Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Uçurtmaya Köpekbalığı Saldırısı | CTV Haberleri

Uçurtmaya Köpekbalığı Saldırısı |  CTV Haberleri

PEI’den profesyonel bir kiteboardcu, geçen hafta Turks ve Caicos Adaları’nda şnorkelli dalış yaparken köpekbalığı saldırısında ciddi şekilde yaralandığını söyledi.

Hafta sonu Instagram gönderisinde Lucas Arsenault, hastane yatağında sağ bacağı eksik, sol bacağı ve ön kolu ağır bandajlı haldeyken çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı.

Eşlik eden bir başlıkta, yaralanmaların Perşembe günü ailesi ve arkadaşlarıyla şnorkelle dalış yaparken meydana gelen köpekbalığı saldırısının sonucu olduğunu söyledi.

“Travmatik bir deneyim oldu. Burada olduğum için ne kadar şanslı olduğumu anlatamam” diye yazdı. “Benim için yeni zorluklar ortaya çıkaracak, ancak hayatımı dolu dolu yaşamak için burada başarılı olduğum için inanılmaz derecede olumlu ve minnettarım.”

Turks ve Caicos medyası Kanadalı Providence’ların adada saldırıya uğradığını bildirdi. Royal Turks ve Caicos Adaları Polis Gücü Cuma günü yaptığı açıklamada, önceki gün Providenciales’te şnorkelli dalış yaparken yaralanan 27 yaşındaki bir adamın raporuna yanıt verdiklerini söyledi.

Polis, onun kıyıya getirildiğini ve tedavi için Cheshire Hall Tıp Merkezi’ne götürüldüğünü söyledi ancak Salı günü herhangi bir ayrıntı paylaşmadılar.

Arsenault Salı günü bir e-posta mesajına yanıt vermedi ve sosyal medya paylaşımında gizlilik talebinde bulundu.

Yeni durumuna alışırken, “Hayat kesinlikle kırılgan. Korkunç duruma rağmen hala burada olduğum için inanılmaz şanslıyım” diye yemin etti.

“Bu hayat yolculuğunda bir hız tümseği” diye yazdı.

Kiteboardcunun sponsorluğunu Hawaii merkezli uçurtma sörfü ekipmanı şirketi Cabrinha üstleniyor ve bu şirket onu hayatı boyunca PEI’de yaşamış bir serbest stil şampiyonu olarak tanımlıyor. Şirket, Instagram gönderisine yanıt vererek kendisine ve ailesine “olumlu enerjiler” gönderdi.

Arsenault, Cabrinha’nın Prince Edward Island Tourism’in desteğiyle hazırlanan ve adadaki kiteboard için en iyi noktaların vurgulandığı 2018 videosunda yer aldı.


The Canadian Press’in bu raporu ilk olarak 28 Mayıs 2024’te yayınlandı.


Daha fazla Prens Edward Adası haberi için özel eyalet sayfamızı ziyaret edin.