Temmuz 1, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kevin Spacey, İngiltere’de 4 ayrı cinsel saldırı suçlamasıyla suçlandı.

Kevin Spacey, İngiltere'de 4 ayrı cinsel saldırı suçlamasıyla suçlandı.

İngiliz savcılar Perşembe günü, aktör Kevin Spacey’i üç erkeğe karşı dört kez cinsel saldırı suçlamasıyla suçladıklarını söyledi, aktörün farklı bir davada ifade verirken New York mahkemesinde göründüğü bir duyuru.

Kraliyet Savcılığı, Spacey’nin “bir kişiyi rızası olmadan cinsel ilişkiye sokmakla da suçlandığını” söyledi. İddia edilen olaylar Mart 2005 ile Ağustos 2008 arasında Londra’da ve Nisan 2013’te batı İngiltere’de meydana geldi. İddia edilen kurbanlar şimdi 30’lu ve 40’lı yaşlarında.

Teşkilatın özel suçlardan sorumlu başkanı Rosemary Ainsley, suçlamaların Londra Metropolitan Polisi tarafından toplanan kanıtların incelenmesinden sonra geldiğini söyledi.

İngiliz polisi, çifte Akademi Ödülü sahibi 62 yaşındaki Spacey’i 2019’da birkaç erkeğin kendilerine saldırdığı yönündeki iddiaları nedeniyle sorguladı. “House of Cards” yıldızı, 2004 ve 2015 yılları arasında Londra’daki Old Vic Theatre’ı yönetti.

Spacey, 1995’te “The Usual Suspects” filmiyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Akademi Ödülü’nü ve 1999’da “Amerikan Güzeli” filmiyle En İyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülü’nü kazandı.

Ancak ünlü kariyeri 2017’de aktör Anthony Rapp’in yıldızı 80’lerde, Rapp gençken bir partide kendisine saldırmakla suçlamasıyla aniden durdu. Spacey bu iddiaları reddediyor.

Spacey Perşembe günü New York City mahkeme salonunda Rapp tarafından açılan hukuk davasında ifade verdi. Spacey, cep telefonuyla duruşma salonundan çıkarken gazetecilere cevap vermedi.

Yeni suçlamalar, Rapp’ın avukatı tarafından mahkeme duruşması sırasında kısaca dile getirildi ve Spacey’nin avukatlarına, ifadeye verilen bir ara sırasında gazeteciler tarafından bunlar hakkında sorular soruldu. Yorum yapmayı reddettiler.

Spacey aleyhindeki bir başka ceza davası, 18 yaşındaki bir erkeğin Nantucket tatil beldesinde taciz edildiği iddiasıyla ortaya çıkan uygunsuz saldırı ve darp suçlamasıyla, 2019 yılında Massachusetts başsavcıları tarafından reddedildi.

Perşembe günkü New York City’deki mahkeme duruşması, en iyi federal mahkemede mi yoksa ABD mahkemesinde mi ele alınacağına bakılmaksızın, hukuk davasındaki teknik bir sorunu ele aldı. Spacey, aleyhindeki iddiaların doğruluğu hakkında değil, nerede yaşadığı hakkında ifade vermeye çağrıldı.

READ  Wordle 296 11 Nisan İpuçları - Bugün Wordle'ı çözmekte zorlanıyor musunuz? Bu ipuçları yardımcı olacaktır | Oyunlar | eğlence

Spacey, asıl ikametgahının ve ikametgahının Baltimore’da olduğunu ve burada “House of Cards” filmine taşındığını söyledi. “Onun çekiciliğine ve güzelliğine hayran olduğunu” söyledi. Ama aynı zamanda Londra’da Old Vic’in sanat yönetmeni olarak geçirdiği zaman hakkında da tanıklık etti.

Arthur Miller’ın son oyununun 2005’teki “feci prodüksiyonu” nedeniyle oradaki başlangıcının çalkantılı olduğunu belirterek, “İngiliz bir seyirci için kendime hayran olmam ve kaçmayacağım benim için çok önemliydi” dedi.

Ama “Ben Amerikan vatandaşıyım. İşim bitince Amerika’ya dönüyorum” dedi.

Muhtemel bir film için Şubat 2020’de Londra’ya bir gezi yaptığını, ancak ardından pandeminin yayıldığını söyledi. Amerikalı doktoru, vizesinin sona erdiği ve tahkim için Los Angeles’a uçtuğu bir sonraki Eylül’e kadar kaldığı orada kalmasını tavsiye etti.

O zamandan beri İngiltere’ye dönmediğini söyledi.

___

New York’tan Associated Press yazarı Larry Neumeister bu rapora katkıda bulundu.

___

Mahkemede suç duyurusunda bulunanın Spacey değil, Rapp’ın avukatı olduğunu yansıtmak için hikayeyi düzeltir.