Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Karen Marjorie kimdir? Her şey, bir internet fırtınası yaratan sanal yapay zeka kız arkadaşıyla ilgili.

Karen Marjorie kimdir?  Her şey, bir internet fırtınası yaratan sanal yapay zeka kız arkadaşıyla ilgili.

Sosyal medya yıldızı Karen Marjorie, “sanal kız arkadaş” gibi davranan bir sohbet robotu olan CarynAI adlı kendisinin dijital bir versiyonunu yarattı. Influencer, beta testi için 2 Mayıs 2023 Salı günü bir sohbet robotu başlattı ve hizmet için kullanıcılardan dakika başına 1 ABD doları ücret aldı.

Yapay zeka destekli doppelganger, gündelik konuşmalardan plan yapmaya ve ilgi çekici NSFW tartışmalarına kadar her türlü sanal etkileşim için kullanılabilir. Fortune’a göre CarynAI, kullanıcıların neredeyse tamamı erkek olmak üzere bir haftada 71.610 dolarlık devasa bir gelir elde etti. Dergi, Marjorie’nin işletme müdürü tarafından sağlanan bir gelir tablosuna atıfta bulundu.

AI olan ilk içerik oluşturucu olmak için 2.000 saatten fazla içeriğimi, sesimi ve karakterimi yükledim ve şimdi milyonlarca insan benimle tam olarak aynı anda konuşabilecek #fahişeler #ai

Caryn akacutiecaryn Ocak 2000’de Omaha, Nebraska’da doğdu ve daha sonra Los Angeles, California’ya taşındı. 23 yaşındaki ilk olarak 2016 yılında sosyal medya platformu Snapchat’te ün kazandı. Hayranları, YouNow’u kullanarak hayranlarıyla çokça etkileşime girdikten sonra arttı. 2018’de, sık sık komedi videoları, vlog’lar ve günlük hikayeler paylaşan YouTube’a genişledi.

Şu anda 1,8 milyon Snapchat abonesi var ve Goel Strategies’ten Ishan Goel tarafından yönetiliyor.


Caryn Marjorie’nin sanal karakteri, yapay zeka destekli şirket Forever Voices tarafından geliştirildi.

CarynAI, her yerden, her zaman erişilebilen mesajlar aracılığıyla gerçek zamanlı konuşmalar sağlar.

Forever Voices, sohbetinizin gizli ve güvenli kalması için uçtan uca şifrelemeye sahip olduklarını belirtir. CarynAI web sitesine göre şirket, etkileyicinin kusursuz (deepfake) bir klonunu oluşturmak için “Sürükleyici bir AI deneyiminde Karyn’in dilini ve kişiliğini” tasarlamak ve kodlamak için 2.000 saatten fazla zaman harcadı.

READ  CEO, Binance'in para yatırmak için FTX jetonunu kabul etmeyi bıraktığını söyledi

AI açıklaması şunları belirtir:

Eşsiz sesini, karizmatik kişiliğini ve kendine özgü tavrını kullanan CarynAI, size doğrudan Karyn ile konuşuyormuşsunuz gibi hissettiren dinamik, türünün tek örneği bir etkileşim getiriyor.

Fortune’a göre, 23 yaşındaki etkileyicinin birkaç videosu, OpenAI’nin GPT-4 API teknolojisi kullanılarak YouTube kanalından kaldırıldı. OpenAI, ChatGPT’yi geliştiren bir yapay zeka araştırma laboratuvarıdır.

Kârımın yarısını CarynAI’ye ve diğer yarısını gerçek bir etki yaratan kâr amacı gütmeyen bir kuruluşa yeniden yatırmayı planlıyorum.

Fortune ile yaptığı röportajda, Caryn Marjorie, 1.8 milyon Snapchat takipçisinden sadece 20.000’inin hizmete abone olması durumunda ayda 5 milyon dolara kadar kazanabileceğini açıkladı. Chatbot’un “gerçek” bir ortağa sahip olma deneyimini sağlayacağını iddia etti. Ve fark ettim:

“İster teselli edecek ya da sevecek birine ihtiyacınız olsun, ister okulda ya da işte olan bir şey hakkında bağırmak isteyin, CarynAI her zaman yanınızda olacaktır.”

Özgünlük fikri sorulduğunda Karen Marjorie, sanal bir görsel ikizin asla gerçek benliğinin yerini alamayacağını açıklıyor. Ancak, bunun “bilincinin bir uzantısı” olacağını ve birden çok dil konuşabildiği için işe yarayacağını da sözlerine ekledi.

Caryn Marjorie özgünlükle ilgili soruları yanıtlıyor (Twitter üzerinden resim/cutiecaryn.JamesTheHippie)

Bir yapay zeka sohbet robotunun suistimal edilebilme kolaylığı göz önüne alındığında, Forever Voice CEO’su John Mayer, bu tür konuları inceleyecek bir baş etik görevlisi atamayı planladıklarını belirtti.

Gelecek planları hakkında konuşan 23 yaşındaki sosyal medya yıldızı Fortune’a şunları söyledi:

“CarynAI’nin benden uzun yaşamasını ve bugün dünyanın ötesindeki nesilleri etkilemesini istiyorum.”

Caryn Marjorie, yapay zekaya dönüştürülen ilk yaratıcı olduğunu iddia etse de, kulağa kesinlikle yakında gerçek olacak bir trend gibi geliyor.