Aralık 3, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kakao’nun eş CEO’su, 53 milyon kullanıcıya erişimi engelleyen toplu kesinti sonrası istifa etti

Kakao'nun eş CEO'su, 53 milyon kullanıcıya erişimi engelleyen toplu kesinti sonrası istifa etti

Kakao Corp.’un Eş CEO’su Whon Namkoong konuşuyor. , Güney Kore, Pangyo’da 19 Ekim 2022 Çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında. Namkoong, Kore’nin en popüler mesajlaşma ve sosyal medya hizmetinin yaygın bir şekilde kesintiye uğramasının ardından istifa etti. . Fotoğrafçı: Getty Images aracılığıyla SeongJoon Cho/Bloomberg

Bloomberg | Bloomberg | Getty Resimleri

Güney Kore’nin en büyük mobil mesajlaşma şirketi KakaoTalk’ın operatörü Kakao Corp’un üst düzey bir yöneticisi istifa edecek. İstifası, büyük bir hafta sonunu kesintiye uğratan bir veri merkezi yangınından sonra geldi ve Engelli hizmetleri Dünya çapında 53 milyon kullanıcısı var.

Eş CEO Namkoong Whon kesintiden sonra özür diledi ve istifa edeceğini söyledi.

Namkong, şirketin ofisinde düzenlediği basın toplantısında, “Bu kazanın sorumluluğunun ağır yükünü hissediyorum ve CEO olarak görevi bırakacağım ve kazanın ardından nezaret eden acil afet müdahale ekibine liderlik edeceğim.” Dedi. Seul. Çarşamba.

Bir CNBC çevirisine göre, “Kullanıcılarımızın Kakao’ya olan güvenini yeniden kazanmak ve bu tür olayların tekrarlanmamasını sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

Şirkete göre, Namkoong Mart ayında CEO olarak atandı. İnternet sitesi. Kakao, ikinci çeyrekte Kore’de aylık 47.5 milyon aktif kullanıcı bildirdi. Bu, 1 Kasım 2021 itibariyle Güney Kore’nin 51,74 milyonluk nüfusunun %90’ından fazlasını temsil ediyor.

Şirketin CEO’su olarak Namkoong ile birlikte şirketi yöneten Hong Eun-taek, şirketin tek başkanı olarak kalacak. şirket mevduatı.

Hong, Namkong’un yanına eğilerek, “Kesinti sırasında aksama yaşayan herkesten içtenlikle özür dileriz,” dedi.

Şirketin hisseleri, basın toplantısından önce Kore’de sabah seansında %4 yükselişle işlem görüyordu.

Bu acil bir haber. . Lütfen güncellemeler için tekrar kontrol edin

READ  HarperCollins çalışanları daha iyi ücret ve sosyal haklar için grev yapıyor