Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Jön Türkler, Uygur Demokrat Partisi olarak cumhurbaşkanlığına aday olacaklarını açıkladı

Jön Türkler, Uygur Demokrat Partisi olarak cumhurbaşkanlığına aday olacaklarını açıkladı

Üst çizgi

İlerici haber yorum programı The Jön Türkler’in yaratıcısı Senk Uygur, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Uygur’un başkanlık yarışını kaybedeceğini açıkladığı duyuruda söylediği Başkan Joe Biden’ı yenmek için uzun süredir Demokrat olarak aday olduğunu duyurdu.

Ana unsurlar

Kendisini “acil durumlarda camı kıran” aday olarak nitelendiren Uygur, Biden’ın başkanlık yarışından çekilmesi gerektiğini çünkü eski Başkan Donald Trump’a karşı “kazanma şansının yüzde 10” olduğunu söyledi.

Uygur, Biden’a Demokrat rakipler arasında “vekil” aday olarak yarışıyor ve başkanlık için yarışmaya devam edip kaybederse mevcut başkanın kötü adam olacağını söylüyor.

Semaphore’a göre, 1978 yılında Türkiye’den Amerika Birleşik Devletleri’ne göç eden Uygur, doğuştan vatandaşlık şartının kendisini cumhurbaşkanlığına aday olmaktan alıkoymadığına inanıyor ve konuyla ilgili anlaşmazlığın Yüksek Mahkeme’ye ulaşacağını söyledi.

Yorumcu Biden’dan farklı olmayan bir platformda çalışıyor Semafor Asgari ücret, sağlık hizmetleri ve ücretli aile izni için “kamu seçeneği” gibi politikalar için mücadele edecek.

Uygurlar, Trump’ı “faşist” ve “acınası bir zayıf” olarak nitelendirdi. Kampanya duyurusu Önümüzdeki seçimlerde demokrasinin kaderi tehlikede.

Önemli alıntı

Uygur, “Ben olmamalıydım, başkası olmalıydı ama maalesef başkası olmadı” dedi.

Ana arka plan

Uygurlar genç Türk yetiştirmeleriyle ünlüdür. Commentator programı, platformun ilk günlerinden beri YouTube’da yer alıyor ve şu anda 5,6 milyon aboneye sahip. Uygur ilk kez 2020’de aday oldu ve bunun sonucunda Güney Kaliforniya’daki Kongre’ye aday oldu ve burada oyların %6,6’sını aldı; bu, eski Kaliforniya Meclis üyesi Christy Smith’ten %30 daha azdı. Tarafsız birincil. Onun duyurusu, Demokratların muhtemelen Biden’ın 2024’te aday olmamayı tercih edeceği bir dönemde geldi; son anketlere göre Biden, 2024 genel seçim anketlerinde Trump’ın gerisindeydi. Gerçek net siyaset Ortalama katılım.

Teğet

Uygur, YouTube’da 1 milyondan fazla abonesi ve canlı yayın sitesi Twitch’te 2,5 milyon takipçisi olan ilerici bir siyasi yorumcu olan Hasan Biker’in amcasıdır.

devamını oku

Ceng, Uygur Demokrat Partisi adına başkanlık için yarışıyor (Semafor)

Senk Uygur, Demokratların ön seçiminde Biden’a meydan okuyor (HuffPost)

Bay. BAŞKAN: Trump’a karşı kaybedeceksiniz. İstifa etmenizi rica ediyoruz (Haber haftası)

Beni takip et heyecan Veya LinkedIn. Lütfen bana güvenli bir ipucu gönderin.

READ  Cumhurbaşkanlığı seçiminde Türkler oy kullandı