Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dow Jones seans dip seviyelerine yakın. Musk, Twitter’da yeni bir patron atadığında Tesla yeni bir yörüngeye giriyor.

Dow Jones seans dip seviyelerine yakın.  Musk, Twitter’da yeni bir patron atadığında Tesla yeni bir yörüngeye giriyor.

Dow Jones Sanayi Ortalaması, günün erken saatlerinde kayıpları telafi ettikten sonra yatay kapanırken, diğer borsa endeksleri hafif kayıplar gösterdi.
XGeç bir alım telaşı piyasanın kayıplarını azalttı. Dow, üst üste ikinci gün desteği 50 günlük hareketli ortalamada test etti.

S&P 500 kapanışta %0,2 kaybederken Nasdaq %0,4 düştü. Küçük çaplı Russell 2000, işlem haftasını bitirmek için %0,3 düştü.

New York Menkul Kıymetler Borsası ve Nasdaq’ta işlem hacimleri Perşembe günü aynı saate göre daha hafifti.

Ham Petrol satılmaya devam etti ve varil başına 70.12 dolara düştü.

Cuma günü Fed Başkanı Michele Bowman, faiz oranlarını durdurmanın “enflasyonun düşüş yolunda olduğuna dair tutarlı kanıtlara” dayanacağını söyledi.

10 yıl vadeli Hazine tahvilinin faizi 7 baz puan artarak %3,46 oldu.

Hisse senetleri bugün Dow Jones dışında hareket ediyor

Homebuilders hisseleri, faiz oranı belirsizliği nedeniyle düştü. Kurşun grubu (HSH) Cuma gününün sonunda hafifçe yükseldi ve KB ana (KBH) yeni zirvelere çıktıktan sonra mütevazı bir şekilde düştü. Meritage Evleri (MTH) 130.78’deki alternatif girişin yakınında hafifçe düştü. Cuma günü 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine yerleşti.

kısmi gölge (kalem) Ve Yalıtmak (PODD) medikal ürünler grubunda Cuma günü yükseldi. Her iki hisse senedi ile birlikte Novo Nordisk (NVO), IBD MarketSmith’e göre 50 günlük çizgide destek buldular. Insulet hala 10 haftalık hattın alım bölgesinde.

Güneş enerjisi stokları da yükseldi İlk Güneş (FSLR) Tempe’nin Ariz olduğu haberinin ardından 50 günlük galibiyet serisini geri alarak yükseldi. , ince film fotovoltaik teknolojilerinde uzmanlaşmış bir Avrupa şirketi olan Evolar’ı satın alacak. faz enerjisi (ENPH) sempatik bir şekilde% 4 arttı.

güneş oyunu Okul Teknolojileri (SHLS), hissenin dirençle karşılaştığı 200 günlük çizgiyi test ederken izlendi. Hisse senetleri Salı günü güçlü hacimlerle 50 günlük çizgiyi yeniden kazandı.

READ  Fed ilk çeyrekte 25 baz puan artırım yapacak, ardından uzun bir ara verecek.

Rollins (Rulo) 42.69’da bir alış noktasında kulplu kupayı kırdı. Ancak hisse senedi girişin altında bitirdi. Hacim ortalamanın çok altındaydı, bu da hack girişiminin bir başka dezavantajı. Şirket, IBD Big Cap 20’de tartışıldı.

Charles Schwab (SCHW) Nisan ayında müşteri varlıklarında büyüme haberlerinin ardından. Hisse senedi hala derin bir durgunluk içinde.

Tesla, Musk’ın Twitter haberlerine rağmen dağılıyor

hisseler tesla (TSLA) daha düşük geri. CEO Elon Musk bunu daha önce doğruladı NBC Küresel Reklamcılık Başkanı Linda Iaccarino Twitter’ın yeni CEO’su olacak.

Tesla hisseleri 50 günlük çizginin altına düştü. Yine Cuma günü Çinli bir düzenleyici, elektrikli otomobil üreticisinin 1 milyondan fazla araç için bir yazılım güncellemesi yapması gerektiğini söyledi. Çekiliş 29 Mayıs’ta başlıyor.

Dow Jones bileşeni Ana Depo (HD) gül iken Walmart (wmt) önümüzdeki hafta ödenmesi gereken temettü ile sabit. WMT, 148.44’te girişin üzerinde alım bölgesinde tutuluyor. Home Depot 50 günlük çizgiyi geri kazanmaya çalıştı ancak derin bir düzeltme içinde kaldı.

Küçük perakendeciler Ross Mağazaları (Pas) Ve dolar ağacı (DLTR) bu ay daha yüksek temettü ödemesi ile. ROST, birkaç haftadır direnç seviyesi olan 50 günlük çizgisini test etti. Dolar Ağacı hisseleri hala uzun bir düzeltme içinde.

Düşen tüketici güveni

Michigan Üniversitesi Tüketici Güven Endeksi, Nisan’daki 63,5’ten Mayıs’ta 57,7’ye geriledi. LPL Financial’dan Baş Ekonomist Geoffrey Roach, bankalardaki, istihdamdaki zayıflık ve yaklaşan borç tavanı korkuları nedeniyle harcamalardaki yavaşlamanın sonunda enflasyonu yeniden rayına oturtabileceğine inanıyor.

Lütfen devam edin VRamakrishnan Bugün daha fazla borsa haberi için Twitter’da.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüyen hisse senetleri

IBD’nin ETF pazar stratejisiyle piyasayı nasıl zamanlayacağınızı öğrenin

READ  Asya'da zayıf fabrika faaliyeti ve Çin'e ilişkin belirsizlik görünümü gölgeliyor

IBD’nin uzun vadeli liderleriyle en iyi uzun vadeli yatırımları bulun

MarketSmith: Tek bir yerde araştırma, çizelgeler, veriler ve eğitim