Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Grand Turk ve South Caicos’ta Excel eğitimi ile iş finansmanınızı yönetmek için Investment TCI’ın iş destek birimi.

Grand Turk ve South Caicos’ta Excel eğitimi ile iş finansmanınızı yönetmek için Investment TCI’ın iş destek birimi.
Invest Turks and Caicos, Nisan ve Mayıs aylarında Grand Turks ve Caicos Adaları’nda finansal okuryazarlık atölyeleri düzenlediği için yeni kurulan İş Destek Bölümü için meşguldü.

“İşletme Finansmanınızı Excel ile Yönetme” çalıştayına Grand Turk’te 19 ve South Caicos’ta 18 olmak üzere 37 kişi katıldı. Katılımcılar, Turks ve Caicos Adaları’na hizmet veren bir muhasebe ve defter tutma firması olan Vision Financial’ın sahibi Bayan Beshina Williams tarafından verilen tam günlük bir eğitime katıldı. Eğitim sırasında katılımcılar şunları öğrendi:

• Microsoft Excel’e Giriş
• Satış ve giderlerin kaydedilmesi
• Kasa
• Envanter takibi
• Küçük Kasa Yönetimi
• Float yönetimi
• Çalışma sayfalarının organizasyonu

“İşinizi Excel ile Yönetmek” eğitimi, Invest Turks ve Caicos’ta İş Destek Birimi tarafından verilen bir dizi uygulamalı eğitimin ilkidir. Eğitim katılımcıları, iş finansmanlarını yönetmek için bunları nasıl kullanacaklarına dair adım adım rehberlik içeren bir USB sürücüsünde şablonlar aldı. Eğitim sonunda her katılımcıya bitirme sertifikası verildi.

Eğitim hakkında yorum yapan İş Destek Birimi Direktörü Anissa Adderley, katılımcılara teşekkürlerini iletti ve KOBİ’ler için finansal okuryazarlığın önemini vurguladı. Eğitime katılan tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz. Umarım, edindikleri bilgileri işlerinde uygularlar. KOBİ’ler ekonomimizin bel kemiğidir. Bu nedenle işletmelere finansal okuryazarlık eğitimi verilmelidir. İşletme sahipleri ne kadar finansal okuryazar ise, işletmeleri o kadar güçlü olacaktır. KOBİ’lerin başarısını artırmak için finansal okuryazarlığı geliştirmeye kararlıyız.”

İş Destek Bölümü, bu yıl içinde “İşletmenizi Excel ile Yönetme” eğitimine devam edecek. Bir sonraki antrenman 3 Ekim 2023 Salı günü North Caicos’ta, ardından 31 Ekim 2023 Salı günü Providenciales’te yapılacak. İlgilenen kişiler eğitime katılmak için e-posta yoluyla kayıt yaptırabilirler. [email protected]