Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kafası karışan Biden podyumun arkasında dolaşıyor ve Ürdün kralı konuşurken yere bakıyor

Kafası karışan Biden podyumun arkasında dolaşıyor ve Ürdün kralı konuşurken yere bakıyor

Politika

Başkan Biden Pazartesi günü Ürdün Kralı II. Abdullah'ın arkasında ileri geri yürürken kafası karışmış görünüyordu ve görünüşe göre kralın sözlerinin önünde nerede duracağından emin değildi.

Biden (81 yaşında), kendisini Beyaz Saray'da karşıladıktan sonra krala şunları söyledi: “Majesteleri, size.”

Abdullah konuşmasını yapmaya hazırlanırken, cumhurbaşkanı onun arkasından ve kürsünün arkasından dolaştı ve sanki ayakta duracak doğru yeri gösteren bir işaret ararmış gibi yere baktı.

Biden iki farklı pozisyon arasında gidip geldikten sonra ilk tercihinin ne olacağına, yani Abdullah'ın soluna ve Ürdün bayrağının önüne karar verdi.

Başkanın tereddütü, bir noktada Biden'ı görmeyi umarak sol omzunun üzerinden bakan kralı kızdırmış gibi görünüyordu, ancak o orada değildi.

Biden, şu anda gülümseyen kralın sol tarafına geçmeden önce, “Taraf değiştirdiniz” dedi.

Ürdün Kralı II. Abdullah (ortada) için bir pervane, ABD Başkanı Joe Biden ile 12 Şubat 2024'te Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında açıklamalar yaparken bir kutu elma hazırlıyor. Chris Kleponis/Havuz/EPA-EFE/Shutterstock

Biden'ın sahnedeki son kafa karışıklığı olayı, özel savcı Robert Hoare'nin, kısmen jürinin Biden'ı “zayıf olan yaşlı bir adam” olarak görebileceği için gizli Beyaz Saray belgelerini ele almasıyla ilgili olarak başkana karşı suç duyurusunda bulunmamayı seçmesinden birkaç gün sonra geldi. hafıza.

Hoare'nin raporuna göre Biden, Başkan Yardımcısı Barack Obama olarak geçirdiği yılları ve merhum oğlu Beau Biden'ın ne zaman öldüğünü hatırlamıyordu.

Cumhuriyetçi Ulusal Komite tarafından yönetilen bir X hesabı olan RNC Research, bu hatadan yararlandı. Videoyu kes Altyazılı: “Biden: Ne yapacağım? Nereye gidiyorum?”

Ürdün Kralı II. Abdullah ve ABD Başkanı Joe Biden, 12 Şubat 2024'te Washington DC'de Beyaz Saray'da yapılan toplantının ardından açıklamalarda bulunduktan sonra el sıkışıyor.
Chris Kleponis/UPI/Shutterstock

Eski bir Trump yönetimi yetkilisi ve eski bir New York belediye başkanının oğlu Andrew Giuliani, “Dünya ABD'ye gülüyor” dedi. X'te yazıldıVe garip anın anlık görüntülerini paylaşın.

Radyo sunucusu ve siyasi strateji uzmanı Malik Abdul, “Onu zihinsel keskinliğine göre yargılamayın. Onu, kasetin olduğu yerde durup bunu davetli konuğunuzun sağ tarafında yapmak gibi işleri yapma becerisine göre yargılayın” dedi. X'te fark edildi.

READ  Avrupa Birliği, Polonya ve Macaristan'ın Ukrayna'nın tahıl ve gıda ithalatını yasaklamasının ardından tek taraflı ticaret eyleminin kabul edilemez olduğunu söyledi

PGA Şampiyonlar Turu'ndaki golfçü Steve Fleisch de birkaç kişi arasındaydı

Flesch, “Yazıklar olsun onlara. Bu yaşlılara yönelik bir istismardır” diye suçladı.

Sosyal medyada bazı kişiler olayın o kadar da endişe verici olmadığını söyleyerek Biden'ı savundu.

X kullanıcısı Josh Fields, “Biden'ın yaşı endişe verici ancak kamera çekimi için zemin işaretini aradığı çok açık” dedi. Onayladı. “Genellikle yere bir parça bant koyuyorlar. Bunu filmlerde, oyunlarda, TV'de, matbaalarda vb. yapıyorlar. Başka gerçeklikle ilgili şeyler de gördüm ve bu onlardan biri değil.”

ABD Başkanı Joe Biden, 12 Şubat 2024'te Washington DC'deki Beyaz Saray'da yaptığı toplantının ardından konuşuyor.
Chris Kleponis/UPI/Shutterstock

Geçtiğimiz yıl yapılan kamuoyu anketleri, seçmenlerin büyük çoğunluğunun Biden'ın göreve gelmek için zihinsel uygunluğundan endişe duyduğunu tutarlı bir şekilde gösterdi.

şu anda, Amerikalıların %86'sı Hoare raporunun yayınlanmasının ardından Pazar günü yapılan ABC News/Ipsos anketine göre Biden'ın başkan olmak için “çok yaşlı” olduğuna inanıyorlar – yüzde 62'si ise aday olmak isteyen 77 yaşındaki eski Başkan Donald Trump hakkında aynı görüşte. ona karşı. Biden Kasım seçimlerinde.


https://nypost.com/2024/02/12/news/confused-biden-wanders-behind-podium-stares-at-the-floor-as-jordanian-king-speaks/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign =konum%20düğmeler

Paylaşım URL'sini kopyalayın