Eylül 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Jimnastikçi Ivan Kulyak bir olaydan sonra podyumda Rus işgalcilere destek için bir ‘Z’ sembolü takmayı savunuyor

Jimnastikçi Ivan Kulyak bir olaydan sonra podyumda Rus işgalcilere destek için bir 'Z' sembolü takmayı savunuyor

yeniArtık Fox News yazılarını dinleyebilirsiniz!

Jimnastikçi Ivan Kulyak, saatinde göğsüne “Z” harfini takma kararını savundu Donanım Dünya Kupası Doha, Katar’da, Ukrayna’yı işgali sırasında Rus ordusuna açıkça destek veriliyor.

Kulyak, RT olarak da bilinen devlet medyası operasyonu Russia Today’e, fırsat verildiği takdirde sembolü tekrar takacağını söyledi.

FOXNEWS.COM’DA DAHA FAZLA SPOR KAPSAMI İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Ukrayna’nın Donetsk bölgesindeki Ukrayna-Rusya ihtilafı sırasında ayrılıkçıların elindeki Bugas köyünde, Rusya yanlısı üniformalı ve rozetsiz servis personeli, yan tarafında “Z” sembolü bulunan bir zırhlı araç kullanıyor, 6 Mart 2022 .
(Reuters/İskender Ermoşenko)

“Ordumuzla birlikte gördüm ve bu sembolün ne anlama geldiğine baktım. [it means]Kolyak, “zafer için” ve “barış için” iddiasında bulundu. “Kimseye kötü bir şey dilemedim, sadece teklif ettim. [what] benim sitem [was]. Bir sporcu olarak her zaman zafer için savaşacağım ve barışı savunacağım. Sadece [for that] Ve herşey.”

Kulyak, “Z” harfinin hiçbir önemi yokmuş gibi omuz silkerken, acı veren beyaz “Z” ilk olarak tanklarda ve diğer askeri araçlarda Rusya’nın Şubat ayında Ukrayna’yı işgaline başladığında ortaya çıktı. Belirtecin, araçları Rus birliklerinin dostça onayları olarak tanımladığı söylendi.

Rusya Ukrayna’yı işgal etti: canlı güncellemeler

Kolya, “pozisyonu” hakkındaki eleştirilerden bir türlü kurtulamadı.

Rusya’dan Kaluga’dan 20 yaşındaki yarışmacı, Ukrayna’dan İlya Kovtun ve Kazakistan’dan Milad Karimi’nin podyuma çıkarak paralel barda üçüncü oldu. Beyaz “Z” sembolü, jimnastik formasında göğsünün ortasında belirdi.

Bir protestocu taşıyan "z" Sırbistan'ın Belgrad kentinde 4 Mart 2022'de Ukrayna'ya yönelik Rus saldırılarını desteklemek için Sırp sağcı örgütlerinin düzenlediği bir miting sırasında, mektupla etiketlenmiş Rus tanklarına atıfta bulunan bir pankart. Yaklaşık bin Sırp aşırı milliyetçi destekçisi Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırılarını desteklemek için Belgrad'da yürüdü.

Sırp sağcı örgütlerinin Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarını desteklemek için düzenlediği mitingde 4 Mart 2022’de Sırbistan’ın Belgrad kentinde düzenlenen bir mitingde bir gösterici, üzerinde harf bulunan Rus tanklarına atıfta bulunan bir “Z” pankartı tutuyor. Binlerce ultra- Milliyetçi Sırplar, Rusya’nın Ukrayna üzerinden yaptığı saldırılara destek için Belgrad’da yürüyüşe geçti.
(Getty Images aracılığıyla Milus Muskov/Anadolu Ajansı)

READ  Kolej Futbolu Playoff'u da dahil olmak üzere 2022 sezonunun kalan en iyi 10 bowling oyuncusu için bowling tahminleri

JİMNASTİKÇİ IVAN KULIAK ‘Z’ RUSYA KUVVETLERİNE DESTEK AÇIK BİR GÖSTERİDE Podyumda Giyiyor, EYLEMLER İNCİR KABUL ETTİ

Uluslararası Jimnastik Federasyonu (FIG) açık destek gösterisini kınadı.

Uluslararası Jimnastik Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, “Uluslararası Jimnastik Federasyonu, Jimnastik Etiği Vakfı’ndan artistik jimnastikçi Ivan Kulyak (Rusya) hakkında Katar’ın Doha kentinde düzenlenen Dünya Ekipman Kupası’ndaki şok edici davranışının ardından disiplin soruşturması açmasını talep edeceğini doğruladı.” .

“FIG, 4 Mart’ta Rusya ve Beyaz Rusya’ya karşı daha fazla önlem aldı. 7 Mart 2022’den itibaren geçerlidir. Hakemler dahil Belaruslu ve Rus sporcular ve yetkililerin, FIFA tarafından onaylanan FIG yarışmalarına veya yarışmalarına katılmasına izin verilmez.

Ivan Kulyak giyiyor "z" Dünya Artistik Jimnastik Kupası'nda Rus kuvvetlerinin bariz desteğinde.

Ivan Kulyak, Dünya Artistik Jimnastik Kupası’nda Rus güçlerine açıkça destek vermek için “Z” harfini takıyor.
(Ivan Kulyak, Rusya, Ukrayna, Savaş)

FOX HABER UYGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Jimnastik Federasyonu, saldırılar nedeniyle Rusya ve Belarus’u zaten kınamıştı. Örgüt, Rus ve Belaruslu sporcuların 7 Mart’tan itibaren süresiz olarak yarışmalardan men edildiğini söyledi. 10-13 Mart tarihlerinde Azerbaycan’da özel bir etkinlik var.