Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

kalp paketi | NC State’in 1983 şampiyonluk takımının oyuncuları, NCAA’ya sıfır kar nedeniyle dava açtı

kalp paketi |  NC State’in 1983 şampiyonluk takımının oyuncuları, NCAA’ya sıfır kar nedeniyle dava açtı

WAKE COUNTY, Kuzey Carolina (WTVD) — N.C. State’in 1983 kolej basketbol şampiyonası takımından bir grup oyuncu, hiçbir kazanç elde edemediği için NCAA’ya dava açtı.

Davacı olarak adlandırılan 10 oyuncudan biri olan Cosell McQueen, “Sadece adil davranılmasını istiyoruz” dedi.

Davada, NCAA’nın diğer ticari kullanımların yanı sıra NCAA erkekler basketbol turnuvasının reklamını yapmak için “Kardiyak Paket”in resim ve videolarını kullandığı iddia ediliyor.

“Her yıl 40 yılı aşkın bir süredir televizyondasınız ve tanıtılan projenin değerinin büyüdüğünü, büyüdüğünü ve büyüdüğünü görebilirsiniz. Sanırım herkes buna bakıp makul bir şekilde ‘Onlar katkıda bulundular ve şimdi’ diyebilir. onlara adil davranılmalıdır.’

1983 takımının bir başka eski oyuncusu olan Mike Warren, “Bunun pek çok insanın bakıp ‘Bunu düşünmemiştim’ diyebileceği bir şey olduğunu düşünüyorum, ancak bugün çok mantıklı geliyor” diye ekledi.

Takımın 1983 sezonunda NCAA kuralları nedeniyle o dönemde para kazanmasına izin verilmedi.

Warren, “Burslu sporcular olarak okuldayken çalışamazdık” dedi.

Yüksek Mahkeme 2021’de bir antitröst davasında NCAA aleyhine karar verdiğinde bu durum değişti. Bu 9-0’lık karar, üniversite atletizmini, sporcuların isimlerinden, imajlarından ve benzerliklerinden para kazanabildikleri bugünkü noktaya getirdi.

“Mevcut manzaranın bu hakları tanımladığını düşünüyorum. Yani, yakın zamanda yasa dışı hale geldiler diye, 40 yıl önce daha az yasal olmaları ne anlama geliyordu? Şu anda piyasa biraz değişti ve bence bunlar hesaplamalar. bu durumu etkileyecektir” dedi W. Stacy Miller II. Dava üzerinde çalışan üç firmadan biri olan Miller Hukuk Grubu’ndan: “Bu olacak.”

NC State, ACC Şampiyonasını ve ardından NCAA Turnuvasını kazandıktan sonra 1983 ulusal şampiyonluğunu, şampiyonluk maçında Houston’a karşı üzücü bir zaferle kazandı. NC State’in bu sezon Final Four’a koşarken, oyuncuların NIL’den yararlanabilmeleri nedeniyle zaferlerinden sık sık bahsedildi.

READ  Dodgers vs Padres - Oyun Özeti - 28 Eylül 2022

Cheshire avukatı Elliott Abrams, “NC eyalet yarışının bu yıl insanlara bu başarıların ne kadar önemli olduğunu göstermek ve onlara bu tür başarıların ne kadar değerli olduğunu hatırlatmak için yardımcı olduğunu düşünüyorum. Yani yararlı ama kesinlikle gerekli değil” dedi. Parker Schneider PLC. Bu eski oyuncuları temsil ediyor.

Davadaki davacılar Thurl Bailey, Alvin Battle, Walt Dinsmore, Tommy DiNardo, Terry Gannon, George McLean, Cosell McQueen, Walter Proctor, Harold Thompson ve Mike Warren.

Sidney Lowe, Ernie Myers ve Derek Wittenberg davada davacılar arasında yer almıyor; Lorenzo Charles ve Quinton Leonard’ın mülkleri de davada yer almıyor.

Warren, “Biz çok yakın bir ekibiz ve bu konuda tamamen birleşmiş durumdayız” dedi.

Warren, Myers ve Wittenberg’in NC State’teki çalışmasının çözülmesi gereken bir konu olduğunu belirtirken, Lowe o sıralarda bir davacı olarak mesleki yükümlülüklerini yerine getirmekle meşguldü. McQueen, iki mülkün eninde sonunda davaya ekleneceğini söyledi.

Morgan, “Bunun çığır açıcı bir vaka olduğunu düşünüyoruz. Bu çığır açıcı bir hikaye” dedi.

NCAA davaya yanıt vermedi.

Ayrıca bakınız | NC State ve Raleigh, Belltower’da düzenlenen 2024 ACC şampiyonluğunu ve Final Four’u kutluyor

Kutlama Pazartesi gecesi NC State kampüsündeki çan kulesinde yapıldı.

Telif Hakkı © 2024 WTVD-TV. Her hakkı saklıdır.