Kasım 29, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

JPMorgan Chase, anti-Semitik tweet’lerinden önce Kanye West ile bağlarını kesti

JPMorgan Chase, anti-Semitik tweet'lerinden önce Kanye West ile bağlarını kesti

Neyin aksine Candice Owens ima ettiJPMorgan ile bankacılık ilişkisini sonlandırdı Kanye Batı Geçen ay, rapçi ve moda tasarımcısı, antisemitik bir tweet nedeniyle sosyal medya hesaplarına erişimini kaybetmeden haftalar önce.

Çarşamba, Owens Bir mesajın resmini yayınlayın JPMorgan Chase’in batısında, bankanın “Yeezy, LLC ve bağlı kuruluşlarıyla bankacılık ilişkisini sona erdirmeye karar verdiğini” söyledi. Bank, West’e varlıklarını başka bir bankaya devretmesi veya parasının geri kalanını çekle alması için 21 Kasım’a kadar süre verdi.

Son haftalarda Yeezy kurucusuna yakınlaşan muhafazakar bir yorumcu olan Owens, bankanın fesih için resmi bir neden sağlamadığını iddia etti. Bununla birlikte, JPMorgan’ın kararını, ne zaman olduğu da dahil olmak üzere Batı’daki son tartışmalara karşı bir tepki olarak çerçeveliyor gibi görünüyor. Yahudi halkının üzerine “Death con 3” yapmaya yemin etti Geçen hafta sonu bir tweette, “Beyaz Hayat Önemlidir” gömleği giydi. Geçen hafta Paris Moda Haftası’nda.

Owens, mesajın yanında “Ye West hakkında ne düşündüğünüzün umrumda olmadığını söylemek istiyorum – ama bunun hakkında ne düşündüğünüzü çok önemsiyorum” dedi. “Bu ülkede çok korkutucu zamanlara geldik.”

Ancak bankanın hareketinin Batı’nın son zamanlardaki sert açıklamalarıyla hiçbir ilgisi yoktu. Duruma yakın bir kaynak The Daily Beast’e mesajın 20 Eylül’de, anti-Semitik tweet’inden ve defilesinden haftalar önce gönderildiğini söyledi.

Kaynak, mektubun zaten bundan sonra gönderildiğini de sözlerine ekledi. CNBC ile Batı görüşmesi Geçen ay, Gap ve Adidas ile ortaklıklarına karşıyken, JPMorgan ile bankacılığı durdurma niyetini açıkladı.

“Paramı JPMorgan’dan Bank of America’ya taşıyorum, çünkü belki de 140 milyon doları JPMorgan’a taşıdım ve transfer ettim ve [CEO] West, “Jimmy Damon beni asla aramaz” dedi. “Jing Ulrich’in Adidas’ın yönetim kurulu başkanlarından biri ve JPMorgan’ın yönetim kurulu başkanlarından biri olduğunu öğrendim ve Adidas’ta bana gerçekten belirli bir şekilde davranıyorlar. Ne kadar paranız olduğu önemli değil. oraya taşın.”

READ  Ann Heck vasiyetsiz ölür, oğlu mülkün kontrolü için başvuruda bulunur

JPMorgan ile West arasındaki sonlandırmanın gerçekte nasıl gerçekleştiği ve sonuçta bunun karşılıklı bir karar olup olmadığı belirsizliğini koruyor.

Batı GAP ile ortaklığını sonlandırdı Geçen ay. adidas West ile kendi ortaklığını gözden geçirdi Yahudi karşıtı açıklamalarından günler önce.

Şirket geçen hafta yaptığı açıklamada, “Adidas Yeezy ortaklığı, endüstrimizin tarihindeki en başarılı işbirliklerinden biridir.” Dedi. “Ye ile işbirliğimiz boyunca yorulmadan çalışan ekibimizle ve bundan doğan ünlü ürünlerle gurur duyuyoruz. Ayrıca tüm başarılı ortaklıkların karşılıklı saygı ve ortak değerlere dayandığının farkındayız. Durumu özel olarak çözmek için tekrarlanan çabalardan sonra, ortaklığı gözden geçirme kararı aldı.”