’nin EPYC portföyüne hitap etmek için Intel’in yakın zamanda piyasaya sürdüğü Sapphire Rapids Xeon CPU’larının zayıf kabulü ile birlikte hala mevcut olan 13,2 milyar dolarlık devasa stok veya 151 günlük stoktur.

AMD, pazar payında Intel’i ele geçirmeye başlıyor. (Resim kredisi: Reuters)

Mavi takım bunu bekliyor. Sapphire Rapids Xeon CPU’ları birçok bulut istemcisine ve veri merkezine güç sağlamaya devam edecek Amazon, Microsoft, META ve daha fazlası dahil. DRAM pazarı da bunun böyle olacağını umuyor, ancak diğer analistler AMD’nin EPYC CPU’larının sunucu pazar payı kazanmaya devam edeceğini ve belki de sadece Bu yılın sonuna kadar %30’a ulaş ya da düş Mevcut seride yakında piyasaya sürülecek olan Genoa-X, Bergamo ve Siena gibi daha fazla ürünle.

“Intel’in henüz yeniden pay almaya başlayacak bir konumda olduğunu düşünmüyorum. %1’den %13’e çıkmak önemli. Bu size, sunucu işlemcisi pazarında şu anda ivme kazanan ikinci bir uygun rakibin olduğunu söylüyor. ivme kazanıyor,” dedi Rao.

Third Bridge yarı iletken analisti Lucas K, “Intel, Sapphire Rapids’in mücadeleyi AMD’ye taşımalarını sağlayacağına dair büyük umutlar besliyordu” dedi. “Ancak uzmanlarımız, Intel’in teslimatta devam eden tutarsızlığı nedeniyle şimdiye kadar hayal kırıklığı yarattığını söylüyor.”

Forrester Research’te analist olan Glenn O’Donnell, “Ekonomi tarafından daha da kötüleştirilen Intel’in dönüşü biraz zaman alıyor, ancak planının işe yaradığını düşünüyorum” dedi. “Yeni ürünler çıkarıyor ve Intel’in üretim kapasitesini kullanmak için diğer çip üreticileriyle yapılan anlaşmalarla üretimini artırıyor.”

Reuters aracılığıyla

Ancak CEO Pat Gelsinger ve ekibinin Intel’de uyguladığı planların iyi gitmesini bekleyen bazı analistler de var ve bu böyle devam ederse Intel için de iyi bir sonuç bekleyebiliriz.

READ  Analist, Elon Musk'ın Twitter hissesinin tam bir devralmayı dışlamadığını söyledi

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twitter