Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Jon Rahm, ABD Açık öncesinde ayak enfeksiyonunun ‘endişe’ olduğunu söyledi

Jon Rahm, ABD Açık öncesinde ayak enfeksiyonunun ‘endişe’ olduğunu söyledi

PINHURST, NC – Jon Rahm Salı günü ABD Açık’ta basın konferansı odasına sağ ayağında bir golf ayakkabısı, sol ayağında ise parmak ayırıcılı bir terlikle girdi.

İki kez büyük şampiyon, enfeksiyon olarak tanımladığı ve geçen hafta Houston’da düzenlenen LIV golf turnuvasından çekilmesine neden olan ayak yaralanmasının, yılın üçüncü büyük şampiyonluğuna hazırlanırken bir “endişe” olduğunu söyledi.

“Kendimi oraya sürükleyip bir sonucu yayınlayabilir miydim? Evet.” Ram, geri çekilmesinden bahsetti. “Fakat yapmak istediğim salıncağı yapamadığım bir noktaya geldim ve sırf acıdan dolayı vuruşumun diğer yerlerine de zarar veriyordum. [playing] Bu hafta bilmiyorum.”

Rahm, yaşadığı lezyonun veya kesiğin serçe parmağı ile sol ayağının yanındaki ayak parmağı arasında olduğunu ve bunun nasıl olduğundan veya enfeksiyona nasıl yol açtığından emin olmadığını söyledi. Cumartesi günü Houston’da Rahm’a raunddan önce acıyı dindirmek ve bu acıyı atlatabilmek için bir iğne yapıldı.

Rahm, “Tüm tur boyunca sürmesi gerekiyordu ve ikinci delikte zaten acı çekiyordum” dedi. Şunları ekledi: “Enfeksiyon endişe verici kısımdı. Enfeksiyon şu anda kontrol altında, ancak hâlâ şişlik ve ağrı var.”

2022 ABD Açık galibi geçtiğimiz haftalarda Pinehurst’e bir gözlem gezisi yaptı ve bu haftaki turnuvada oynamaya devam etmeyi umduğunu söyledi. Ram, ayağını kuru tutmak ve daha hızlı iyileşmesini sağlamak için parmak arası terlik kullanmasının nedeninin bu olduğunu açıkladı.

Rahm, “Yalnızca yapabildiğimi yapabilirim” dedi. “İnsan vücudu ancak bu kadar hızlı çalışabilir.”

İlk 10’da bitirip 2023’te Masters’ı kazanan ve LIV ile sözleşme imzalayan Rahm, şu anda dünyada sekizinci sırada yer alıyor. Bu yıl Augusta’da Louisville’deki PGA Şampiyonasını kaçırırken 45. olarak berabere kaldı.

READ  Greg Berhalter'in USMNT koçu olarak dönüşü

LIV etkinliklerinde ilk 10’da yer almasına rağmen Rahm’ın büyük turnuvalardaki mücadelesi onu ilgi odağı olmaktan uzak tuttu. Rahm ise yıla yavaş bir başlangıç ​​yapmasına rağmen kariyerinin şu anda ulaştığı durumdan memnun olduğunu söyledi.

Rahm, “Mutlu bir yerdeyim. Her ne kadar çoğunuz kötü oynuyormuşum gibi görünse de, kötü çalmıyorum” dedi. “Evet, yılın ilk yarısı en iyisi değildi, ancak harika bir başlangıç ​​yapamadığım birkaç zaman vardı, ancak bu, harika bir bitiş yapamayacağınız anlamına gelmiyor.”