Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Jaguarlar için Trevor Lawrence’ı ne kadar erken imzalarlarsa o kadar iyi

Jaguarlar için Trevor Lawrence’ı ne kadar erken imzalarlarsa o kadar iyi

2021 draftında ilk 15’te seçilen beş oyun kurucudan yalnızca biri 3. Gün seçimi için takas edilmedi.

Peki Jaguarlar ve oyun kurucu Trevor Lawrence onu uzun vadede orada tutacak bir anlaşmaya ne zaman varacak?

Zaman ancak orta saha oyuncusunun kariyerini değiştirecek bir sakatlık geçirmesi veya hızlı topunu kaybetmesi durumunda işleri daha ucuz hale getirir. Genellikle beklemek daha pahalı hale getirir. Bunun başlıca nedeni, diğer oyun kurucu anlaşmalarının fiyatı giderek daha da yukarıya itmesidir. Sürekli artan maaş sınırından bahsetmiyorum bile.

Hafta sonu ESPN, Lawrence’ın uzatmasına ilişkin nihai rakamın yıllık 50 milyon dolardan fazla olduğunu açıkladı. Piyasa göz önüne alındığında bu oldukça açık. Asıl soru Lawrence’ın bir yıl bekleyerek 60 milyon dolar sınırına ulaşıp ulaşamayacağıdır.

Bu da işin diğer tarafı. Takım için beklemek asla daha ucuz olamaz. Oyuncu için zaman onun lehinedir; tabii eğer kuşu eline almamaya istekliyse.

Bu nedenle takımın mümkün olan en büyük kuşu oyuncunun eline vermesi gerekir. Ona reddedemeyeceği bir teklif yapın. Birkaç yıl sonra performansı ve devam eden pazar büyümesi her şeyi mahvederse bu sorun çözülebilir. Ama en azından o zaman gelene kadar makul bir oranda kilitlenmiş olacak.

Lawrence bu yıl 5,6 milyon dolar kazanıyor. Beşinci yıl opsiyonu sadece 25,6 milyon dolar, yani piyasa değerinden yaklaşık 30 milyon dolar daha az. Jaguarlar Jared Goff’a şimdi bir teklif yapacak olsa Lawrence nasıl hayır diyebilirdi?

Zaman geçiyor. Fiyat artıyor. Daha ucuz olmayacak.

Ve evet, Lawrence bunu biliyor. Ama boşlukta “bekleyeceğim” demek başka bir şeydir. Masanın üzerindeki devasa para yığınına “hayır, teşekkürler” demek bambaşka bir şey ve o sana gülümsüyor.