Şubat 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Knight, Clooney ve Grant, Kennedy Center’da onurlandırıldı

Knight, Clooney ve Grant, Kennedy Center'da onurlandırıldı

WASHINGTON (AP) — İçten bir Patti Labelle, ömür boyu arkadaşı Gladys Knight’a saygılarını sunar. Sean Penn, U2’yi “dört düşük tempolu Dublin serseri” olarak adlandırdı. Balerinleri orkestra şefi ve besteci Tania Lyon seslendiriyor. Matt Damon, arkadaşı George Clooney ile çokça dalga geçerken, Sheryl Crow, Pazar günü Kennedy Center Onur Ödülleri sırasında Amy Grant’e “Baby Baby”nin dokunaklı bir yorumunu teslim etti.

Knight, Clooney, Grant, León ve U2, hepsi kutlandı. John F. Kennedy Sahne Sanatları Merkezi, Amerikan kültürü üzerindeki sanatsal etkilerinden dolayı seçkin bir grup insanı her yıl onurlandıran. Toplantıya Başkan Joe Biden, Başkan Yardımcısı Kamala Harris, eşleri, Kabine ve Kongre üyeleri katıldı.

Siyaset dünyasından bir seyirci – Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin kocası Paul Pelosi – biraz dikkat çekti. Ekim ayında Pelosi’nin San Francisco’daki evine düzenlenen acımasız saldırının ardından iyileşiyor. Çift, kalabalıktan ayakta alkışlandı.

Genellikle, U2 veya Knight gibi sanatçılar böyle bir şovun başında yer alır, ancak bir Kennedy Center etkinliği sırasında, onur sahipleri balkonda oturur ve akranlarının haraç ödeyip performans göstermesini izler.

Clooney, yanında karısı Amal ile kırmızı halıda, seyirciler arasında Don Cheadle ve Julia Roberts gibi arkadaşlarını gördükten sonra, saygısının daha “kızarmış” olacağından endişe duyduğunu söyleyerek şaka yaptı. Ve arkadaşları ve ailesi açıkça saygı göstermiş olsa da, biraz öyleydi.

Roberts, Clooney portreleriyle süslenmiş bir elbiseyle sahneye çıkarak havayı belirledi. Komik ve samimi arasında değişen bir girişten sonra, bir duman şeridi gibi görünecek şekilde tasarlanmış bir koleksiyona döndü – Clooney’nin hoşlanabileceği türden. Aktörün babası Nick Clooney, 1968’de Martin Luther King Jr.’ın öldürülmesinin yasını tutan 7 yaşındaki George’un tüm oyuncak silahlarını babasına vermesi de dahil olmak üzere, genç George’un hikayeleriyle kalabalığı büyüledi.

READ  Christina Ricci, Netflix'te 'Çarşamba'da Adams ailesine geri döndü

Damon, Clooney’nin bir zamanlar Başkan Bill Clinton’ın kırtasiye malzemesini nasıl çaldığı ve oyuncu arkadaşlarına bununla ilgili notlar yazdığı hakkında şaka yaparak komik yolu seçti. Cheadle, Clooney’nin hayırsever çalışmalarını vurguladı. Ancak Clooney’nin babası muhtemelen en güçlü övgüyü alan kişiydi ve Leon ile Bono U2 arasındaki verandada oturan seyirciye ve oğluna, “George’un en iyi ve en önemli işi hâlâ önde.”

“Gladys” yazan devasa bir pankartın aydınlattığı bir sahnede duran Labelle, Knight’a “her şeyi” adını verdi ve altmış yıldır arkadaş olduklarını ve birbirlerini kahkahalar ve gözyaşları içinde gördüklerini söyledi. Labelle, “Her şeyi birlikte yapıyoruz” dedi. “Bu gece sizi onurlandırmak benim için bir onurdur.”

Aktör ve hip-hop yıldızı LL Cool J, Knight ne zaman şarkı söylese insanlarla bağlantı kurduğunu söyledi. “Bir keresinde Gladys’in ABC’leri söylediğini duymuştum ve sanırım kilisedeydim,” dedi.

