Haziran 10, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Joel Embiid, MVP sohbetini Nikola Jokic’in önüne oturarak bitiriyor. Bu iyi.

Bir şeyi açıklığa kavuşturalım: Okuyacaklarınızın hiçbiri, Joel Embiid’in Pazartesi gecesi Nikola Jokic ve Denver Nuggets’a karşı çıkma kararıyla insanlığı kurtarmak için kendini feda ettiğini söylemiyor.

Bununla birlikte, en azından koca adama kibar toplumu tamamen mahvetmeden önce bu yılın NBA MVP tartışmasını bitirdiği için bir takdir selamı vermeliyiz. Gerçek şampiyonlar fikir birliği oluşturuculardır ve Embiid bir şekilde herkesi daha iyi bir konumda bırakmanın bir yolunu bulmuştur. O ve Sixers, sezon sonrasına odaklanma şansı yakalıyor. Herkesin artık çorba olmayan bir beyni var.

» Devamını okuyun: Sixers’tan Joel Embiid, George Carl’ın ‘tembel’ etiketini nasıl çürütüyor ve kendi MVP vakasını nasıl oluşturuyor?

Önemli olan bu ilk kısımdır.

Pazartesi gecesi Embiid’in yokluğunu bir tür istifa olarak görmek kolay olurdu. Bu kesinlikle Nuggets hayranlarının gördüğü şey. Embiid’in Yılın Oyuncusu Ödülü için ana rakibine yakışmayacağına dair haberler çıktıktan sonra, Denver’da biri sahte kayıp şahıs posterleri bastırdı ve bunları basketbol sahasının her yerine dağıttı.

Ve haklılar. Bu, Embiid’in seçmenlere Joki’nin gösterişli serisi ne olursa olsun, hedefiniz bir basketbol maçı kazanmaksa yanınızda olmasını isteyeceğiniz uzun adam olduğunu hatırlatma şansıydı. Bunun yerine, Jokić üçlü ile dönüş yaptı, Sixers beşin dördüncüsünü kaybetti ve Embiid hepsini yedek kulübesinden izledi.

Bunların hiçbirinin önemli olmadığını iddia edebilirsiniz. Embiid’in MVP statüsü hiç olmadığı kadar güçlü. Maç başına 33,3 sayı ortalamasıyla bu sezon sadece NBA’in en iyisi değil. Bu tarihi. Şimdiye kadar sadece 10 oyuncu bunu başardı. Son 35 yılda sadece üç kişi bunu başardı: James Harden, Kobe Bryant ve Michael Jordan. Ayrıca Jokic’in ortalamasının 8,4 puan üzerinde, Joki’nin maç başına diğer 5,8 asistini geçersiz kılacak kadar büyük bir boşluk. Göz testini ve Embiid’in savunma etkisinin sağladığı muazzam avantajı hesaba kattıktan sonra, Joki’nin MVP özgeçmişi çoğunlukla anlambilime dayalı. Yani, “değeri” Joki’nin sunduğu her şey olarak tanımlamak.

Sixers pivotu Joel Embiid, Denver Nuggets pivotu Nikola Jokic ile 28 Ocak 2023 Cumartesi günü Philadelphia’da..Devamını okuYoung Kim / Personel Fotoğrafçısı

Tabii ki, MVP her şeyden önce anlamsal bir ödül ve MVP seçmenleri, Joki gibi bir sezonun, Embiid gibi bir sezondan daha çok bu ismi hak ettiğine çoktan karar verdiler. Jokić’i son iki sezonun en iyi oyuncusu olarak gören herkes, bu yıl aksi yönde karar vermekte zorlanacak. Sayıları benzer, verimliliği daha iyi ve takımı Batı Konferansı’ndaki en iyi sicile sahip.

Embiid’in kendini kanıtlaması için en iyi şansı, bunu kafa kafaya kanıtlamasıydı. Bunu yapmama kararı özellikle zarar vericiydi, çünkü MVP adaylığına karşı en ikna edici argüman olmaya devam ediyor. Konuşma artık büyük ölçüde bitti.

Ama yine söylüyorum, bu iyi bir şey.

Embiid’in bir MVP saplantısının, yoluna çıkan tek adama karşı bile kendini tutamaması durumunda kulağa boş geldiğini iddia edebilirsiniz. Ama bunun hakkında ne kadar çok düşünürsem, şapkasında bir tüy olduğunu o kadar çok fark ediyorum. Bu, Embiid’in bireysel tanınma konusundaki tüm konuşmalarına rağmen, önceliğinin takımı için geri koşma tezgâhları olmaya devam ettiğinin bir göstergesi.

Devamını oku: Sixers’ın farklı bir playoff sonu elde etmek için hem Celtics hem de Bucks’tan geçmesi gerekecek

1 numaralı seribaşı olmak artık imkansız olduğundan, Sixers’ın önümüzdeki iki hafta boyunca Embiid’i saha dışında kazanacağından çok daha fazlası olacak. Mükemmel bir dünyada, Embiid normal sezonun geri kalanını vücudunu Boston ve Milwaukee’ye karşı arka arkaya oynanan serilerin zorluklarına dayanmaya hazırlayarak geçirecekti. Bu, o zamanı bireysel bir ödülün peşinden koşarak geçirmekten çok daha iyidir.

Günün sonunda tarih, Embiid’i takımını son beş yıldır mahsur kaldıkları platodan çekip çıkarma yeteneğine göre yargılayacak. Eğer gerçekten NBA’in MVP’si, En Değerli, En Seçkin Oyuncusu ise ya da onu nasıl tanımlamak istiyorsanız, onun varlığı takımına sezon sonrasında doğal bir avantaj sağlamalıdır.

Sixers’ın sezon sonrası kaderinin Embiid’in süreci kontrol etme becerisine bağlı olması çok yüksek bir ihtimal. Şu anki önceliği kendini bu olasılığa hazırlamak olmalıdır. Ne de olsa, tek gerçek MVP, önemli olanın bu olmamasıdır.

READ  Britney Greiner: Moskova'daki ABD Büyükelçiliği, konsolosluğa girdikten sonra Britney Greiner'ı 'iyi durumda' buldu