Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Joey Logano, NASCAR All-Star yarışını kazandı; Stenhouse Jr., Kyle Busch’la dövüşüyor

Joey Logano, NASCAR All-Star yarışını kazandı;  Stenhouse Jr., Kyle Busch’la dövüşüyor

Joey Logano, Pazar gecesi muhteşem bir performansla pistte havai fişek gösterisi yaptı, ancak Ricky Stenhouse Jr. ve Kyle Busch, Kuzey Wilkesboro Yarış Pisti’ndeki NASCAR All-Star Yarışı’nda hafta sonunu sonlandıran gerçek bir patlama yaşadı.

Polesitter Logano, 22 numaralı Ford’unu öne geçirerek 200 turluk 199 rekoru kırdı ve 1 milyon dolarlık bir çanta kazanarak Kuzey Wilkesboro, Kuzey Carolina’da Kupa Serisi All-Star Yarışını kazandı.

NASCAR, kalan 50 tur kala planladığı son ihtarı attığında Logano, başka bir yumuşak lastik seti olmadan dışarıda kaldı ve sahadaki birçok kişi yeni lastik aldı.

2016 All-Star yarışı galibi daha sonra Denny Hamlin’in önünde kalarak yarışı 0,636 saniye farkla puansız kazandı.

Logano, “Buraya geldik, test ettik ve 800 turun üzerinde lastik testi yaptık” dedi. “Keşke bunun puan olarak sayılmasını isterdim ama bir milyon dolar da aynısını yapar.”

Üçüncü sırada ise son iki hafta içinde iki dramatik sonla sahneye çıkan Chris Buescher yer aldı.

Indianapolis 500’e hak kazandıktan bir gün sonra, All-Star yarış galibi Kyle Larson, yeşil bayraktan yaklaşık 90 dakika önce helikopterle otoyola geldi. Ryan Blaney beşinci olurken o dördüncü sırada eve geldi.

Busch, Stenhouse tam önündeyken duvara sıkıştıktan sonra, Busch’un 8 No’lu Chevrolet’si Stenhouse’un 47 No’lu aracını yakaladı ve ilk ihtar için onu 2. Turda 2. Viraj duvarına çevirdi.

Öfkeli Stenhouse daha sonra hasarlı Chevrolet’sini Busch çukurlarına park etti ve Busch’un ekip şefi Randall Burnett ile yüzleşti.

Bu yarıştan sonra da devam etti.

Arabası iki turdan sonra emekliye ayrılan Stenhouse, saha içinden çıkmak için yalnızca bagaj kapısı olan ve tüneli olmayan 0,625 mil uzunluğundaki otoyolda kalmak zorunda kaldı. Bir sonraki Bush’u göreceğine söz verdi.

READ  MLB Wild Card: Phillies, Braves'i Nick Castellanos ve David Robertson'ın arkasında yendi

İkili, Bush’un nakliye kamyonunda karşı karşıya geldi ve aralarındaki anlaşmazlıkları dile getirdi. Daha sonra Stenhouse aniden sağ kroşeyi iki kez Kupa şampiyonunun sol yanağıyla buluşturdu ve arbede çıktı.

Stenhouse, “Neden bu kadar kızdığından emin değilim” dedi. “Çitlere çarpıp duvardan çıktı ve bana çarptı. Onunla konuşurken sürekli onu ezdiğimi söylüyordu.”

“Benim hakkımda sürekli konuşma biçiminden kaynaklanan bir hayal kırıklığı var. Eskisi gibi davranmadığı için hayal kırıklığına uğradığını biliyorum. Bunu anlıyorum.”

Logano, Buescher, Blaney ve Brad Keselowski (Stenhouse’un uyarısının ardından yumuşak lastiklerle dışarıda kalan sürücüler) 50 tur boyunca sahada tempo tuttular.

Logano’nun Ford’u önde kaldı, ancak Bubba Wallace’ın 23 numaralı Toyota’sı, önde kalabilmek için 25 tur boyunca Logano ile kapı kapı mücadele etti ve örgülü bir bayrak olan ikinci sarı bayrak, yarı yolda dalgalandığında bunu yaptı. pit stop.

Beş yumuşak lastikli otomobilin diğer otomobillerle eşit veya daha iyi sürelerde koşmasıyla ekipler, tıpkı etkinliğin 40. yarışına başlarken yaptıkları gibi pit stop sırasında yumuşak lastikleri seçti.

Logano ve Christopher Bell, 92 tur kala yan yana koştular, ancak Hamlin aralarına katılarak Logano’nun ardından ikinci oldu. All-Star Açık galibi Ty Gibbs, Busch’un ona dokunmasının ardından 119. turda üçüncü ihtar için döndü.