Knight – genellikle yedek şarkıcıları The Pips ile birlikte – “I Heard It Through the Grapevine” ve “Midnight Train to Georgia” gibi klasik şarkılar içeren düzinelerce albüm kaydetti. O klasiği söylemenin zorluğu, kendi başına bir Kennedy Center ödülü sahibi olan country müzik süperstarı Garth Brooks tarafından ünlenen kadının önünde düştü. Klasik müziğe girmeden önce Knight’ın “country müziğindeki köklerinden” alıntı yaptı.

Her sanatçı, hayatlarından kesitler içeren bir video derlemesiyle tanıtıldı. Grant’te çocukları, annelerinin onlar üzerindeki etkisinden bahsetti. Crowe, genç bir üniversite öğrencisi olarak Grant’in kendisi üzerindeki etkisinden bahsetti.

Crowe, “Amy ayrıca bana aynı anda eğlenceli, saygısız ve Hıristiyan olmanın mümkün olduğunu öğretti,” dedi.

1967’de Küba’yı mülteci olarak terk eden besteci ve orkestra şefi Tania Leon’u onurlandırmak için beş bale dansçısı sahneye çıktı; Ülkeden ayrıldığında pasaportuna “Cancelado” damgası vurulmuştu. Oyuncu kadrosu, Leon’un sonunda New York’a giderken bulmasına yardım ettiği Harlem Dans Tiyatrosu’ndandı. Ayrıca Brooklyn Philharmonic Community Concert Series’i kurdu ve 2021’de kadın hakları şampiyonu Susan B. Anthony.

READ  "Yu Ji-Oh!" Yaratıcı Kazuki Takahashi 60 yaşında öldü

Müzikal dehanızın boyutunu nasıl aktarabilirim? aktris ve oyun yazarı Anna Devere Smith’e sordu. Piyanist Jason Moran, şarkıcı Alicia Hall Moran ve çellist Sterling Elliott, Leon’un eserlerinden biri olan “Oh Yemania”yı çaldılar.

Bu geceki son haraç U2’ydi. Cumartesi günü kaydedilen bir videoda, U2’nun gitaristi The Edge, dört kişilik bir “İrlandalı erkek” grubunun Amerikan kültürüne katkılarından dolayı onurlandırıldığını kaydetti ve grup ile Amerika arasında gerçekten anlaşılmaz bir bağlantı olduğunu söyledi.

Pearl Jam’den Eddie Vedder “U2 and One” şarkısını söyledi. Komedyen Sacha Baron Cohen, Biden’ı eski Başkan Donald Trump’la karıştırıyormuş gibi davranarak, ikinci kişiliği Borat’ı bir U2 haraçının parçası olarak sahneye çıkardı. Sırasıyla ABD, İrlanda ve Ukrayna’dan şarkıcılar Brandi Carlisle, Hozier ve Jamala, gösteriyi “Walk On” un duygusal bir versiyonuyla kapattı.

U2 Bono, yoksulluğu ortadan kaldırmak ve AIDS konusunda farkındalık yaratmak için yaptığı hayırsever çalışmalarıyla da tanınır. Ülkesi Ukrayna, Rus işgalinden yaklaşık bir yıl sonra kanlı bir savaşın ortasında kalan Jamala, gecenin son şarkısını söylerken bu toplumsal aktivizm tarihine değindi.

“Geceleri bir barış mesajı yaymak için kürsülerini tekrar kullanmaları uygun. Dürüst olmak gerekirse, bu akşam burada, bu sıcak, aydınlık salonda olmak gerçekten benim için alışılmadık bir şey, anavatanım Ukrayna’da çok fazla karanlık varken. dedi.

Onur sahipleri, Biden’ın onları “olağanüstü bir performans grubu” olarak nitelendirdiği yıldızlarla dolu bir kalabalığa selamladığı bir Beyaz Saray resepsiyonundan sahneye çıktı.

Biden, “Bize sanatın ve Biz Halkın gücünü gösterdiğiniz için teşekkür ederiz” dedi.

__

AP Beyaz Saray muhabiri Zeke Miller bu rapora katkıda bulundu. Santana’yı Twitter’da takip edin @ruskygal.