Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Juan Soto ticaret görüşmelerinde Yankees ve Padres ayrı ama Blue Jays talip: Kaynaklar

Juan Soto ticaret görüşmelerinde Yankees ve Padres ayrı ama Blue Jays talip: Kaynaklar

Ken Rosenthal, Dennis Lin ve Brendan Côté tarafından yazılmıştır.

Tartışmalara aşina kaynaklara göre, Cuma öğleden sonra itibarıyla Yankees ve Padres, dış saha oyuncusu Juan Soto’nun dahil olduğu bir takas konusunda birbirlerinden çok uzaktaydı. Müzakereler boşlukta yapılmaz. Yankees, solak bir sümüklü oyuncu için rekabetle karşı karşıya.

Kaynaklar, Blue Jays’in Padres’le Soto hakkında konuşan birkaç takımdan biri olduğunu söyledi. 25 yaşındaki Soto, eğer oyunun en iyi serbest oyuncusu Shohei Ohtani’yi alamazlarsa Jays için mükemmel bir seçim olacaktır. Padres beklerse Ohtani’yi kaçıran diğer takımlar da mücadeleye girebilir.

İlgili kulüplerden birindeki bir yetkiliye göre Padres, Soto için birinci lige hazır veya birinci lige yakın atışlar da dahil olmak üzere birinci ligde, çok yönlü bir geri dönüş arıyor. Padres’in, atıcıların yeterince yetenekli olduğuna inanmaları durumunda daha düşük seviyeli adayları kabul etmesi de mümkün. Ancak Nick Martinez zaten serbest oyuncu olarak Reds’e gitti ve Blake Snell, Michael Wacha, Seth Lugo ve Josh Hader’in de muhtemelen açık piyasadan ayrılarak Padres’in acil ihtiyaçları ile karşı karşıya kalması bekleniyor.

Yankees’ten Padres’in hedefleri arasında geçen sezon 159 istekada 4.64 ERA elde eden Clark Schmidt ve sezon sonunda sekiz başlangıçta 1.88 ERA üreterek yüksek satış adayı Michael King yer alıyor. Yankees şu anda King’i 2024 rotasyonunun bir parçası olarak görüyor, ancak aynı zamanda kaliteli bir çoklu atış kurtarıcısı olduğunu da kanıtladı.

Padres, Blue Jays’ten Ricky Tiedemann, Beauden Francis ve Alec Manuwa’nın da yer aldığı bir gruptan bir veya daha fazla atıcıyı içeren bir paket isteyebilir. Jays, diğer kulüpler gibi, Soto’ya bir sezon için 30 milyon dolardan fazla para ödeyip ardından onu serbest oyuncu olarak kaybetme ihtimalinden endişe duyacaktı. Ancak kazanma baskısı altındalar.

READ  Padres, Wandy Peralta ile 4 yıllık sözleşme imzaladı

Bir kaynak, Padres’in Yankee’lerle yaptığı görüşmelerde Trent Gresham’ı Soto’ya getirmeyi önerdiğini söyledi. Böyle bir anlaşma Yankees’in hem orta sahadaki hem de sol sahadaki ihtiyaçlarını karşılamasına olanak tanıyacak. Ancak tahkimde yaklaşık 5 milyon dolar kazanması beklenen Grisham, geçen sezon 0,666 OPS ile yalnızca 0,198’e ulaştı.

Padres’in bir takas ortağıyla tatmin edici bir anlaşmaya varamaması halinde üçüncü bir kulübü dahil etmesi olası bir ihtimal. Örneğin Mariners’ın imrenilen bir teklifi var ama Soto’dan sadece bir yıl vazgeçmek istemeyebilirler. Padres’in düzenli ticaret ortakları Mariners, San Diego’ya teklif gönderirken Soto’yu indiren takımdan uzun vadeli hücum parçaları alabilir.

Ohtani’den sonra Soto, takasta veya serbest oyuncu döneminde mevcut en iyi smaçördür. Ancak onu alan herhangi bir takımın, onu uzatma kontratına sokma ihtimali çok yüksek. Soto, Nationals’ın 15 yıllık, 440 milyon dolarlık teklifini reddederek, 2022’deki son tarihe kadar Padres’e takas yapmasını sağladı. Menajeri Scott Boras, müşterilerinin değerlerini açık ihaleler yoluyla sağlamlaştırmasını tercih ediyor.

Atlet Jason Stark bu hikayeye katkıda bulundu.

(Juan Soto sınırın kuzeyine gidiyor olabilir: Ezra Shaw/Getty Images)