Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Karakter çalışanları oyuncuların eşitliğine katılıyor

Karakter çalışanları oyuncuların eşitliğine katılıyor

Disneyland’a bir sendika daha geliyor.

Cumartesi günü tema parkı çalışanlarının çoğunluğu, Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu’nda yapılan oylamada Aktörlerin Eşitliği Derneği ile sendikalaşma yönünde oy kullandı ve Disneyland’da daha fazla çalışanın sendikaya katılmasını sağladı. Equity’ye katılmak için 953 işçi “evet” oyu verirken, 258 işçi “hayır” oyu verdi. Tarafların artık itirazda bulunmak için birkaç günü var ve herhangi bir itiraz yapılmazsa sonuçlar onaylanacak.

Actors’ Equity Association’ın başkanı Kate Shindel Cumartesi günü yaptığı açıklamada, “Disneyland’ın hayallerin gerçekleştiği yer olduğunu söylüyorlar ve bir sendika kurmak için çalışan Disney oyuncuları için hayalleri bugün gerçeğe dönüştü” dedi. “Bir sonraki adım, sağlık ve güvenliğin, ücretlerin, sosyal hakların, çalışma koşullarının ve iş güvenliğinin iyileştirilmesi konusunda onlarla işbirliği yapmak olacak. Daha sonra ilk sözleşmede bu öncelikleri müzakere etmek için The Walt Disney Company’nin temsilcileriyle bir araya geleceğiz.

TR Yorum yapmak için Disney’e ulaştık.

Çarşamba ve Cumartesi günleri arasında yapılan oylamada, parkta karakterleri canlandıran, geçit törenlerinde tezahürat yapan ve dans eden yaklaşık 1.700 işçinin yanı sıra parka gidenlerle karakterler arasındaki etkileşimi kolaylaştıran ve onları eğiten çalışanların da belirlenmeye çalışıldı. sanatçılar da hisselere katılacaktı. Broadway oyuncularını ve sahne yöneticilerini temsil etmesiyle tanınan lonca, halihazırda Walt Disney World’deki gösterilerde, Broadway’deki Disney oyunlarında ve ulusal turnelerde sanatçılar adına pazarlık yapıyor. Karakter üzerinde çalışanların emeği Disneyland’a ilk akınları.

Disneyland’daki işçilerin çoğu zaten sendikalıdır (Uluslararası Hizmet Çalışanları Birliği, Kamyon Sürücüleri, Amerikan Çeşitli Sanatçılar Birliği ve diğerleri gibi gruplar tarafından temsil edilir), ancak karakter çalışanları uzun süredir bir işçi sendikası tarafından temsil edilmeyen birkaç gruptan biri olmuştur. grup.

READ  23 Ocak 2023 için ham burçlarla üç zodyak işareti

Hisse Başkanı Kate Shindel daha önce şunları söyledi: Hollywood Muhabiri Örgütlenme kampanyası, işçilerin, bir süre sosyal mesafenin ardından park ziyaretçileriyle etkileşimde bulunmak gibi, COVID-19 salgını sırasında işyerinde endişeler yaşamaya başlamasıyla başladı. Shindel, “Bana Disneyland’de çok tanıdık gelen sorunlar veya endişeler anlatıldı” dedi. TR. “Kostümlerin, birisinin onları çıkarması ve birisinin giymesi arasında temizlendiğinden emin olmak, geleneksel tiyatrolarda ve açık hava tiyatrolarında her yerde uğraştığımız bir şeydir.”

Organizatörler güvenlik endişelerini gidermenin yanı sıra ücretleri artırmayı, planlama politikalarını ayarlamayı ve sendika sözleşmesinde sağlık sigortasına erişimi kolaylaştırmayı da hedefliyor. (Disneyland çalışanları, tam zamanlı çalışanlar olmaları halinde halihazırda yıllık maaş artışları ve sağlık yardımlarından yararlanmaktadır.)

İşçi Partisi örgütlenme çabalarını ilk olarak Şubat ayında duyurdu. Disney Resort Entertainment’ın grubu gönüllü olarak tanımayı reddetmesinin ardından işçiler, 17 Nisan’da NLRB’ye sendika seçimi için dilekçe verdi.

Schendel, açıklamasının ardından şunları ekledi: “Bu oyuncular sendika yanlısı ve Disney yanlısı ve hem iş deneyimini hem de misafir deneyimini daha iyi hale getirmek için iyi niyetle işverenleriyle pazarlık masasında buluşmayı dört gözle bekliyorlar.” İşçiler Cumartesi günü resmi olarak sendikalaşma yönünde oy kullandı.