Aralık 3, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Jön Türkler | Kunal Bahl, Hindistan’ın başlangıç ​​​​hikayesinin tamamen sağlam olduğunu söylüyor

2021’deki tarihi bir yılın ardından, 2022’de Hintli startup’lar için istikrar mantradır. Finansman kışı tüm hızıyla devam ediyor ve daha önce hiç durgunluk yaşamamış çoğu kurucunun tüylerini ürpertiyor. Şimdi, fon toplamanın, ekipleri genişletmenin ve büyümeyi hızlandırmak için nakit yakmanın çılgın bir döneminde, onları karşılamak için zorlu zemin yükseliyor gibi görünüyor.

Meta’dan Amazon’a, Microsoft ve Twitter’dan Snap ve Stripe gibi girişimlere kadar dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında 73.000’den fazla çalışan internet çağının sevgilileri tarafından işten çıkarıldı. Bu fırtına Hindistan’ı el değmemiş bırakmadı.

Bu yıl, Ola, Byju’s, Uncademy, Vedantu, Blinkit ve Chargebee gibi en prestijli, yoğun şekilde finanse edilen yeni çağ şirketleri arasında bile 17.000’den fazla işten çıkarma – liste uzayıp gidiyor. Nykaa, Delhivery, PB FinTech ve Paytm gibi yakın zamanda borsaya kote girişimler üzerindeki baskıya ek olarak, büyük yatırımcıların kilitlenme dönemi sona ererken hisse sattığı görülüyor.

Nakit yakımını azaltmak, kârlılığa yönelmek, birim ekonomisini tersine çevirmek, sermaye pistini uzatmak için küçülmek, bunların hepsi, artık 2022’den sonra da sürmesi muhtemel sancılı bir dönemin ifadeleridir.

Gelişmeden hayatta kalmak, kurucuların aklında olmalıdır – bu, girişimci Kunal Bahl’dan bir uyarıdır.

konuşur CNBC-TV18Bahl, Shereen Phan, “Hindistan’ın başlangıç ​​​​hikayesi tamamen bozulmamış. Bu sektörde veya önümüzdeki 10 yılda göreceğimiz potansiyel hakkında, bunun çok güçlü bir ilerleme ve büyüme eğrisi olacağına dair kimsenin şüphesi olduğunu sanmıyorum.

“Finansman, büyüme ve kesintisiz işe almanın köpüklü döngüsünden geçtik ve şimdi bir rasyonalizasyon sürecine geçiyoruz. Ancak, kurucuların, akıl hocalarının ve akıl hocalarının ve oturan yatırımcıların zamanı geldi.” Birçok şirketin yönetim kurulu. Bu, operasyonel maliyetleri azaltmak ve şirketteki bu karlılık adalarını bulmakla ilgili.” Görev moduna geçmenin zamanı geldi.”

READ  Turks & Caicos'ta denize sıfır lüks bir villa 30 milyon dolara piyasaya çıktı

Daha fazlası için videoyu izleyin.