Mart 25, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kanye West’in Instagram hesabı Twitter’a geri döndü

Kanye West'in Instagram hesabı Twitter'a geri döndüCNN

Cuma günü Meta tarafından yorumlanan Kanye West, yaklaşık iki yıldır ilk kez Twitter’da paylaşımda bulundu – bu, sosyal ağı satın alma sürecinde olan Elon Musk tarafından kutlanan bir hareket.

Adını yasal olarak Ye olarak değiştiren West, üzerinde 2024 yılı yazan bir şapka fotoğrafını tweetledi, Musk kendisi yanıt verdi. cıvıldamak“Twitter’a tekrar hoş geldin dostum!”

West, en son ABD başkanlık seçimlerinden hemen sonra Kasım 2020’de Twitter’da paylaşımda bulundu. West, Cuma günü yaptığı ilk tweet’ten sonra Gönderi yayınlandıBu, Meta Platforms CEO’su Mark Zuckerberg ile onu Instagram’dan kovmakla suçladığı bir fotoğrafını da içeriyordu.

Cumartesi günü CNN Business’a yaptığı açıklamada, bir Meta sözcüsü, West’in hesabındaki içeriğin şirket politikalarını ihlal ettiği için kaldırıldığını ve hesabına kısıtlamalar getirildiğini söyledi. İçerikle ilgili neyin sakıncalı olduğunu veya ne tür bir kısıtlama getirildiğini belirtmedi.

Hareket, West’in, onu eleştiren Sean “Diddy” Combs ile bir metin konuşmasının ekran görüntüsünü içeren silinmiş bir gönderiyi paylaşmasının ardından geldi. Amerikan Yahudi Komitesi “Yahudi karşıtı” olarak.

West daha önce Mart ayında ‘Daily Show’ sunucusuna ırkçı hakaretlerde bulunduğu için Instagram tarafından 24 saat süreyle askıya alınmıştı. Trevor Nuh.

bu haftanın başlarında, Batı tartışma yarattı “White Lives Matter” gömleği ve aynı ibareyi taşıyan T-shirtlerdeki birkaç siyah süper model için, Anti-Defamation League Paris defilesinde bir “nefret sloganı” olarak kabul edildi.

READ  FBI, Angelina Jolie'nin iddialarının ardından Brad Pitt hakkındaki soruşturmayı yeniden açmayı beklemiyor.