Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kirk Cousins'in müzakere anlayışı Vikinglerin geçmesini kolaylaştırıyor

Kirk Cousins'in müzakere anlayışı Vikinglerin geçmesini kolaylaştırıyor

Görünüşe göre Minnesota Vikings'in Kirk Cousins'i tutup tutmama kararı zor olabilir. Tecrübeli oyun kurucu, Vikings'te altı sezon geçirdi ve kendisi ve ailesi Twin Cities'e kök saldı ve antrenör Kevin O'Connell ve takım arkadaşlarıyla gerçek bir ilişki gibi hissettirdi.

Pazartesi sabahı geç saatlerde serbest oyuncular için NFL müzakere penceresi açılırken, Vikings ve Cousins'in menajerinin hala güvertede bekleyen Atlanta Falcons ile konuştuğu bildirildi.

Daha sonra Falcons, kararlarını kolaylaştırarak Vikinglere büyük bir iyilik yaptı. NFL Network'e göre Cousins, 100 milyon dolar garantili dört yıllık 180 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı. 50 milyon dolarlık bir imza bonusu var, 2024 ve 2025'te 90 milyon doları imza atıldığında tamamen garanti ediliyor ve 2026 için 10 milyon dolarlık sakatlık garantisi de gelecek sezon tamamen garanti altına alınacak.

Bu kadar müzakere dehası, Cousins'ın Bay Marsh karakterini güçlendirdi. 12 NFL sezonunda yalnızca bir play-off galibiyeti almış olabilir ama o, son on yılın oyununu oynayan en iyi oyunculardan biri. Cousins'in Pazartesi günü menajeri Mike McCartney'nin yardımıyla gösterdiği performans belki de kariyerinin belirleyici anıydı.

Cousins, 19 Ağustos'ta 36 yaşına girecek ve geçen Ekim ayında Green Bay'de yaşadığı aşil tendonu yırtılmasından çıkacak. Vikings genel menajeri Kwesi Adofo-Mensah, dört yıl ve 180 milyon doları duyar duymaz Cousins'e iyi şanslar dilemeliydi. Daha fazla herhangi bir yanıt, Adofo-Mensah'ın derhal görevden alınmasına neden oldu.

Falcons'un kararı, o zamanki Vikings genel menajeri Rick Spielman'ın 2018'de Cousins'le üç yıllık 84 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladığında yaptığı karara benziyor. Bu, NFL tarihindeki ilk tamamen garantili, çok yıllı sözleşmeydi ve Spielman'ın, NFC şampiyonluk maçında Philadelphia'ya kaybeden bir takımın son parçası olduğuna inanması nedeniyle Cousins'e verildi.

READ  Guardians'ın Astros'u 14 turluk galibiyetinde Brennan evinden çıkacak mı?

Minnesota'da iki kontrat uzatması imzalayan ve 88 normal sezon başlangıcında 50-37-1 kazanan Cousins, mor renkte etkileyici istatistikler yayınladı ancak seriyi sadece iki play-off'a taşıdı ve hiçbir zaman ikinci turun ötesine geçemedi. Vikingler 8-7-1 kazandı ve 2018'deki play-off'ları kaçırdı ve bu da beklentilerin ne yazık ki gerisinde kaldı.

O'Connell, 2021 sezonunun ardından teknik direktör olarak Mike Zimmer'ın yerine getirildi çünkü O'Connell, Washington'da Cousins ​​ile yardımcı antrenör olarak çalışmış ve tecrübeli oyuncuya uygun bir oyuncu olarak görülmüştü. Cousins, Vikings'i 13-4'lük bir rekora taşıdı ve O'Connell'in ilk sezonunda NFL rekoru olan sekiz dördüncü çeyrek geri dönüşüne liderlik etti ve Vikinglerin 1-4'lük bir başlangıçtan geri dönüp 0,500'e geri dönmesine yardımcı oldu. Yaralandı. Green Bay'de.

