Aralık 3, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Petrol fiyatları düşük ABD arzı ve Çin’de düşük talep ile istikrar kazandı

Petrol fiyatları düşük ABD arzı ve Çin'de düşük talep ile istikrar kazandı

(Reuters) – Petrol fiyatları, ekonomik yavaşlama ve Çin’in yakıt talebindeki düşüşün yanı sıra ABD arzındaki artış endişeleri arasında Salı günü düştü.

Brent ham petrol vadeli işlemleri 1.59 $ veya %1.7 düşüşle varil başına 90.03 $’a, ABD Batı Teksas Orta (WTI) ham petrolü ise 2.64 $ veya %3.1 düşüşle varil başına 82.82 $’a geriledi.

Dünyanın en büyük ham petrol ithalatçısı olan Çin, Salı günü yayınlanması beklenen ekonomik göstergelerin açıklanmasını süresiz olarak erteledi ve piyasaya bölgede yakıt talebinin önemli ölçüde düşük olduğuna dair sinyal verdi. Devamını oku

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

New York’taki Again Capital LLC’nin ortağı John Kilduff, “Çin’in ekonomik rakamları açıklamamaya karar vermesi iyi bir işaret değil” dedi.

CMC Markets analisti Tina Teng, Çin’in COVID içermeyen politikasına bağlılığının ülkenin ekonomik büyümesi hakkında şüpheler yaratmaya devam ettiğini söyledi.

ABD hükümetinin rezervlerden ham petrolü serbest bırakmaya devam edeceğine ilişkin haberler de petrol fiyatlarına baskı yaptı.

Kaynaklar Pazartesi günü Reuters’e verdiği demeçte, Biden yönetiminin önümüzdeki ay yapılacak kongre seçimleri öncesinde yakıt fiyatlarını soğutmak amacıyla Stratejik Petrol Rezervi’nden petrol satmayı planladığını söyledi.

Buna ek olarak, Pazartesi günü Reuters tarafından yapılan bir ön anket, ABD ham petrol stoklarının art arda ikinci hafta artmasının beklendiğini gösterdi.

Enerji Bilgi İdaresi, Teksas Permiyen Havzası ve ABD’nin en büyük kaya petrolü havzası olan New Mexico’daki üretimin bu ay günde yaklaşık 50.000 varil artarak rekor 5.453 milyon varile ulaşmasının beklendiğini söyledi.

ANZ Research analistleri, OPEC+’ın üretimi günde 2 milyon varil azaltmayı kabul etmesinin ardından yatırımcıların vadeli işlem sözleşmelerindeki uzun pozisyonlarını artırdığını belirtti.

Beyaz Saray’ın Suudi Arabistan’ı bazı ülkeleri hareketi desteklemeye zorlamakla suçlamasının ardından, petrol üretim grubunun birkaç üyesi kesintiyi destekledi, Riyad bu suçlamayı reddediyor.

READ  İngiltere Mali Denetleme Kurumu, Cryptocurrency Exchange FTX Üzerinden Uyarı Verdi

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

Londra’da Rowena Edwards ve Singapur’da Isabel Qua tarafından ek raporlama David Goodman, Ed Osmond, Nick McPhee ve David Gregorio tarafından Kurgu

Kriterlerimiz: Thomson Reuters Güven İlkeleri.