Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

King sanatı gerçekten seviyor

King sanatı gerçekten seviyor

Bu kadar farklı ilgi alanlarına sahip olan Charles, yüzyılı aşkın bir süredir kültürel olarak en uyumlu hükümdardır. Geçen yıl ölen Kraliçe II. Elizabeth, saltanatı sırasında katıldığı binlerce gösteriden çok at yarışlarıyla ilgileniyorsa, Charles’ın sanata ve eğlenceye olan hayranlığı, daha önceki taht sahiplerinin çoğunun endişelerini yansıtıyor.

On yedinci yüzyılda, I. CharlesRubens ve Van Dyck gibi ressamların hamisi olarak Avrupa’nın en önemli sanat koleksiyonlarından birini inşa etti. Oğlu II. Charles, radikal isyancıların uzun süreli bir kapatma dayatmasının ardından Britanya tiyatrolarını yeniden açtı ve bugün West End olarak bilinen şeyin temelini attı. 18. yüzyılda George III, 65.000 kitaptan oluşan etkileyici bir koleksiyon oluşturdu. British Library’nin kalbi.

Ancak önceki kralların tutkularıyla tanındığı yerlerde, Charles genellikle sevmediği şeylerle tanıştırılırdı. Charles, Galler Prensi olduğu 1980’lerden başlayarak, modern mimariye defalarca saldırmak ve klasik formlara dayalı alternatifleri teşvik etmek için konuşmalar, kitaplar ve televizyon programları kullandı. Çeşitli durumlarda doğrudan cam ve çelik konstrüksiyon projelerini durdurmak için müdahale etti. Bu süreçte, bazıları müdahalesini anayasaya aykırı olarak nitelendiren İngiliz mimarları kızdırdı.

Cumartesi günü, King’in müzik sevgisi tam olarak sergilenecek. Taç giyme konseri için Londra doğumlu Amerikalı besteci Tariq O’Regan’ın koro için hazırladığı “Agnus Dei” adlı eser de dahil olmak üzere 12 eser sipariş etti. Bir telefon röportajında ​​​​O’Regan, “Charles’dan hoşlandığı ve hoşlanmadığı şeyleri derinleştirdiğinde”, ilgi alanları “açıkça aşikar” olan bir adam imajının ortaya çıktığını söyledi.

O’Regan, “Müzik ve diğer sanatlardan çok etkilenen biri olduğu açık” dedi.

Charles, kültür sevgisinin kıvılcımını, onu yedi yaşında ilk dansını izlemeye Londra’daki Kraliyet Opera Binası’na götüren Kraliçe Anne Kraliçe Elizabeth’in ateşlediğini defalarca söyledi. Charles, “Büyünün büyüsüne kapıldığımı hatırlıyorum,” dedi. 2018 radyo röportajında ​​söyledi.

READ  Philadelphia'da Hava Her Zaman Güneşlidir, Rob McElhinney Jerry Seinfeld Sitcom'un 'PC' Hakkındaki Eleştirilerine Yanıt Verdi