Cousins'in, özellikle Zimmer'la işler iyi gitmediği için, O'Connell'la elde ettiği başarıyı görebildiğini düşünenler ve Minnesota'da kalıp yoluna devam etmek için kısa vadeli bir anlaşma yaparak daha küçük bir meblağ alabileceğine karar verenler vardı. Elit bir takımla oynuyoruz. Alıcı Justin Jefferson ve gelen alıcı Jordan Addison.

Ama Cousins'in çalışma şekli bu değil. Onun tek denetimi sahada oluyor.

Cousins, Ocak ayında yaklaşan müzakereleri ve Vikinglerle anlaşma yapıp yapamayacağını tartışırken açıklayıcı bir yanıt vermişti.

“Bunun farkında olmanın önemli olduğunu düşünüyorum” diye ekledi. “Sanırım Tanrı beni en çılgın hayallerimin ötesinde finansal olarak kutsadı, dolayısıyla kariyerimin bu noktasında asıl mesele dolar değil. Birlikte çalıştığım bir koçum vardı, o zamanlar daha genç bir koçtu ve o sekiz ya da dokuz yıl önceydi; İlk unvanımı almadan önce [in Washington]Durum hakkında konuşuyorduk ve harika bir yorum yaptı ve dedi ki, “Kirk, mesele dolarla ilgili değil, mesele doların neyi temsil ettiğiyle ilgili.” Yaptığı ilginç bir yorum olduğunu düşündüm. Bunların bir kısmı her zaman olacaktır, ancak bugünkü aşamada yapı muhtemelen daha önemlidir.

READ  8. Hafta 2022 Fantezi Futbol Sıralaması: Model, Travis Etienne'i başlat, Aaron Jones'a otur diyor

Bu durumda yapı, terimin ve garantili paranın bir simgesiydi; ikincisi Cousins ​​ve McCartney için en önemlisiydi. Falcons'un bu kadar garanti parayla dört yıl geçirmiş olması Cousins'ın kulağına hoş gelmiş olmalı.

Bu aynı zamanda Atlanta'nın teklifini neden karşılayamadıklarını merak eden herhangi bir rasyonel birey olmadan Cousins'ten ayrılabilen Vikingler için de hoş bir haber olmalıydı.

Adofo-Mensah ve O'Connell, 2022'nin başında işlerine el koyduklarında hedefleri doğrultusunda ilerleyebilirler; Fran Tarkenton'a takım tarihindeki ikinci seri QB olarak katılabilecek genç bir oyun kurucuyu belirlemek.

Vikings'in önümüzdeki Nisan ayındaki draftta genel olarak 11. sırayı seçmesi planlanıyor, ancak USC'den Caleb Williams'ın (muhtemelen Bears'ın 1 numaralı seçimi) ve Drake'in de yer aldığı en iyi dört oyun kurucudan birini kapmak için yukarı çıkmayı düşünmeleri gerekiyor. Kuzey Carolina. LSU'dan Maye ve Jayden Daniels ve Michigan'dan JJ McCarthy. Ayrıca muhtemelen eski köprü QB'yi de imzalayacaklar; Sam Darnold ve Jacob Brissett gibi isimlerden bahsediliyor.

Pazartesi günü Cousins ​​kapıdan çıkarken Vikings'in savunma tarafında üç oyuncuyla anlaşmaya vardığı bildirildi. Sırasıyla Houston ve Miami'den ileri koşucular Jonathan Greenard ve Andrew Van Ginkel eklenirken, defans oyuncusu Blake Cashman Teksaslıları terk ederek kendi eyaletine döndü.

Bu hamleler, Vikingler Kuzenler olmadan hayata başlarken koordinatör Brian Flores'in savunmasını güçlendirmeye yardımcı olacak. Oyun kurucu pozisyonunda kısa vadeli bir belirsizlik olacak, ancak Vikings taraftarları, Cousins'e saçma sapan paralar ödememenin, o güneye gittiğinde takımlarının ödeme yapmayacağı anlamına geldiğini bilerek teselli bulabilirler.

Judd Zoljad, Purple Daily Podcast'in ve Mackey & Judd podcast'inin ortak sunucusudur. www.skornorth.com.