Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Karnataka Sağlık Bakanı, yaşlı vatandaşlara Kovid dalgasında maske takmalarını tavsiye etti | Bengaluru

Karnataka Sağlık Bakanı, yaşlı vatandaşlara Kovid dalgasında maske takmalarını tavsiye etti |  Bengaluru

Karnataka Sağlık Bakanı Dinesh Gundu Rao, komşu Kerala’da Kovid vakalarının sayısı artarken eyaletteki ek hastalıkları olan yaşlı vatandaşlara maske takmalarını önerdi. Ayrıca eyalet hükümetinin Kerala’daki durumu yakından izlediğini ve herhangi bir durumla yüzleşmek için gereken her şeyle donatılmış olduğunu söyledi.

Karnataka Sağlık Bakanı, yaşlı vatandaşlara koronavirüs artışının ortasında maske takmalarını tavsiye etti

Ayrıca okuyun – Kerala’da Kovid alt varyantı JN.1: Birlik Sağlık Bakanlığı hazırlık tedbirlerini başlattı

Son dakika haberlerini HT Facebook kanalından takip edin. Şimdi Katıl

Kodagu’da konuşan Sağlık Bakanı şunları söyledi: “Yakında ayrıntılı bir tavsiye kararı yayınlayacağız ve bunu toplantıda tartışacağız. Eyalette 60 yaş üstü ve yandaş hastalıkları bulunan kişiler tedbir amaçlı maske takıyor. Eyalet hükümeti, Kerala’yı çevreleyen bölgelerdeki tüm hastanelerin hazırlanmasını ve hazırlanmasını emretti. Yapılan tadım sayısını da artıracağız.

Bakan ayrıca durum tamamen kontrol altında olduğundan insanları paniğe kapılmamaya çağırdı.

Rao’nun bugün Kovid Teknik Danışma Komitesiyle görüşmesi planlanıyor. Komitenin başkanlığını Bangalore Tıp Fakültesi ve Araştırma Enstitüsü (BMCRI) Tıp Bölümü Başkanı Dr. K Ravi üstleniyor. Rao, “Hazırlıklı olmalıyız ve felaketin olmasına izin vermemeliyiz. Geçmişte hazırlıklı değildik, ancak deneyimlerimizden sonra artık kendimizi hazırlamalıyız” dedi.

Birlik Sağlık Bakanlığı, Hindistan SARS-CoV-2 Genom Konsorsiyumu (INSACOG) tarafından yürütülen rutin sürveyansın bir parçası olarak Kerala’da JN.1 alt tipi koronavirüs vakasının tespit edilmesinin ardından cumartesi günü hazırlık önlemlerini başlattı.

READ  batı Myanmar'da güçlü bir tayfun evleri sular altında bıraktı ve iletişimi kesti; En az 6 ölü ve 700 yaralı