Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kadınlar İş Demektir: Leslie Turk, Ünlü Hapishane Gazetecisiyle Tanıştıktan Sonra Gazeteciliği Keşfediyor | Reklam

Kadınlar İş Demektir: Leslie Turk, Ünlü Hapishane Gazetecisiyle Tanıştıktan Sonra Gazeteciliği Keşfediyor |  Reklam

Editörün Notu: Bu, United Way of Acadiana tarafından her yıl düzenlenen İşi Anlayan Kadınlar Ödülleri’nin bir parçası olarak seçilen 11 kişilik bir serinin beşincisi.


Leslie Turk öğretmen olacağını hiç düşünmemişti. Araştırmacı gazetecilik onun hayaliydi. Şimdi 55 yaşındaki Eunice yerlisi sevdiği işi yapıyor.

Gazetecilik yolculuğuna, bir konuşma ve münazara öğretmeninin üç öğrenciyi, Louisiana Eyalet Hapishanesi’nde mahkumlar tarafından yönetilen ve Rideau’nun yönettiği ve ulusal ödüller kazandığı The Angoulite gazetesinin editörü Wilbert Rideau’yla tanışmak üzere bir geziye götürmesinden sonra başladı.

Bu gazeteciliğe giriş niteliğindedir. Lisesi bunu teklif etmedi.

Turk, “Çok gençtim” dedi. “Ne yapmak istediğimi bilmiyordum ama birinin bu tür bir işi yapıp hapishanede etki yaratabileceğini fark ettim.”

Turk, United Way of Acadiana tarafından verilen 2022 İşi Anlayan Kadınlar Ödülleri’nin 11 onur ödülü arasında yer alacak. Onur sahiplerine, 19 Ekim’de 1913 Calliste Saloume Yolu’ndaki Parc Lafayette’deki Le Pavillon’da Home Bank’ın ev sahipliğinde bir törenle tanınacak.

Southwestern Louisiana Üniversitesi’nde geçirdiği süre boyunca Turk, kampüs gazetesi The Vermilion’un editörü oldu. The Times of Acadiana’ya o sırada The Times of Acadiana’nın danışmanı ve editörü olan Richard Baudoin aracılığıyla başladı.

İlk hikayesi, erkek yaz saç modelleri üzerine bir özellikti.

O ilk gazetede kıdemli editöre kadar yükseldi ve Mayıs 1998’de yayıncı Steven’ın personele gazetenin satılmakta olduğu haberini göndermesinden sonra ayrıldı. Aynı zamanda editör olduğu The Independent ve ABiz’i kurdu. Sık sık olaylarda ve özel birimlerde çalışmak zorunda kaldı, bu da soruşturma çalışmaları için daha az zaman anlamına geliyordu.

The Current’a 2018 yılında editör Christian Mader’in daveti üzerine katıldı. Altı ay orada kalacağını düşündü. Beş yıl sonra, o bir çalışan olarak kalır.

READ  Londra, sezonun ikinci galibiyeti olan Türk Telekom için sıcak

“Olmak istediğim yerdeyim” dedi.

Bowdoin, May ve ilk öğretmenlerinden biri olan Jane Nichols ile birlikte birçok akıl hocasından biriydi.

Turk, Bowdoin’e “Hayatınızın en iyi işlerinden biri bence kariyerinizdir” dedi.

The Independent’ta en çok Louisiana Üniversitesi’nin at çiftliği varlıklarını özel kişilere satma girişimini ifşa etmesinden gurur duyuyor. Ayrıca, ırkçı bir hakaret kullanarak videoya yakalandıktan sonra istifa eden Şehir Mahkemesi Yargıcı Michael Odinet üzerindeki çalışmalarından da gurur duyuyor.

Turk, “Böyle biri yedek kulübesinde olmamalı” dedi.

Bayındırlık görevlileri genellikle ona kızar. Bazıları onu tehdit etti. Durk, işini iyi yaptığın sürece sana saygı duyacaklarını söyledi.

Turk, “Bu, arkadaş edinmek için yaptığınız bir iş değil” dedi. “Kalın bir cildin olmalı.”

Belediye Başkanı-Başkan Josh Guillory, 2020’de göreve başlamasından bu yana kamu kayıtları için birçok davanın parçası oldu. Buna “vahşet” diyor. İnsanların neler olup bittiğini anlatmak için ona bağımlı olduğunu bilmek, devam etmesini sağlıyor.

Türk, “(Bu) gerçekten istediğiniz topluluk için büyük bir fark yaratıyor ve yaptığınız işte topluluğunuzun gelecekteki yönünü değiştirebiliriz” dedi.