Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Olimpiyat altın madalyalı Clete Keller, 6 Ocak’taki isyanla ilgili olarak denetimli serbestlik cezasına çarptırıldı

Olimpiyat altın madalyalı Clete Keller, 6 Ocak’taki isyanla ilgili olarak denetimli serbestlik cezasına çarptırıldı

İki kez Olimpiyat altın madalyası kazanan Amerikalı yüzücü Clete Keller, 6 Ocak 2021’de ABD Kongre Binası’na düzenlenen saldırıda yer aldığı için Cuma günü 36 ay denetimli serbestlik ve altı ay ev hapsine çarptırıldı. 360 saat toplum hizmeti.

O gün “ABD Takımı” ceketi giyen Keller, Eylül 2021’de isyana katılımıyla ilgili resmi bir yargılamayı engellediği için suçunu kabul etti.

Federal savcılar, Keller’ın 10 ay hapis cezasına çarptırılmasını talep etmişti; bu, suçlama için federal olarak tavsiye edilen kuralların yarısından azıydı. Ceza notunda, saldırıyla ilgili soruşturmada işbirliği yapıldığı kabul ediliyordu ancak “Amerika’nın ideallerini ilk elden görme ve dünyadaki yerini temsil etme fırsatına sahip eski bir Olimpiyatçı olarak Keller’in daha iyisini bilecek eşsiz bir konumda olduğu” belirtiliyordu.

Keller, Şubat 2021’de yedi ağır suçla suçlandı, ancak devam eden herhangi bir soruşturmada işbirliği yapma sözü karşılığında geri kalan suçlamalar düştü.

Savcılar, Keller’in “yaklaşık bir saat içeride kaldığını ve Senato binasının yakınında durduğunu” ve çevik kuvvet görevlilerinin kendisini uzaklaştırma girişimlerine direndiğini, ancak “kimyasal tahriş edici maddeler ve güç” kullanıldıktan sonra binadan çıktığını yazdı.

Keller Cuma günkü duruşmada “Bugün karşınızda olmak için hiçbir bahanem yok” dedi. Associated Press’e göre. “Eylemlerimin suç olduğunun ve davranışlarımdan tamamen sorumlu olduğumun farkındayım.”

Savcılar, 41 yaşındaki Keller’in “çevresindeki herkesi ve 6 Ocak’a kadar olan her şeyi anlatmak için” hükümetle defalarca görüştüğünü ve kendisinin “önemli yardım sağladığını” belirtti.

Ocak ayında mektup Keller, ceza yargıcı ABD Bölge Yargıcı Richard Leon’dan davranışlarından dolayı özür diledi ve “derinden utandığını” yazdı. Şöyle devam etti: “ABD Olimpik Yüzme Takımının eski bir üyesi olarak davranışlarım, bana saygı duyan gençlere korkunç bir örnek oldu.”

6 Kasım itibarıyla Kongre Binası’na düzenlenen saldırıyla ilgili olarak 1.200’den fazla sanık suçlandı. buna göre Adalet Bakanlığı.

READ  MLB All-Star Oyunu: Aaron Judge, her biri çaylak olan Yankees, Blue Jays ve Dodgers gibi tüm acemileri yönetiyor

2009 yılında Güney Kaliforniya Üniversitesi’nden mezun olan Keller, 2000, 2004 ve 2008 yıllarında ABD Olimpiyat takımıyla yüzerek, bayrak yarışlarında ikisi altın olmak üzere beş madalya kazandı.

(Fotoğraf: Vladimir Reis/Bongarts/Getty Images)