Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kentucky Derby galibi Mystic Dan, yaklaşan Preakness Stakes’te yarışacak

Kentucky Derby galibi Mystic Dan, yaklaşan Preakness Stakes’te yarışacak

Kentucky Derby’nin galibi Mystic Dan, Triple Crown’un ikinci ayağına çıkacak ve 18 Mayıs’ta Preakness Stakes’te koşacak.

Atın antrenörü Kenny McPeak daha önce atın Derbiden sonra iyi bir şekilde iyileşip iyileşmediğinden emin olmak istediğini ancak cumartesi sabahı Churchill Downs’ta dörtnala koşmaya hazır olduğunu açıklamıştı. Pazar günü Baltimore’a gönderilecek.

Mystic Dan’in Bob Baffert tarafından eğitilmiş bir at olan Moth’la zorlu bir rekabetle karşı karşıya kalması muhtemel. Mart ayında Arkansas Derbisinde yapılan başa baş karşılaşmayı Moth kazandı ve Mystic Dan 6 1/4 boy farkla üçüncü oldu. Preakness’a dönmeye hazırlanan bir başka Derby atı olan D. Wayne Lukas’ın Just Steel’i ikinci oldu. Baffert’ın Churchill Downs tarafından uzun süre uzaklaştırılması nedeniyle Muth, Kentucky’de yarışmaya uygun değildi. At sahibi grup, Kentucky Temyiz Mahkemesi’ne kadar uzaklaştırma kararıyla mücadele etti, ancak tedbir talebini kaybetti.

Baffert’ın ayrıca Preakness’ta Santa Anita Derbisi galibi Imagination’ı yönetmesi bekleniyor.

Mystic Dan, geçen hafta 150. Kentucky Derbisini Sierra Leone ve Forever Young karşısında foto finişle 18-1’lik oranla kazandı. Son virajda öndeydi ve son virajda farkın düştüğünü gördü ama dayandı.

McPeek ve Brian Hernandez Jr.’ın jokeyi Mystic Dan, Thorpedo Anna ile Kentucky Oaks’ı da kazandı. McPeak, Ben Jones’un 1952’de bu başarıya ulaşmasından bu yana aynı hafta sonu Kentucky Oaks ve Kentucky Derby’yi kazanan ilk antrenör oldu.

Mystik Dan, Justify’dan (2018) bu yana Kentucky Derby ve Preakness’ı kazanan ilk at olmaya çalışıyor. Justify, Belmont Stakes’i kazanarak Triple Crown’u kazanan on üçüncü at oldu.

Geçen yılın Derbi galibi Mage, Preakness’ta üçüncü oldu.

Eğer Mystic Dan gelecek hafta sonu Pimlico’da kazanırsa, tüm gözler 8 Haziran’da Belmont Stakes’te olacak – Belmont pistindeki büyük yenileme çalışmaları nedeniyle kendi sahasından (Belmont Park) Saratoga Springs, New York’taki Saratoga Yarış Pisti’ne taşınacak. .

READ  2022 Cumhurbaşkanlığı Kupası sonuçları, sonuçlar: canlı yayın, puan durumu, golf güncellemeleri, Cuma gününün ikinci günü için program

Gerekli okuma

(Fotoğraf: Michael Reeves/Getty Images)