Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kigilias: Türk’ün kundaklama nedeniyle tutuklanması ‘Evros’la ilgili soruları gündeme getiriyor’ – Greek Portal

Kigilias: Türk’ün kundaklama nedeniyle tutuklanması ‘Evros’la ilgili soruları gündeme getiriyor’ – Greek Portal

İklim Krizi ve Sivil Koruma Bakanı Vasilis Kikilias, Attika’nın Aspropyrgos kentinde bir Türk adamın orman yangını çıkardığı gerekçesiyle tutuklanmasının, geçen yıl Evros ve Dedeağaç çevresinde çıkan yangınlarla ilgili “birçok soruyu gündeme getirdiğini” söyledi.

Pazartesi gecesi STAR Channel akşam haber programında konuşan bakan, artık terörle mücadele teşkilatının davadan sorumlu olduğunu ve duruşma tarihinin belirlendiğini belirterek, konunun artık itfaiye teşkilatının meselesi olmadığını ekledi. “Evros, Doğu Makedonya ve Trakya, Kuzey Yunanistan’da bizim için stratejik öneme sahiptir, büyük enerjiye, ulusal çıkarlara ve NATO çıkarlarına sahiptir ve tüm bunların itfaiye teşkilatının sorumluluğunun ötesinde olduğunu hissediyorum.” diye ekledi.

Ayrıca ihmalkarlık nedeniyle kundakçılık suçuna ilişkin ceza kanununda yapılacak bir değişikliğin, kundakçıların kasıtlı veya kazara olup olmadığına bakılmaksızın artık kundakçıların hapse atılacağı anlamına geleceğini söyledi.
Yeni doktrinin polis, yerel yetkililer, ordu, gönüllüler ve orman hizmetleri gibi çeşitli hizmetleri içerdiğini söyleyerek, itfaiyede yapılan değişikliklerin sonuçlarından memnun olduğunu ifade etti.

Kanıt; ANA-MPA

Bu makalelerin telif hakkı Hellenic News Corporation of America’ya aittir. Sahibinin izni olmadan yeniden dağıtılamaz. Editörlerimizin ifade ettiği görüşler mutlaka Hellenic News of America ve temsilcilerinin görüşlerini yansıtmamaktadır.

READ  Türkiye Ahıska Türklerinin sınır dışı edilmesinin 77. yıldönümünü kutladı