Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kaynaklar, LeBron James’in Lakers’ı ikinci apronda tutmak için 3 milyon dolar daha az para aldığını söylüyor: Bu ne anlama geliyor?

Kaynaklar, LeBron James’in Lakers’ı ikinci apronda tutmak için 3 milyon dolar daha az para aldığını söylüyor: Bu ne anlama geliyor?

LeBron James, Los Angeles Lakers’ı korkunç ikinci apronun altında tutmak için yaklaşık 3 milyon dolarlık bir kesintiyi kabul etti. Lig kaynaklarına göre James, yenileyebileceği iki yıllık maksimum 104 milyon dolarlık sözleşme yerine iki yıllık, 101.355 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı.

Kaynaklara göre James’in kontratında oyuncu opsiyonu ve takas yapılmaması şartına ek olarak anlaşma değerinin %15’i de yer alıyor.

James’in yeni sözleşmesi Lakers’ın ikinci apronda 188,9 milyon doların biraz altına düşmesini sağlıyor. Lakers, tecrübeli oyuncuların asgari sözleşmelerinden ikisine (bir ticaret ortağını ikna etmek için ikinci tur draft hakkı da dahil olmak üzere) maaşlarını düşürebilirse, iki kadro noktası yaratacak ve 5,2 milyon dolarlık vergi mükellefi istisnasını kullanma esnekliği yaratmış olacak. Lakers, takaslarda ve satın alma piyasasında esneklik sağlamak amacıyla önceki sezonlara kadrosunda yalnızca 14 oyuncuyla girmeyi tercih etmişti.

Lig kaynaklarına göre Gary Trent Jr. ve Spencer Dinwiddie, Lakers’ın vergi mükellefi istisnasını orta seviyede kullanmak için yeterli maaş boşluğu yaratıp yaratamayacağına dikkat edilmesi gereken isimler arasında yer alıyor.

Lakers ikinci kademe bir takım olsaydı, bu sezonun geri kalanında kadrolarını nasıl oluşturacakları konusunda birçok sert kısıtlamaya maruz kalacaklardı. Örneğin, ikinci kademenin üzerindeki takımlar, yedi yıl sonraki ilk tur draft haklarını takas edemez, bir takasta nakit takası yapamaz, orta seviye istisnasını kaybeder, takaslarda %100 maaş eşleştirmeyle sınırlıdır ve birden fazla oyuncuyu bir arada birleştiremez. diğer birçok kısıtlamanın yanı sıra ticaret.

Ancak James’in hafif bir indirimi kabul etmesiyle birlikte Lakers, yalnızca birinci sıra apron kısıtlamalarıyla sınırlı; bunlar arasında imza ve takas yoluyla oyuncu alamamak ve orta düzey vergi mükellefi istisnasından fazlasını kullanamamak da var. (yaklaşık 5,2 milyon dolar değerinde) ve diğer birçok kısıtlamanın yanı sıra önceden var olan bir ticaret istisnasının kullanılmasına veya bir ticaret anlaşmasında ek ücretin geri alınmasına izin vermemek.

James daha önce Lakers’ın vergilendirilmemiş orta seviye dışında önemli bir oyuncuyla sözleşme imzalamasına izin vermek için önemli bir ücret kesintisi yapmayı tartışmıştı. İndirimi kabul edeceği oyuncular arasında James Harden, Klay Thompson, DeMar DeRozan ve Jonas Valanciunas yer alıyordu. Ancak bu fiyat aralığında yalnızca Valanciunas mevcuttu, ancak sonunda Washington’da üç yıllık, 30 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı.

Lakers’ın kadrosu 15 oyuncudan oluşuyor, bu da yeni bir kadro yeri açmak istiyorlarsa birleşme anlaşması yapmaları gerektiği anlamına geliyor.

Gerekli okuma

(Fotoğraf: Ronald Martinez/Getty Images)