Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Joe Biden, Japonya’daki G7 zirvesinde merdivenlerden inerken tökezledi.

Joe Biden, Japonya’daki G7 zirvesinde merdivenlerden inerken tökezledi.

Başkan Joe Biden, Cuma günü G7 zirvesi için Japonya’yı ziyaret ederken neredeyse bir kat merdivenden düşerken yakalandı.

Görüntüler, Biden’ın Japonya’nın Hiroşima kentindeki Itsukushima tapınağında küçük bir merdivenden inerken ayağını hissettiğini gösteriyordu.

Neyse ki şef merdivenlerden düşmedi ve yere değmeden kendini yakaladığında kendini yaralamış gibi görünmedi.

Başkanlığı boyunca, Bay Biden birkaç kez sendelerken veya sendelerken fotoğraflandı.

Bu yılın başlarında başkan, Ukrayna ve Polonya’ya yaptığı sürpriz geziden ayrılmak üzere Air Force One’da merdivenleri çıkarken düştü.

Biden geçen yıl memleketi Delaware’de gazetecilerle konuşurken bisikletinden düşmüştü.

2021’de Biden, Air Force One’ın merdivenlerini çıkarken defalarca düştü – Beyaz Saray basın sekreteri Karen Jean-Pierre gazetecilere o gün havanın çok rüzgarlı olduğunu söyledi.

Bay Biden takılırken veya düşerken yakalandığında, insanlar genellikle yaşını suçlar çünkü o, 80 yaşında Amerika Birleşik Devletleri başkanı olarak görev yapan en yaşlı kişidir. Biden, yorumlarda sık sık fiziksel veya bilişsel olarak başkan olarak hizmet etmeye uygun olmadığını tartışıyor.

Beyaz Saray sağlık raporu yayınladı rapor Biden’ın sağlığının iyi olduğunu kanıtlamak için Biden’ın resmi doktoru Kevin O’Connor’dan Şubat ayında.

Cuma günü Bay Biden’a rastladıktan sonra, Japonya başbakanı Fumio Kishida’yı selamladı ve ikili, hafta sonu yapılacak G7 zirvesi öncesinde diğer dünya liderleriyle bir grup fotoğrafı paylaşmak için yola çıktı.

Sayın Biden, Sayın Kishida, İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Başbakanı Olaf Scholz, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel ve Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen. Itsukushima Tapınağı.

READ  Cumhurbaşkanlığı, Fransa'nın Rusya'ya taviz verme havasında olmadığını söyledi

G7 üyelerinin Rusya’nın yaptırımları ve Ukrayna’ya verdiği desteğin yanı sıra iklim değişikliği ve Çin’in artan askeri yığınağı hakkında konuşması bekleniyor.